Seserys dvynės Oksana Kozlova ir Anželika Šreder yra skirtingo charakterio asmenybės, tačiau stiprus tandemas ir gyvenime, ir versle. Viena kitą įkvėpdamos, palaikydamos, padrąsindamos jos ryžtingai eina bendro tikslo link – kad jų įkurto prekių ženklo „Different We“ gaminių kokybę, patogumą, grožį, išskirtinumą atrastų kuo daugiau moterų Lietuvoje ir pasaulyje. Jųdviejų kuriami drabužiai – tikras moteriškumo manifestas, už kurio slypi didžiulė meilė gyvenimui ir stiprybė.
Nors seserys nuo mažens pasižymėjo meniniais polinkiais, užaugusios vis dėlto pasuko į buhalterijos sritį. Darbas buvo įdomus, tačiau jame Oksanai ir Anželikai trūko įkvėpimo, laisvalaikiu jos ieškojo kūrybinės veiklos. Supratusios, jog buhalterija nėra tikrasis jų kelias, pradėjo dirbti savarankiškai: vystė elektroninės parduotuvės nėščiosioms veiklą, vėliau valdė Vilniaus centre atidarytą nuosavą parduotuvę, prekiaujančią figūrą koreguojančiais apatiniais. Visą tą laiką svajojo apie savo prekių ženklą.
Susilaukus vaikų ir atsiradus daugiau laiko, įkvėpimo kūrybai, galiausiai gimė bendras seserų prekių ženklas „Different We“. Tai šilkiniai (ir ne tik) miego drabužiai, aksesuarai, minkštučiai pliušinio veliūro chalatėliai su inicialais, proginės suknelės, laisvalaikio kostiumai… „Different We“ atsirado, kai pribrendome pasakyti pasauliui, jog moteris namuose, mama irgi gali būti pasitempusi, graži, užkariauti vyro žvilgsnį ir vėl įžiebti aistros ugnelę. Mūsų namų ir miego apranga būtent tam ir sukurta: jį patogi ir be proto graži, kad moteris jaustųsi ypatingai“, – pasakoja Oksana.
Pavadinimą „Different We“ seserys pasirinko dėl kelių priežasčių. Pirmiausia jos siekė atkreipti dėmesį į problemą, su kuria susiduria kone visi dvyniai. „Dvyniai – tai dvi skirtingos asmenybės, tačiau dažniausiai aplinkiniai mato mus kaip vieną gyvą organizmą, vartoja žodį „sesės“, net jei kalba apie vieną. Būtent tai ir atspindi mūsų prekių ženklo vardas: „Different We“ – „Skirtingos mes“, – aiškina Oksana. – Tai taip pat žinutė moterims: „Mes visos skirtingos, todėl ir ypatingos! Priimkite save, pamilkite save iš naujo ir skleiskite moteriškumą, meilę.“
Drąsos įkurti savo prekių ženklą moterims įkvėpė pats gyvenimas, pasiuntęs Anželikai (o kartu ir visai šeimai) sunkų išbandymą. „Prieš porą metų man buvo atlikta sudėtinga smegenų operacija, iki šiol kartais jaučiu jos padarinius… Tačiau būtent tai man padėjo suprasti, kad gyvenimas yra labai trapus, trumpas, todėl būtina daryti tai, ko trokšti. Reikia nebijoti rizikuoti, siekti savo svajonių ir tiesiog laimingai, visavertiškai gyventi. Būtent liga paskatino realizuoti save ir kurti. Nebijau garsiai pripažinti, jog man be galo gera švęsti savo antrąjį gimtadienį…“ – apie asmeninius išgyvenimus šiandien atvirai kalba Anželika. – Atrodo, dar taip neseniai, po operacijos, negalėjau sudėlioti rišlaus sakinio, bijojau pakelti telefono ragelį, nes buvo sunku šnekėti, pamiršdavau daug dalykų, negalėjau savarankiškai nueiti į dušą ir jaučiausi bejėgiškai… Bet dabartinė veikla mane gydo. Ji motyvuoja, stiprina norą gyventi. Gyventi taip, kaip diktuoja širdis.“
Kurti verslus atskirai seserims net nebuvo kilusi mintis. Nors pripažįsta, kad jų charakteriai skirtingi ir nesutarimų išvengti nepavyksta, tačiau abi jaučia, kad savo gebėjimais tobulai papildo viena kitą. O verslas joms yra kur kas daugiau nei bendras darbas – tai ir seseriško ryšio palaikymas, kūrimas. „Aš labai branginu „Different We“, nes jis ne tik leidžia visiškai atsiduoti mėgstamai veiklos sričiai, bet ir suteikia galimybę daug laiko praleisti su sese, glaudžiai bendrauti, kurti ne tik originalius gaminius, bet ir santykius“, – sako Anželika.
„Didžiulis pliusas – mūsų santykių artumas. Verslo debatuose galime sau leisti gerokai daugiau, nei leistume su bendradarbiais ar draugais, – pabrėžia Oksana. – Kad ir koks būtų nuomonių nesutapimas, mes visada randame bendrą sprendimą.“
Pašnekovių teigimu, nuosavas verslas turi ir pliusų, ir minusų. Jis suteikia neapsakomai daug gerų emocijų, motyvacijos. O minusas – dirbti tenka visur ir visada, neskaičiuojant laiko, kartais viršijant dvidešimt valandų per parą. „Šioje nišoje rezultatai ir pajamos priklauso tik nuo įdėtų pastangų, todėl sirgti ar blogai jaustis negalima, nepastebėti pralekiančių tam tikrų sezonų – labai natūralu“, – smulkaus verslo realybę atskleidžia Anželika.
Savo veiklą pradėjusios nuo pižamų, chalatėlių kūrimo, dabar seserys džiaugiasi gausiu drabužių asortimentu, kurį nuolat papildo naujovėmis. Kūrėjos neabejingos tvarios mados idėjoms, joms svarbus ne tik gaminio patogumas, grožis, bet ir kokybė, ilgaamžiškumas.
Didelė dalis „Different We“ rankų darbo drabužių iškeliauja už Atlanto ir į kitas užsienio šalis. Iš klientų gaunamas teigiamas atgalinis ryšys kūrėjas įkvepia, skatina galvoti apie verslo plėtrą, regzti planus užkariauti užsienio rinką. O tam reikia daug ką apgalvoti, pradedant asortimentu, rinkodaros strategija. Mat, kaip pastebi Oksana, skirtingose šalyse skiriasi populiariausi drabužių modeliai, klienčių norai: „Pavyzdžiui, JAV moterys labiau atsipalaidavusios, visiškai nekompleksuoja dėl didesnio dydžio ir neretai prašo trumpinti suknelių ilgį. O mūsų rinkoje turbūt būtų priešingai.“ Tačiau iššūkiai sesių negąsdina ir jos jau žengia pirmuosius žingsnius naujųjų tikslų link.
Daugiau kūrėjų darbų – www.differentwe.com
Akvilės Razauskienės nuotraukos