Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Vaizdingąjį Labanoro regioninio parko kraštovaizdį jau galima pamatyti iš 36 m aukščio

Vaizdingąjį Labanoro regioninio parko kraštovaizdį jau galima pamatyti iš 36 m aukščio

Rugsėjo 22 d. popietę iškilmingai atidarytas aukščiausias Lietuvos saugomose teritorijose esantis bokštas – Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas. Aplinkos viceministro Lino Jonausko teigimu, tai – Molėtų „Eifelis“.

Po vikaro Mindaugo Grendos ypatingo šio statinio pašventinimo atidarymo juostelę perkirpo aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas. Jie patys pirmieji įveikė 214 laiptelių, vedančių į 36 m aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria kvapą gniaužiantys Labanoro regioninio parko vaizdai.

Lietuvoje turime galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį takoskyrinį Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais) ir jo apyežerį, vaizdingiausio Aukštaitijos miškingo ir ežeringo kraštovaizdžio etaloną, pasižymintį unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis, – Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius.

Bokštas pastatytas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“. Projektą vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Molėtų rajono savivaldybės administracija ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Bokštas įrengtas šalia Mindūnų stovyklavietės, GPS: (599252, 6121575 (LKS) 55.219713, 25.559873 (WGS) 55° 13′ 10.97″, 25° 33′ 35.54″ (WGS). Ties krašto keliu Molėtai–Kaltanėnai–Ignalina ir Muziejaus g. sankryža, Mindūnuose (Molėtų r.) pastatyti du kelio ženklai „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“.

Molėtų r. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top