Pradinis / Renginiai, pramogos / Vilniuje bus galima išvysti senovinius automobilius, įveikusius daugiau nei 2000 km per Europą

Vilniuje bus galima išvysti senovinius automobilius, įveikusius daugiau nei 2000 km per Europą

Hamelno miesto (Vokietija, Žemutinės Saksonijos žemė) automobilizmo istorijos draugijos prezidentas Reinhardas Burkartas Vilniaus miesto savivaldybėje pristatė kelionės senoviniais automobiliais „Nuo Paryžiaus iki Vilniaus“ maršrutą, tikslus, dalyvius ir būsimo žygio detales.

Pasak kelionės organizatoriaus, daugiau nei 2000 km kelionę įveikti turės XX a. pradžioje gaminti automobiliai (šiame automobilių žygyje važiuos ir seniausias automobilis – 1908 metais gamintas „Colibri“), kurie judės iki 45 km per 1 val. greičiu. Jais bus aplankytos 5 valstybės ir daugiau nei 10 miestų.

Gegužės 15 d. apie 10 tokių automobilių planuoja pajudėti Vilniaus link iš Paryžiaus arba Briuselio. Lietuvoje prie jų ketina prisijungti ir mūsų šalies senovinių automobilių gerbėjai bei kolekcininkai.

„Man labai patinka Vilnius – čia daug puikių pastatų, išskirtinė architektūra, daug kultūros. Džiaugiuosi, kad būtent čia – mūsų kelionės pabaiga“, – sakė R. Burkartas.

Kelionės dalyviai artės prie Vilniaus per Kaliningradą, Klaipėdą, Kauną. Kiekviename Lietuvos mieste žygeiviai ketina pernakvoti.

„Dėkoju kelionės organizatoriams, kad finišui pasirinko Vilnių. Linkiu kuo mažiau lankytis automobilių servisuose, puikių įspūdžių ir malonių akimirkų tiek kelionėje, tiek atvykus į Lietuvos sostinę“, − sveikino Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Šia iniciatyva siekiama žmones supažindinti su XX a. pradžios automobilizmo istorija, su Europa ir Hamelno miestu, taip pat su viduramžiais garsėjusia „Fleitininko iš Hamelno“ (žiurkių gaudytojo) legenda, XX a. 1–3 dešimtmečiais klestėjusia, beveik pirmąja Vokietijoje automobilių gamykla.

Kelionės organizatoriai ir dalyviai taip pat turi itin kilnią socialinę misiją – kiekviename mieste aplankyti vaikų namus ar dienos globos įstaigas, pabendrauti su vaikais ir juos paremti.

Kelionės pabaiga numatyta birželio 6 d. Vilniaus Rotušės aikštėje. Čia 12.00 val. bus sutikti kelionės dalyviai ir jų automobiliai – jais galės pasigrožėti vilniečiai ir miesto svečiai. Čia vyks ir Hamelno miesto legendos apie žiurkių gaudytoją vaidinimas, kurį paruošė Širvintų vaikų dienos centro auklėtiniai.

Renginį Vilniuje remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilniaus m. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top