Pradinis / Renginiai, pramogos / Vaida Genytė: „Klasikos metamorfozėms reikia drąsos“

Vaida Genytė: „Klasikos metamorfozėms reikia drąsos“

Lietuvą neseniai apskriejo žinia, kad į naują ir Lietuvoje dar negirdėtą projektą jungiasi du pripažinti šalies muzikai – jausmingo balso dainininkė Vaida Genytė ir smuiko meistras Zbignevas Levickis. Koncertus „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ organizuojanti prodiusavimo kompanija „ARTS Libera International“ klausytojus vėl kviečia į klasiką pažvelgti nauju žvilgsniu. Tokia koncertų kryptis organizatoriams jau ne naujiena, tad šį kartą jie kviečia pamatyti, kaip du muzikos meistrai meta iššūkį nusistovėjusiai klasikai ir klausytojams siūlo išgirsti visame pasaulyje žinomus kūrinius naujai. Panašu, kad muzika taps žodžiais, o žodžiai – muzika. Artėjant publikos laukiamiems koncertams, pirmą kartą tokiu amplua save pristatanti dainininkė Vaida Genytė sutiko su skaitytojais pasidalyti įspūdžiais iš repeticijų ir praskleisti projekto paslapties šydą.

Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis

Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis

Vaida, Jūs esate žinoma dainininkė ir televizijos laidų vedėja. Kas paskatino Jus ruošti meninę programą ir dalyvauti koncerte „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“?

Iš tiesų tai pati idėja yra auksinė. Ir aš labai dėkinga likimui, kad toks didis ir gerbiamas muzikantas, kaip smuikininkas Zbignevas Levickis, pasikvietė mane į bendrą projektą. Džiaugiuosi, kad jis pasitikėjo manimi, patikėjo mano galimybėmis kartu įgyvendinti šį projektą. Žinoma, man tai labai didelis iššūkis, nes toks projektas man bus pirmas gyvenime. Niekuomet nebuvau pagalvojusi, kad kada gausiu galimybę dalyvauti įgyvendinant panašią idėją. Džiaugiuosi, kad tam ryžausi.

Intriguojanti programa, nuostabūs, visame pasaulyje žinomi kūriniai pateikiami naujai. Dainuojamus išgirsime klasikos kūrinius, kuriuos esame įpratę girdėti atliekamus tik instrumentiškai. Kodėl pasirinkote būtent tokią koncepciją?

Taip, projektas žavi tuo, kad būtent instrumentinės kompozicijos bus supintos su variacijomis, su balsu, su smuiko, balso, fortepijono improvizacijomis. Visa tai yra labai žavu ir labai drąsu. Klasiką aš labai mėgstu ir nepaprastai ją gerbiu. Dažnai mes esame įpratę manyti, kad klasika yra šventas reikalas. O metamorfozės yra labai drąsu. Zbignevas tai puikiai įvaldęs, tad, dirbant kartu, aš juo labai pasitikiu, klausau jo idėjų, stengiuosi viską padaryti tinkamai. Žinote, neslėpsiu, jog, išgirdusi Zbignevo idėjas, ne kartą kaip reikiant nustebau. Kai išgirdau, jog atliksime „Bolero“, iš karto paklausiau, ką aš dainuosiu. O Zbignevas ramiai atsakė, kad yra melodija. Ir tokių staigmenų buvo labai daug. Tačiau prieš pasirodymus jau ramiau, viskas man labai įdomu ir džiaugiuosi, kad turiu galimybę įgyvendinti tokį išskirtinį projektą. Aš labai dažnai girdžiu, jog dainuoju tai, kas man patogu ir taip beveik niekuomet neišeinu iš savo komforto zonos. Iš pradžių maniau, kad šis projektas bus mano didžiausias išėjimas iš komforto zonos, o jau įpusėjus repeticijoms pajutau, kaip man tai artima. Palaipsniui tai, kas atrodė neįmanoma, man tapo komforto zona.

Kokie laukė didžiausi iššūkiai repeticijų metu?

Deklamavimas kūrinio metu, improvizacija, kūrinio metamorfozė, kai supranti,   kad tai jau vyksta, tai nėra paprastas kūrinys nuo pradžios iki pabaigos. Turi susidėti į galvą formą, nepamiršti. Be to, Zbignevas man labai dažnai kartoja, kad visą koncertą išklausyti su ta viena gaida, viena nata, vienu tembru yra neįdomu. Ir aš visiškai sutinku, todėl ieškome labai daug muzikinių spalvų. Tai atvėrė daug galimybių eksperimentuoti. Supratau, jog galiu dainuoti ir dainuosiu taip, kaip niekuomet nebūčiau išdrįsusi. Ankščiau aš būčiau maniusi, jog reikia tiesiog dainuoti taisyklingai, o dabar aš atradau dar daugiau dainavimo spalvų, naujų vokalinių sprendimų.

2

Atrodo, būtų galima sakyti, jog, muzikuodama su smuikininku Zbignevu Levickiu, atradote naujų savo, kaip dainininkės, gebėjimų?

Taip, nes, kiekvieną kartą atėjus į repeticiją, tavęs laukia kūrybinė staigmena. Tai labai ryškus jausmas, kai supranti, kad dirbi su muzikantu, kuris turi tiek daug ko pasakyti, jam nuolat gimsta naujos idėjos. Tikrai, net repeticijų metu. Mane žavi tas kūrybinis chaotiškumas, kuris vis tiek lieka savo rėmuose, tačiau  tavyje sužadina neapsakomą kūrybinę euforiją. Turbūt dėl to netikėtumo pojūčio. Nuolat išbandome kažką naujo, o bandydami nuolat kažką atrandame, taip žengiame dar ir dar vieną žingsnį į priekį. Kiekviena tokia repeticija man kaip šventė.

Koncertai prasidės jau lapkričio 9 d. koncertu Jonavoje. Ko tikėtis Lietuvos publikai atvykus į projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ pasirodymus Jonavoje, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje?

Visų pirma tai gražios, kokybiškos, įdomios muzikos, malonaus ir jaukaus vakaro, kuriame nuskambės išskirtiniai sprendimai, kurių klausytojai bus dar niekuomet negirdėję. Kokybiškos, įdomios muzikos su labai įdomiais sprendimais, to, ko dar nėra girdėję ir matę. Ir nuoširdžius muzikantus naujoje jiems aplinkoje.

Jei ir Jums įdomu išgirsti, kaip naujai gali suskambėti klasika, nepraleiskite „ARTS Libera International“ organizuojamų projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ koncertų Lietuvos miestuose. Koncertai vyks:

JONAVOJE lapkričio 9 d. 18 val. Jonavos kultūros centre

VILNIUJE lapkričio 16 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje

KAUNE lapkričio 19 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

PANEVĖŽYJE gruodžio 14 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre

Organizatoriai kviečia bilietais pasirūpinti iš anksto. Bilietus platina koncertų salių kasos ir BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/auksines-klasikos-ir-miuziklu-dainos-45846/

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top