Pradinis / Grožis ir mada / „Londono madų savaitėje“ pristatyta lietuvės kolekcija alsuoja ispaniška aistra ir uždrausta meile

„Londono madų savaitėje“ pristatyta lietuvės kolekcija alsuoja ispaniška aistra ir uždrausta meile

Ava Gardner, įsikūnijusi į jausmingos šokėjos Marios Vargas vaidmenį kino filme „Basakojė grafienė“ („The Barefoot Contessa“), Pamplonos gatvėse vykstantis San Fermino festivalis, kurį išgarsino Ernesto Hemingwayaus romanas „Fiesta“ („The Sun also Rises“), baroko tapytojo Francisco de Zurbarano mistiškos nuotaikos religiniai paveikslai – visi šie ispaniškos aistros ir temperamento kupini kūriniai įkvėpė lietuvės dizainerės Lauros Theiss 2017 m. pavasario ir vasaros kolekciją.

„The Sun also Rises“ pavadintoje kolekcijoje pristatomos rankomis nertos suknelės, palaidinės, sijonai, megztiniai ir netgi nerti bikiniai. Vienas į akis krintantis besikartojantis akcentas – širdies formos raštai. Šiuos motyvus, pasak Lauros, įkvėpė bažnyčiose kabantys votai, arba lotyniškai ex-voto, – sidabrinės išgraviruotos širdys, žmonių pamaldumo ir tikėjimo ženklai. Šie raštai simbolizuoja aistrą ir uždraustą meilę. Žydintys balti žiedai ant juodų suknelių – vilties ir atgimimo simboliai. Neutralios, žemiškos, pastelinės kolekcijos spalvos, auksiniai medžio inkrustacijų tonai, pasiskolinti iš Francisco de Zurbarano, šventųjų paveikslų, kur dažnai matomi stiprūs šviesos ir tamsos kontrastai (chiaroscuro – renesansinis terminas, kuriuo įvardijama ši technika). Tai suteikia paslapties ir jausmų dramos efektą. Raudonos spalvos akcentus ant Lauros nertų suknelių ir sijonų įkvėpė ispaniškos bulių kautynės ir tirštas raudonas vynas, kurį mėgo Hemingway’aus novelės pagrindiniai herojai.

Tokie aksesuarai, kaip nertos karūnos ir vualiai, – tai užuomina į pamaldžias, dievobaimingas moteris, gedinčias našles. Tačiau šios moterys yra ir labai stiprios, tarsi žaidžiančios slėpynes su jausmais.

2017 metų pavasario ir vasaros kolekcija nerta rankomis iš lengvų medvilnės siūlų. „Nukankinau mezgėjas Lietuvoje, – šypsojosi Laura, rodydama naujus nėrinius, kai susitikome „Londono madų savaitėje 2016“ („London Fashion Week 2016“). – Paruošti šią kolekciją užtruko gana ilgai, nes ji didesnė ir viskas nerta vąšeliu, sudėtingesniais būdais, įvairiomis kryptimis, rankomis. Esu labai dėkinga darbuotojoms, nėrusioms ir mezgusioms iš širdies, kartais net naktimis.“

Laurai Theiss svarbu ne tik drabužių grožis, bet ir patogumas. Ne tik klientėms ar podiumui, bet ir teatrui bei baletui kostiumus kurianti lietuvė sako, kad ją įkvepia šokis, ji visuomet įsivaizduoja, kaip moteris, pasipuošusi jos drabužiais, judės, ar ji jausis patogiai, laisvai. Ką tik „Londono madų savaitėje“ pristatyti lietuvės nėriniai labai universalūs: juos galima vilkėti paplūdimyje, kasdien ar vakarėliuose. Visos suknelės turi ir pridedamus apatinukus.

„Ši kolekcija demonstruoja mano aistrą tradiciniam mezgimui ir nėrimui vąšeliu – tai tarsi atsidavimas religijai. Nerdama ir megzdama visuomet galvoju apie modernią, dinamišką moterį, tad tradiciniais įrankiais pagaminti drabužiai ir aksesuarai įgauna modernias formas ir siluetus“, – sako Laura.

„Visas savo darbuotojas, kurios augina dukras, aprėkiau, nes nerti jų nė viena neišmokė. Kas bus – nauja karta nebemokės megzti ar nerti? Nesakau, kad užsiimti rankdarbiais moterims yra svarbiausias dalykas gyvenime, bet tikrai žinau, kiek džiaugsmo suteikia nėrimas ar mezgimas, tai labai įdomu, ramina, o ir sau kažką gražaus pasigaminti visuomet gera“, – šypsodamasi sako lietuvė.

Naujos Lauros kolekcijos pavadinimas – optimizmo kupina žinia: saulė pasirodo net ir po tamsiausios nakties.

Lauros suknelių galima rasti įvairiose parduotuvėse arba tiesiog parašyti jai. Drabužius lietuvė kuria pagal kiekvienos figūros tipą ir pageidavimus. Dizainerės rankų darbo drabužių kainos svyruoja nuo 300 iki 600 svarų sterlingų.

Lietuvė dizainerė Laura Theiss mados pasaulyje jau užsitarnavo savo vardą kaip viena talentingiausių ir įdomiausių megztų drabužių kūrėjų. Lauros mezginiais ir nėriniais puošiasi ne tik stileivos, bet ir balerinos, o jos kalėdinėmis dekoracijomis prekiauja garsusis „Harrods“ prekybos centras. Lietuvė baigė mezgimo ir dizaino studijas garsiame Londono Central Saint Martins menų ir dizaino koledže, o 2012-aisiais pristatė ir savo vardo prekės ženklą. Ištekėjusi už vokiečio, Laura pasirinko Theiss pavardę, taip ir gimė Laura Theiss.

Šiais metais Vokietijoje gyvenančios Lauros Theiss kūrinius pirmą kartą pamatysime ir Lietuvos  teatro scenoje. Savo kolekcijos drabužius ji pritaikė premjeriniam Knygos teatro spektakliui pagal Jurgos Ivanauskaitės knygą „Pakalnučių metas“. Aktorės Reditos Dominaitytės įkurtame nišiniame teatre, kuris inscenizuoja lietuvių literatūrą, spektakliai rodomi netradicinėse erdvėse – dvaruose, muziejuose, bažnyčiose. Kiekviena premjera išsiskiria kostiumais, jiems skiriama itin daug dėmesio. Praeituose spektakliuose drabužius kūrė dizaineriai Jurgita Januškevičiūtė, Asta Grigaitytė, šis bus išskirtinis, nes kostiumai atkeliaus iš Vokietijos. Premjera Lietuvoje numatoma lapkričio 14 dieną ir sutampa su amžinąjį atilsį Jurgos Ivanauskaitės 55 metų gimtadieniu.

Fotografas Rama Lee

Fotografo asistentė Christina Salvi

Stilių kūrė My Name is Kabir

Modelis Zoey @ Nevs

Šukuoseną kūrė Ziima Yosuke Nakajima

Makiažą kūrė Samanta Falcone

Asistentai: Sarah Levings, Anwaar Swed, Alexandra Ioana Grama

 

Dovilė Ilevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top