Pradinis / Renginiai, pramogos / Vilniaus 700-ajam jubiliejui skirtame šviesų festivalyje – 18 originalių kūrinių

Vilniaus 700-ajam jubiliejui skirtame šviesų festivalyje – 18 originalių kūrinių

Vilniaus šviesų festivalis 700-ąjį jauno ateities miesto Vilniaus jubiliejų pasitinka modernaus meno ekspozicija, kurioje pasaulyje garsūs vardai ir 18 originalių, dinamiškų, konceptualių kūrinių. Renginys vyks sausio 25–28 d.

Kasmet sausio 25-ąją – per Vilniaus miesto gimtadienį – nušvinta jam skirtas Vilniaus šviesų festivalis. 2019 m. pirmą kartą ryškią šventę miestui dovanojęs festivalis tęsia tradiciją – šįmet vyks penktąjį kartą ir Vilnių sveikins 700-ojo jubiliejaus proga.

„1323 m. sausio 25-ąją kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Europos žemėlapį. Pastaruosius penkerius metus Vilniaus gimtadienius švenčiame ryškiai – užauginome šviesų festivalio tradiciją, įkvėpdami vilniečius ir svečius mėgautis miestu, šviesos magija išryškindami architektūrą, gyvybę ir šiuolaikines idėjas“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus šviesų festivalio tema – futurizmas

Jauno, modernaus, ateities miesto Vilniaus jubiliejui dedikuoto festivalio pagrindiniu vizualinio identiteto akcentu tapo beveik iš bet kurio sostinės taško matomas, į pasaulio aukščiausių pastatų sąrašą įtrauktas 326 metrų aukščio Vilniaus televizijos bokštas. Jis virto skraidančia lėkšte, judančia dangaus platybių link, kaip siekio tirti naujas erdves metafora ir nuoroda į šių metų festivalio temą – futurizmą.

Penktojo Vilniaus šviesų festivalio metu sausio 25–28 d. sostinės senamiestyje ir jo prieigose bus eksponuojama 18 išskirtinių modernaus šviesos meno kūrinių, kurie kvies į miestą pažvelgti kitomis akimis.

Per pastaruosius ketverius metus lankytojams pristatęs 77 įdomius projektus iš 16 pasaulio šalių, Vilniaus jubiliejaus proga festivalis kurs naujas nepamirštamas patirtis ir stebins Lietuvoje dar nematytomis erdvinėmis šviesos ir garso instaliacijomis, vaizdo projekcijomis, dinamiškomis ir interaktyviomis meninėmis konstrukcijomis.

„Vilniaus jubiliejus – ypatinga proga švęsti mieste. Miesto gimtadieniui skirtas Vilniaus šviesų festivalis – dviguba proga. Tai vienintelė galimybė metuose išeiti pasivaikščioti po iš žiemos miego pažadintą ir modernaus meno galerija virtusią sostinę – pasigėrėti tik keliems magiškiems vakarams pasikeitusių, su šviesos menu derančių Senamiesčio erdvių grožiu. Kviečiame jauno 700 metų ateities miesto Vilniaus jubiliejų švęsti aktyviai ir būti atviriems naujiems įspūdžiams“, – kviečia festivalio organizatorius, Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Tarp dalyvių – pasaulyje garsūs vardai

Šiais metais festivalyje savo kūrinius pristatys tokie pasaulyje garsūs menininkai, kaip Olivier Ratsi (Prancūzija), Philippe Morvan (Prancūzija), Cristian Rizzuti (Italija), skaitmeninio meno studija „Iregular“ (Kanada) ir tarpdisciplininė dizaino studija „Architecture Social Club“ (Jungtinė Karalystė), bendradarbiaujanti su garsiu elektroninės muzikos kompozitoriumi, prodiuseriu ir atlikėju Max’u Cooper’iu. Taip pat matysime kylančių žvaigždžių ir ryškių talentų iš Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Olandijos, Ispanijos ir Lietuvos sukurtus kūrinius.

Naktiniame Vilniuje festivalio lankytojams bus atverti ir staigmenų pažers keli savo autentiką išlaikę, mažai žinomi ir ypač retai prieinami barokinio senamiesčio kiemai, kitoje šviesoje atsiskleis sostinės paveldo objektai, pagrindiniai miesto simboliai, aikštės ir skverai.

Maršrutu ves mobilioji programėlė

Apžiūrėti visus šviesų festivalio objektus, pramogauti ir nepaklysti einant Vilniaus širdyje nusidriekusiu kompaktišku festivalio maršrutu padės mobilioji programėlė. Ją atsisiųsti arba atsinaujinti galima „App Store“ (http://bit.ly/vilniuslightfestival) arba „Google Play“ (http://bit.ly/vilniuslightfestival1).

K. Sirvydo skvere – maitinimo ir pramogų zona

Festivalio metu Vilniaus Konstantino Sirvydo skvere įsikurs pramogų ir maitinimo zona, kurioje lankytojus sušilti ir užkąsti kvies restoranai ant ratų.

Penktasis Vilniaus šviesų festivalis – keturi įspūdingi sausio 25–28 d. vakarai, nuo 18 val. iki 23 val.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top