Pradinis / Interjeras / „Zero waste“ Kalėdų eglė, kuri nepalieka atliekų

„Zero waste“ Kalėdų eglė, kuri nepalieka atliekų

Kiekvienais metais vis daugiau kalbame apie ekologiją, tvarumą, medžiagų perdirbimą ir besaikį mūsų vartotojiškumą, kuris ypač išryškėja kalėdiniu laikotarpiu. Kalbame, dalijamės pirmomis Kalėdų dekoracijomis lapkričio pradžioje, tuomet vėl įsisukame į darbus ir priprantame, kad po to, kai uždegame Vėlinių žvakutes, iškart degame advento. Pasipiktinimas, kilęs dėl pernelyg ankstyvo Kalėdų vainikų pardavinėjimo, dingsta, kai užgroja „Du varpeliai“ ir kolega priešpiečiams paberia kūčiukų, kuriuos įsigijo gretimame prekybos centre. Kūčiukų, kuriuos kadaise mūsų seneliai kepdavo tik Kūčių išvakarėse, tik kartu su šeima ir tik namuose.

Laikai pasikeitė, nebeturime tam laiko. Jo vos užtenka nulėkti į prekybos centrą, kad nusipirktume plastikinę eglutę, stiklinių žaisliukų ir dar šį bei tą. Plastikinę, nes norime, kad ji kuo ilgiau namuose niūnuotų kalėdinę melodiją ir kurstytų šventinę nuotaiką. Vis dėlto reiktų suprasti, kad Kalėdų gerumo ir ramybės jausmas atkeliauja ne tuomet, kai iš miško (ar iš prekybos centro arba artimiausio turgelio) parsinešame nukirstą medį, geri jausmai kyla iš mūsų pačių. Tai visuma to, kas yra mumyse, kokie žmonės mus supa, ką mes jaučiame ir kaip jaučiamės.

Prekių ženklo „Igmant“ iniciatoriai šiais metais kviečia į šventes žvilgtelėti kitu kampu. Todėl kartu su komanda sukūrė tvarią kalėdinę eglutę „Christmas Outfox“, kuri po švenčių lieka, tačiau po savęs nepalieka atliekų ir yra naudojama visus likusius metus. Sujungti tvarumo, ekologijos, daugiafunkciškumo ir dinamiškumo idėjas į vieną produktą, kuris, be visa ko, atrodytų estetiškai, buvo iššūkis, tačiau jį įveikti pavyko.

Produktas yra nestandartinės koncepcijos eglutė, kuri pagaminta iš akustinių skydų ir yra kabinama ant sienos. Todėl šį produktą kūrėjai ypač rekomenduoja rinktis puošti interjerams ten, kur patį Kūčių vakarą nešurmuliuos žmonės ir žaisliukų nekabins vaikai, ten, kur medis tiesiog bus pamirštas, tai biuruose ar kitose darbo erdvėse, restoranuose, parduotuvėse. Nors eglutė kabinama ant sienos, ją galima dekoruoti beveik kaip įprastą, tiesiog puošmenos prikabinamos smeigtukais. Po švenčių eglutę galima nuimti, perdėlioti į bet kokią kitą formą ir palikti ant sienos visus metus, per kuriuos šis produktas tiesiog atliks vieną iš savo funkcijų – gerinti patalpų akustiką.

Be to, paviršiaus dangą galima rinktis iš vilnos ir perdirbtos vilnos. Skiriasi tik kaina, audinių funkcionalumas, techninės ir estetinės savybės visiškai nesiskiria nuo įprastos vilnos. Na, o produkto kūrėjai pažada po švenčių pasidalinti statistika, kiek klientų rinkosi aplinkai palankią, perdirbtą vilną ir kiek rinkosi įprastą vilną, kuri yra pigesnė, tačiau jos gamybos metu į aplinką patenka 18 kartų daugiau CO2 nei perdirbtos vilnos gamybos metu. Tad šis produktas tarsi savaime atlieka tyrimą, ar mes tik žodžiais palaikome draugiškus aplinkai sprendimus, ar ir savo pasirinkimais.

Išsamiau apie „Christmas Outfox“:

  • Perdirbtos vilnos audinio eglutė – 109 eurai, paprastos vilnos eglutė – 99 eurai.
  • Puošiama dekoracijas ar kalėdinius laiškelius prismeigiant smeigtukais.
  • Sugeria garsą. O juk tyla yra puiki įžanga į ramybę. Galima papildyti įvairių formų, spalvų akustiniais skydais. Modulinė sistema gali būti nuimama ir vėl pritvirtinama prie sienos.
  • Žinučių lenta, akustinė dekoracija, Kalėdų eglutė arba tiesiog minkšta dėlionė biure.
  • Produktas „zero waste“, nes po švenčių nereikia nieko išmesti, o tai, kas lieka, toliau gerina patalpos akustines savybes ir veikia kaip žinučių lenta.
  • Nekvepia tikru medžiu, tačiau tai nesvarbu. Kalėdų gerumo ir ramybės jausmas esame mes, o ne daiktai. Mes, kai šypsomės daugiau, dalijame komplimentus laisviau, dirbame mažiau, o kartais, atrodo, net vaikštome lengviau.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top