Pradinis / Grožis ir mada / Vestuvių puošybos tendencijos 2017-aisiais: atgal į praeitį, pirmyn į ateitį!

Vestuvių puošybos tendencijos 2017-aisiais: atgal į praeitį, pirmyn į ateitį!

2017-aisiais kaip niekad keliausim laiku. Toks įspūdis susidaro paklausius, kaip savo šventę planuoja puošti Lietuvos bei pasaulio nuotakos. Viena vertus, vis dar populiarios išliks romantiškoji vintažo bei hipiškoji „boho“ temos, nukeliančios atgal į senelių laikų švelnumą ar 7-ojo dešimtmečio margumynus, kita vertus, žvelgsime į ateitį – vis dažniau karaliaus sterilumas, viena ar dvi spalvos, o vazas keis mėgintuvėliai! Apie dekoravimo subtilybes bei tendencijas ateinantį vestuvių sezoną pasakoja vestuvių dekoratorė ir floristikos dizainerė dr. Kristina Rimienė.

Dr. Kristina Rimienė – dekoratorė ir floristikos dizainerė, TV3 televizijos laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja, prekės ženklo „Akmenių dvaro gėlės“ įkūrėja

Dr. Kristina Rimienė – dekoratorė ir floristikos dizainerė, TV3 televizijos laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja, prekės ženklo „Akmenių dvaro gėlės“ įkūrėja

Sena arba nauja, marga arba elegantiška

Kaip ir buvo minėta įžangoje, šiais metais susipina ateitis ir praeitis. Taip nutinka todėl, kad niekada nėra vienos karaliaujančios vestuvių temos: dažniau jų yra dvi–trys ir taip jos slenkasi kas kelerius metus, kol pasirodo kitų naujovių. Tas pats nutiko ir šiemet: praėjusią vasarą piką pasiekusios vintažinės (pilnos retro elementų bei romantinių detalių) vestuvės vis dar išlieka, tačiau jos užleidžia vietą jau kitai tendencijai: pabalinto sidabro arba visiškos žalumos  vestuvėms ir jau minėtam mėgintuvėlių sterilumui. Kokia tema (retro ar modernesnė) tinkamesnė – spręsti patiems, juk pačios madingiausios vestuvės yra tos, kurios primena apie jūsų meilės  istoriją ir jūsų pomėgius.

Vestuvinės puokštės be… gėlių?

Floristai ir dekoratoriai juokauja, kad pagrindinis šios puošybos principas – gėlių nebuvimas.  Lapeliai, šakelės, palmės, nukarę vijokliai – visa, kas žalia ir auga ant šakų, gali būti panaudota nepaprastai gaiviai vestuvių temai. Žaliais lapeliais puošiami net tortai, o iš nuotakos puokštės kyšo… paparčiai! Visas kortas patikėjus tik žalumai, įspūdingas rezultatas garantuotas! Norintiems kiek daugiau spalvų galima panaudoti baltų ar ryškiai geltonų žiedų labiausiai matomose vietose: nuotakos  ar pagrindinėse stalo puokštėse, altoriuje.

Ryškūs kontrastai – tropikai užkariauja šiaurę

Iki 2017 metų atogrąžų žalią ir spalvingas tų pačių kraštų gėles rinkosi tik besituokiantieji užsienyje, o kitais metais šios spalvos vis dažniau puoš ir lietuvaites. Palmės šakelės, ryškios detalės, visi įmanomi rožiniai atspalviai, derinami su sodria tropikų žalia, stebins ir kurs pačias ryškiausias vasaros akimirkas. Trūksta tik egzotinių paukščių!

Svarbu ne tik kaip, bet ir ką dekoruojame

Kai galvojame apie vestuvių puošybą, mintys sukasi apie spalvas bei gėlių rūšis. Tačiau ne ką mažiau svarbus klausimas yra ne kaip, o kurias vestuvių vietas reikia dekoruoti. Nuotakos puokštė, jaunikio atlapas, pulko puokštelės, stalas… O kaip rožytėmis pražydusi siena ar balionų pieva? Kas, jei kavos puodukuose rastume po žiedelį, o kibirėlyje šalia šampano plaukiotų lelija? Kartais maža kukli gėlytė netikėtoje vietoje gali sukurti kur kas didesnį efektą – pakelkime akis ir leiskime erdvėms sužydėti!

Didžioji tendencija – vestuvių altorėliai

Kita bene didžiausią dėmesį atkreipianti, puošybos reikalaujanti ir vis dažniau tuoktuvėse pasitaikanti vieta – individualus altorius. Juk dabar galime tuoktis bet kurioje mūsų pasirinktoje vietoje, o galbūt net ten pat, kur ir švenčiame – ant ežero kranto, romantiškame dvare ar mėgstamiausioje miesto aikštėje. Tai – ne tik nuostabi galimybė ceremoniją atlikti ten pat, kur praleisime vakarą, taip išvengiant įvairių nepatogumų, bet ir susikurti savo unikalų ir nepakartojamą altorių. Kyla klausimas – nuo ko pradėti?

Žinoma, visų pirma altorius turi atitikti bendrą jūsų šventės temą ir būti vienas pagrindinių jos akcentų. Antra, stovėti jis turi jums patinkančioje, ypatingoje vietoje. Kaip altorius atrodo? Dažniausiai tai – daili gėlėmis apipinta arka. Tačiau  pasitelkus išradingus sprendimus, tai gali būti ir:

  •   oazė  tarp dviejų žydinčių obelų šakų;
  •   dailūs nuo medžio šakos nuleisti žibintai;
  •   lengvutės baltos užuolaidos;
  •   medinės vaikiškos sūpynės, apipintos gėlėmis;
  •   plonyčiai skersiniai iš baltų berželių su nukarusiomis gėlių girliandomis;
  •   ar tiesiog praviros dvigubos baltos durys.

Įkvėpimo ruošiantis šventei!

Gintarė Visockienė

5

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top