Pradinis / Grožis ir mada / Vestuvinių simbolių ir dovanų kūrėjai: „Mums kitų metų sezonas jau prasideda“

Vestuvinių simbolių ir dovanų kūrėjai: „Mums kitų metų sezonas jau prasideda“

Nuoširdaus pokalbio prie kavos puodelio su išskirtinius, netgi dvasingus gaminius kuriančios keramikos studijos „Menoja“ vadove Ineta Vaitekūniene susitinkame Šiauliuose. Ankstų rytą važiuojant šio miesto gatvėmis dar jaučiasi vasaros ramybė, o vos įėjus pro duris mus pasitinka malonus šurmulys. Akys blaškosi tarp nuostabių, tarytum plazdančių, iki smulkmenų ištobulintų keramikos dirbinių, kuriuose susipina meniškumas, švelnumas, elegancija ir namų jaukumas. Ineta atvira: „Mūsų autorių darbai tapo neatsiejami nuo naujos šeimos susikūrimo šventės, įkurtuvių, išskirtinės dovanos idėjos ar tiesiog vienetinius gaminius vertinančių žmonių pasirinkimų. Ir tai pats geriausias ilgų metų darbo įvertinimas.“

„Menojos“ kolektyvas

Jūs jau esate žinomi ir vertinami keramikos gerbėjų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kaip manote, kokia Jūsų sėkmės paslaptis?

Už sėkmės visada slepiasi nesuskaičiuojamas skaičius darbo valandų ir glėbys nuoširdaus tikėjimo savo idėja. Mes atkakliai dirbome ir siekėme, kad žmonės suprastų neįkainojamą emocinę vertę, slypinčią tvariose ir ilgai džiuginančiose namų dekoro detalėse, keramikos dirbiniuose. Visada buvome ištikimi savo stiliui ir manome, kad net perteklinėje pasiūloje vienetiniai rankų darbo gaminiai su šilta idėja, jautria, prasminga žinute arba tikra kūrinio istorija visada bus vertinami.

Jūsų asortimente matome daug vestuvinių simbolių ir atributikos. Kas populiariausia šiuo metu? O gal vestuvių sezonas jau eina į pabaigą?

Kelerius pastaruosius metus mes pastebime džiuginančią tendenciją, kad vestuvių šventę organizuojančios poros ar vestuvių planuotojai daugiau dėmesio skiria unikalių simbolių paieškoms, atributams. Ypatingi simboliai ne tik kaip dekoras praturtina šventę, bet ir ją sušildo emociškai. Mūsų vienetiniai šeimos židiniai, kuriami iš baltojo molio, glazūruoti ir dekoruoti tauriųjų metalų produktu, yra viena iš „Menojos“ vizitinių kortelių, dėl kurių į studiją atvyksta žmonės net iš kitų miestų.

Stengiamės, kad pirkėjai galėtų įsigyti jau pagamintų gaminių. Tai ypač aktualu tada, kai jaunieji šeimos židinio simbolį leidžia išrinkti tėvams. Tačiau matome ir ryškėjančią tendenciją, jog šventės kaltininkai nori iki skrupulų suplanuoti visas detales, todėl šeimos židinius užsisako patys ir labai anksti. Gavę pirmuosius tokius išankstinius užsakymus po metų vyksiančiai šventei, stebėdavomės, tačiau dabar tai laikome preciziškumo, pasvertų pasirinkimų ženklu ir tokių klientų ratui augant mes jau priimame užsakymus kitų metų sezonui, deriname vizijas įgyvendinimui. Pačiame sezono įkarštyje mes negalime sau leisti įvykdyti visų individualių prašymų ir dažniausiai pasiūlome rinktis iš turimų gaminių.

Šeimos židiniai – visais laikais svarbus ir netgi būtinas vestuvių simbolis. Ką dar užsako poros savo vestuvėms?

Mes su malonumu dirbame su vestuvių planuotojomis ir dekoratorėmis, kurios šią ypatingą šeimos šventę siekia padaryti nepamirštamą ne tik įspūdingomis gėlių sijomis, prabangiais valgiais nuklotais stalais, bet ir išskirtine, ilgai išliekančia simbolika, rekvizitais, kurie būtų perduodami iš kartos į kartą. Bendradarbiaudami mes įgyvendiname pačias įdomiausias idėjas. Taip laikui bėgant, atsižvelgdami į besikartojančias užklausas, sukūrėme nuolat asortimente palaikomų vestuvinių keramikos dirbinių liniją, į kurią įtraukėme bet kurios jaunos šeimos šventę praturtinančius simbolius: sutikimo taures, žiedų lėkšteles (indelius žiedams), nuotraukų albumus, išskirtinius taurių skirtukus. Daugėja porų, kurios savo jėgomis organizuoja labai kuklias vestuves artimiausių žmonių rate, tačiau tiksliai žino, jog jų šventei būtini „Menojos“ kuriami produktai.

Nustebinote, kad jau ruošiatės kitų metų vestuvėms. O ką daryti į tokią šventę pakviestiems svečiams? Ar jiems irgi reiktų taip anksti numatyti dovanų idėjas?

Šventės svečiams tikrai nebūtina prieš metus sukti galvos dėl dovanos idėjos, nes daugelis ir kvietimus į vasarą vyksiančias šventes gauna daug vėliau. Nors jaunieji planuoja po metų vyksiančią šventę ir jau dabar užsako net tokias smulkias detales kaip šeimos židiniai, žiedų lėkštelės, sutikimo taurės, svečiai neretai dovanos ieško paskutinę minutę. Šiuo metu vestuvinių suvenyrų paieškos sezonas tikrai labai aktyvus, ir nors asortimentas sparčiai tirpsta, tačiau tikrai turime ką pasiūlyti ieškantiems tiek pagrindinės dovanos, tiek kažko prisiminimui drauge su įprasta dovana tapusiais vokeliais.

Tarp dažniausiai dovanojamų – autoriniai rankų darbo paveikslai – širdys, puoštos keraminiais gėlių žiedais. Išskirtinio grožio paveikslai prabangiai pakuojami į specialiai jiems gamintas rankų darbo dėžes. Mūsų kuriami paveikslai yra lydimi įkvepiančių sentencijų, simbolių, tad be žodžių galima perteikti savo palinkėjimus naujai šeimai.

Ieškantiems priedo prie dovanos visada rekomenduojame dėžutes arba kolbeles pinigams, į kurias galima įdėti ne tik pinigų, bet ir žiedlapių, mėgstamo kvapo ir tokiu būdu ypatingai gražiai bei originaliai pasveikinti bet kuria proga. Taip pat sukūrėme gerų minčių, palinkėjimų taupykles, kurios skirtos kaupti ne tik pinigams, bet ir geroms idėjoms, meilės prisipažinimams, užrašų vertoms gyvenimo akimirkoms.

Jūs ir Jūsų komanda tiesiog spinduliuojate pozityvumu, susiliejusiu su ramybe. Kaip tokioje gausoje darbų viską spėjate ir sugebate išlikti tokia užtikrinta?

„Menoja“ – tai pirmiausia bendraminčių bendruomenė, šeima, tik po to mes – kolegos, siekiantys verslo tikslų. Mums svarbiausia išlikti savimi, nepasiduoti aklam komercinės sėkmės troškimui, todėl kiekvieną užduotį atliekame su meile savo darbui ir pasitikėjimu, kad ir komandos nariai padarys viską, ką gali, kad mūsų klientai liktų 120 procentų patenkinti. Iš to ateina pozityvumas ir ramybė.

Aišku, pasitaiko ir liūdnesnių situacijų, kai ateina poros, šeimos ar pavieniai žmonės, kurie nuoširdžiai trokšta, kad jų šventę papuoštų mūsų gaminiai ar dovanos idėja, o mes niekuo negalime padėti, nes būna likę per mažai laiko. Bet tokiose situacijose dažniausiai gimsta naujos draugystės ir tie asmenys sugrįžta kitą kartą, tik pasilikę daugiau laiko. Taigi jie vis tiek tampa mūsų klientais.

Dėkojame Inetai už įkvepiantį pokalbį, už idėjas, kaip galima papuošti vestuvių šventę, ką galima padovanoti įvairiausiomis progomis, ir linkime neblėstančio kūrybingumo, tikėjimo ir dar daug naujų dirbinių, kurie džiugintų visą platųjį pasaulį.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top