Pradinis / Renginiai, pramogos / Vilniuje pristatytas rekordinis 3D gatvės piešinys: idėją įkvėpė ir įvykiai Ukrainoje

Vilniuje pristatytas rekordinis 3D gatvės piešinys: idėją įkvėpė ir įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės Spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.

Viršuliškėse nutapytas piešinys siekia net 25,92 metro ilgį ir 10,09 metro plotį. Kaip patvirtino atidarymo renginyje dalyvavusios Lietuvos rekordų fiksavimo agentūros „Factum“ atstovas, E. Muellerio kūrinys pasiekė didžiausio 3D piešinio Lietuvoje rekordą.

Kūrinyje pavaizduota ne vieną praeivį nustebti priversianti praraja, kurios dugne slypi Viršuliškių atsinaujinimą simbolizuojantis jaunystės šaltinis. Jį puošia neužmirštuolės.

Kaip teigia piešinį inicijavusios NT plėtros bendrovės „Omberg group“ vadovė Dalia Andrulionienė, tokiomis iniciatyvomis gaivinti miestų gyvenamuosius rajonus yra verslo atsakomybė.

„Viršuliškės yra itin perspektyvus sostinės rajonas, kuriame ne tik mes, bet ir kiti plėtotojai gausiai vysto gyvenamuosius namus, biurus, kitus komercinius objektus. Vis dėlto reikia suprasti, kad rajonų gyvybei kurti neužtenka tik įvairialypių, funkcionalių NT projektų – rajonams būtina turėti išskirtinių vietų, kurios pritrauktų žmonių iš kitų miesto ar net šalies kampelių“, – teigia D. Andrulionienė.

Pasak „Omberg group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovės Agnės Belickaitės, piešinio idėją įkvėpė Spaudos rūmų vaidmuo kovose dėl Lietuvos laisvės bei karas Ukrainoje.

„Seniai norėjome įprasminti Spaudos rūmų istoriją, šios vietos vaidmenį mūsų kovoje už laisvę. Pasidalinus šia mintimi su kūrėju, jis, galvodamas apie šiandien Ukrainoje vykstantį karą, nusprendė kūrinį pavadinti „Meile ir baime“ – juo atspindėti, kokia brangi yra laisvė ir kaip natūralu bijoti ją prarasti“, – pasakoja A. Belickaitė.

Birželio 2 d. į Lietuvą iš Vokietijos atvykęs menininkas E. Muelleris garsėja įspūdingais trimačiais piešiniais. Jis jau bene 30-metį keliauja po visą pasaulį ir profesionaliai užsiima gatvės menu. Apie jo patirtį byloja ir „Maestro Madonnari“ titulas, suteikiamas iškiliausiems gatvės menininkams.

Vokiečiui taip pat priklauso du pasaulio rekordai už didžiausius erdvinius gatvės piešinius. Apie jo darbus rašo „The Independent“, BBC, „The Guardian“ ir kitos tarptautinės žiniasklaidos priemonės.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top