Pradinis / Šeima ir sveikata / V. Blinkevičiūtė siekia, kad 2016-ieji būtų paskelbti Europos kovos su smurtu prieš moteris metais

V. Blinkevičiūtė siekia, kad 2016-ieji būtų paskelbti Europos kovos su smurtu prieš moteris metais

blinkeviciute_1_Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kartu su kolegomis parlamentarais pasiūlė 2016 metus paskelbti Europos kovos su smurtu prieš moteris metais. Parlamentarai šiuo metu renka parašus tokiam pasiūlymui. Jei šiai idėjai pritars daugiau kaip pusė Europos Parlamento narių, Europos Komisija privalės į tai reaguoti.

„Įsiklausykime, ką mums sako faktai: kas trečia moteris, sulaukusi 15 metų, mūsų išsivysčiusioje, demokratinėje Europoje patiria smurtą dėl savo lyties. Moterys mušamos, prievartaujamos, žlugdomos psichologiškai. Net septynios moterys kasdien Europoje miršta nuo smurto. Ar mes dar galime ignoruoti tokį žmogaus teisių pažeidimo mastą? Ar mums tai yra priimtina?“ – klausia Vilija Blinkevičiūtė.

Parlamentarės teigimu, ne tik konkreti moteris, bet ir visa visuomenė dėl smurto patiria didžiulių praradimų. Būtent todėl parlamentarė niekada nenustos raginti Europos Komisijos pateikti Kovos su smurtu prieš moteris direktyvą, kurios nuostatas į savo nacionalinę teisę privalėtų perkelti visos ES valstybės narės.

„Esu įsitikinusi, kad viena atskira priemonė nepadės panaikinti smurto prieš moteris. Turime imtis suderintų veiksmų visose srityse: infrastruktūros, teisės, teismų sprendimų priverstinio vykdymo, kultūros, švietimo, socialinėje, sveikatos. Tik taip sumažinsime smurtą, tik taip mūsų priemonės apims tiek veiksmingą smurto aukų apsaugą, tiek paties smurto prevenciją“, – sako V. Blinkevičiūtė.

V. Blinkevičiūtės biuro informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top