Pradinis / Lietuviai svetur / „Tautiška giesmė“ skambėjo ir prie Baltųjų rūmų

„Tautiška giesmė“ skambėjo ir prie Baltųjų rūmų

Vasario 15 dieną Lietuvos ambasados JAV kvietimu Vašingtono ir apylinkių lietuviai bei Lietuvos bičiuliai pasveikino Lietuvą įžengus į atkurtos Valstybės antrąjį šimtmetį.

Prie Baltųjų rūmų susirinkę lietuviai Vašingtono laiku 17.00 val. (Lietuvos laiku vidurnaktį iš vasario 15 į 16 d.) sugiedojo „Tautišką giesmę“. Pasitinkant šimtmetį taip simboliškai padėkota JAV už nuolatinį Lietuvos laisvės siekio palaikymą, okupacijos nepripažinimą ir strateginę partnerystę. Renginys prasidėjo tylos minute, pagerbiant JAV Floridos valstijos Parklando mokyklos šaudynių aukas ir taip solidarizuojantis su Amerikos žmonėmis.

Vasario 15 dieną Lietuvos diplomatai taip pat padėjo gėlių prie JAV prezidento Woodrow Wilsono kapo Vašingtono nacionalinėje katedroje, pagerbdami jo atminimą ir svarbų indėlį deklaruojant tautų apsisprendimo teisę.

Visos lietuvių bendruomenės Jungtinėse Amerikos Valstijose surengs daugybę šventinių renginių įvairiuose miestuose ir vietovėse, kur gyvena lietuviai. Renginiai, skirti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui, JAV bus organizuojami visus metus. Lietuvos ambasada iškilmingą Šimtmečio priėmimą Vašingtone surengs kovo 7 dieną.

LR ambasados JAV informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top