Pradinis / Lietuvos jaunimas / Vaikų pomėgiai keičiasi: vietoje choro ir kovų menų renkasi kulinariją ir technologijas

Vaikų pomėgiai keičiasi: vietoje choro ir kovų menų renkasi kulinariją ir technologijas

2019 m. sausio 21 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC), didžiausia neformaliojo švietimo įstaiga Lietuvoje,  pernai savo organizuojamose veiklose iš viso priėmė 6410 ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo iki 19 metų, rodo LVJC parengta 2018 metų veiklos ataskaita. Centras fiksuoja naujas vaikų užimtumo tendencijas: prieš maždaug penkerius metus populiariausius chorinio dainavimo, gatvės šokių, Rytų kovų menų būrelius dabar nurungė kulinarijos, technologijų ir STEAM (angl. „science, technology, engineering, arts, maths“) veiklos.

Pixabay.com nuotr.

LVJC šiuo metu galima rinktis iš 120 skirtingų neformaliojo ugdymo veiklų – tai didžiausią būrelių ir kitų užsiėmimų pasirinkimą siūlanti įstaiga Lietuvoje. Centro veiklose kas savaitę apsilanko 5400 vaikų ir jaunimo, centre dirba 123 profesionalūs neformalaus ugdymo mokytojai.

„Neformalusis ugdymas yra viena iš keleto pagrindinių mūsų veiklos krypčių. Jai skiriame ypač daug dėmesio, nes esame įsitikinę: saviraiškos, pasaulio pažinimo poreikiai yra vieni kertinių augančiam piliečiui. Puikiai suprantame, kad sparčiai besivystančioje visuomenėje vaikui nebepakanka tiesiog dainų ir šokių, todėl į veiklas integravome socialinio emocinio ugdymo programą, jos tikslas – veiklų metu ugdyti savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, atsakomybės, kūrybingumo ir kitus gebėjimus“, – pažymi LVJC direktorius Valdas Jankauskas.

2018-aisiais daugiausia lankytojų LVJC, kaip įprasta, pritraukė plaukimo užsiėmimai baseine, kur lankosi apie 4000 plaukikų – tiek lankančių plaukimo būrelį, tiek į baseiną atvykstančių su savo mokyklinėmis klasėmis. Vandens užsiėmimai tapo dar malonesni, nes buvo pakeisti didžiojo baseino filtrai.  

„Pastebime, kad vaikai vis noriau renkasi šiuolaikiškas su technologijomis susijusias veiklas, tokias kaip fotografija ar techninė kūryba, taip pat su sveika gyvensena susijusias veiklas. Smarkiai išpopuliarėjo kulinarija, beje, įdomus niuansas – dauguma šio būrelio lankytojų yra berniukai. O sporto būreliai išlieka veiklų klasika – jie visada atranda savo auditoriją“, – pažymi V. Jankauskas.

Praėjusiais metais centras, siekdamas didinti paslaugų prieinamumą, sudarė galimybę LVJC teikiamas paslaugas įsigyti elektroniniu būdu. Neformaliojo švietimo krepšeliu, kuris šiuo metu siekia 15 eurų, pernai pasinaudojo 2688 LVJC klientai.

Be neformaliojo vaikų ir jaunimo ugdymo, LVJC rengia užsiėmimus suaugusiesiems ir šeimai bei užsiima projektine veikla. Iš viso LVJC 2018 m. įsitraukė į 40 nacionalinių ir tarptautinių projektų. Juos vykdant buvo suorganizuota apie 230 renginių bei pritraukta apie 80 tūkst. dalyvių. Tarp praėjusiais metais sėkmingiausių – socialinio emocinio ugdymo, skęstamumo prevencijos, darnaus vystymosi projektai.

Centro organizuojamuose kvalifikacijos tobulinimo mokymuose, seminaruose bei kituose renginiuose pedagogams pernai dalyvavo daugiau nei 6500 mokytojų.

LVJC taip pat prisidėjo prie to, kad Ukrainoje, kaip ir Lietuvoje, būtų pradėtas taikyti naujas neformaliojo vaikų švietimo finansavimo modelis. Šis modelis, prie kurio rengimo prisidėjo ir LVJC, Lietuvoje leido išplėsti neformalaus ugdymo paslaugų įvairovę, pagerinti kokybę, sudaryti galimybę paslaugų plėtrai regionuose. Vykdydamas bendrus su Ukraina projektus, LVJC perdavė savo ekspertinę patirtį šiai šaliai, ir jau nuo šių metų rugsėjo mėn. keturiose Ukrainos savivaldybėse bus vykdomi bandomieji krepšelio modelio projektai.

2018 metais LVJC įplaukos iš centro veiklos siekė 2,16 mln. eurų. Dar 1,44 mln. eurų buvo skirta iš valstybės biudžeto, 571  tūkst. eurų – iš ES fondų ir 192 tūkst. eurų – iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto. 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top