Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Vasaros pabaigos šventė Tryškiuose

Vasaros pabaigos šventė Tryškiuose

Rugsėjo 10-ąją Tryškiuose vyko tokia šventė, kokios miestelis neregėjo jau seniai. Nors šis renginys savo mastu vargu ar galėtų lygintis su garsiosiomis „Tryškių vasaromis“, tačiau Telšių jojimo klubo, Tryškių miestelio bendruomenės ir verslininko Alvydo Jurkaičio iniciatyva suorganizuota šventė, ko gero, buvo didžiausia ir triukšmingiausia iš vykusių Tryškiuose per pastaruosius ketverius metus.

Nuo pat ankstaus ryto Tryškių miestelio stadione prie Virvytės upės plušo gausios šventės organizatorių pajėgos, būriavosi raiteliai su savo išpuoselėtais sportiniais žirgais. Šventės programoje numatytos keturios konkūrų taurės priviliojo dalyvių ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir iš kaimynės Latvijos. Lydimas Tryškių seniūnijos seniūno Jono Buivydo ir Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkės Astos Simonavičienės į šventę karieta atvykęs Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas iškilmingai paskelbė varžybų pradžią.

Pirmajame konkūre, kuriame kliūčių aukštis siekė 60 cm, dėl Telšių jojimo klubo taurės varžėsi jauniausi ir mažiausiai patyrę raiteliai. Šioje kategorijoje trečiąją vietą iškovojo Greta Pužauskaitė (Baisogala) su žirgu Blicu. Antroji vieta atiteko iš Kurtuvėnų atvykusiai Karolinai Vančauskaitei ir jos žirgui vardu Strėlė. Telšių jojimo klubo taurę iškovojo Deimantė Kausaitė su žirgu Parabole.

Dėl Tryškių seniūno Jono Buivydo taurės kovojo jau labiau patyrę raiteliai. Šiame konkūre ir kliūčių aukštis buvo gerokai didesnis – siekė 80 cm. Bronziniu apdovanojimu po šio konkūro pasidabino Aistė Beržonskytė (Radviliškis), kuri jojo žirgu vardu Princas. Sidabras atiteko Amelijai Stonkutei, jojusiai žirgu Odisėja. Tryškių seniūno Jono Buivydo taurę, kurią pagamino garsus tautodailininkas Pranas Dužinskas, po atkaklios kovos savo rankose iškėlė pats Telšių jojimo klubo pirmininkas ir vienas iš šių varžybų sumanytojų ir organizatorių Agnius Grigaliūnas.

Šventei įsibėgėjant žirgų konkūrai tapo vis įdomesni, mat ne tik didėjo kliūčių aukštis, bet ir patys maršrutai, kuriuos turėjo įveikti jojikai, darėsi vis sudėtingesni. Dėl Tryškių rudens taurės kovojantys raiteliai turėjo įveikti iki 1 m aukščio siekiančius barjerus. Čia geriausiai sekėsi šiauliečiui Simui Pužauskui su žirgu Carlosu bei palangiškiui Tadui Šeškui su žirgu Butterfly. Jie iškovojo atitinkamai trečią ir antrą vietas, na o Tryškių rudens taurės rungtyje triumfavo kita iš Palangos atvykusi raitelė Sandra Tamkevičiūtė su žirgu Quazimoda-S.

Atkakliausia kova vyko dėl gražuolės kalvio rankų darbo Telšių rajono mero Petro Kuizino taurės. Siekdami šios taurės raiteliai su žirgais turėjo įveikti kliūtis, kurių aukštis jau siekė 110–115 cm. Pasibaigus varžyboms ant nugalėtojų pakylos lipo jau vieną apdovanojimą savo kišenėje turinti Sandra Tamkevičiūtė. Nors šį kartą sėkmė taip plačiai nebesišypsojo, palangiškė raitelė kartu su Tryškių rudens taurę padėjusiu iškovoti žirgu Quazimoda-S šiame konkūre iškovojo garbingą trečiąją vietą. Antroji vieta atiteko taip pat iš Palangos atvykusiam ir jau vieną sidabrinį apdovanojimą turinčiam Tadui Šeškui, kuris šįkart jojo žirgu Abu Dabi. Svarbiausias šių varžybų trofėjus taip pat iškeliavo į pajūrį – eiklųjį žirgą Haką sėkmingai suvaldęs palangiškis Mantas Šeškus nuo šiol gali pasigirti turintis Telšių rajono mero Petro Kuizino taurę. Ją nugalėtojui turėjęs įteikti Telšių r. sav. meras pareigą pasveikinti nugalėtoją perleido savo kolegai, šventės „Tryškių bobų vasara 2016“ globėjui, Lietuvos Respublikos Seimo nariui Valentinui Bukauskui.

Iš viso varžybų metu fiksuotos 108 rungtys, o dėl keturių taurių varžėsi raiteliai iš Vilniaus, Klaipėdos, Jurbarko, Baisogalos, Telšių, Plungės, Šiaulių, Kurtuvėnų, Palangos, Panevėžio bei keletas mūsų kaimynų latvių. Šios varžybos buvo ne tik puiki proga raiteliams išbandyti savo ir savo žirgų jėgas naujoje aikštėje, bet ir tryškiečiams bei miestelio svečiams pasigrožėti įspūdingu reginiu. Žirgų konkūrų varžybos turėjo neprailgti ir nelabai šiuo sportu besidomintiems, nes visos šventės metu jie galėjo važinėtis karieta arba tuktuku, ragauti gardžių UAB „Du aukšti kaštonai“ kepamų šašlykų, įsigyti tautodailės dirbinių iš čia pat išsirikiavusių prekybininkų. Nestigo veiklos ir vaikams, kurie noriai jodinėjo poniu bei smaginosi ant pripučiamo batuto.

Vakaras šventės žiūrovams atnešė dar daugiau įspūdžių. Šventinį koncertą pradėjo Raudėnų liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“ (vadovas Algis Aušbikavičius). Po jų scenoje pasirodė Rainių bendruomenės kapela „Svaja“, vadovaujama Janinos Fabijonavičienės. Kapelų pasirodymai labiausiai turėjo patikti vyresnei publikai, o vaikinų grupė „Pop du“ išjudino ir šventėje susirinkusį jaunimą. Vakaro kulminacija tapo atlikėjo Radžio koncertas, po kurio ištvermingiausi šventės dalyviai iki pat vidurnakčio linksminosi diskotekoje.

Belieka pasidžiaugti ne tik tuo, kad visi šventės organizatorių sumanymai puikiai pavyko, bet ir tuo, kad gamta tą dieną nepašykštėjo gero oro. Šventės rengėjai nori dar kartą padėkoti visiems, tiek finansiškai, tiek morališkai prisidėjusiems prie „Tryškių bobų vasaros 2016“ organizavimo. Jau spėta sulaukti ir daugybės teigiamų atsiliepimų, todėl tikimasi, kad kitąmet visus vėl bus galima pakviesti į dar geresnę vasaros pabaigos šventę.

Tryškių kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Vilius Bėliakas

Vitalijos Baltrušaitytės, Ritos Balsienės, Raimondo Žylos nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top