Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvės talentas sužavėjo prancūzų leidyklą: pristatyta jau trečioji iliustratorės Elenos Selenos knyga

Lietuvės talentas sužavėjo prancūzų leidyklą: pristatyta jau trečioji iliustratorės Elenos Selenos knyga

Lapkričio 9 d. Paryžiuje, Pompidou centro knygyne „Flammarion“, surengtas naujos Elenos Selenos knygos „Sniegas“ pristatymas.

E. Selena yra talentinga knygų iliustratorė, išlankstomų knygų kūrėja iš Lietuvos, gyvenanti ir kurianti Paryžiuje. Iliustracijos studijas pradėjusi Vilniaus dailės akademijoje, jas tęsė Paryžiaus aukštojoje meno mokykloje „École Estienne“. Ten buvo pastebėta vienos reikšmingiausių ir didžiausių vaikų ir jaunimo literatūros leidyklų „Gallimard Jeunesse“. 

Knyga „Neige“ (liet. „Sniegas“, 2019) – jau trečioji šios leidyklos išleista autorės knyga po „Jardin Blue“ (liet. „Mėlynasis sodas“, 2017) ir „Jungle“ (liet. „Džiunglės“, 2018). Naujausia lietuvės knyga savo poetine forma, elegantiškomis iliustracijomis ir gyva spalvų palete kviečia skaitytojus paklaidžioti po apsnigtus autorės vaikystės peizažus sekant paklydusios lapės pėdsakais.

Renginyje autorės skaitymus lydėjo lietuvių menininkės Dominykos Adomaitytės garso performansas. Dabar Dominyka tęsia garso dizaino studijas kino mokykloje FAMU Prahoje, taip pat dirba specialiųjų garso efektų kūrėja studijoje „Soundsquare“ ir „Glass Elephants Creative Studio“. Filmai, kuriems garso efektus sukūrė ši jaunosios kartos lietuvių menininkė, pristatyti tokiuose tarptautiniuose festivaliuose kaip „Berlinalė“ Vokietijoje, Karlovi Varų kino festivalis Čekijoje, Ansi animacinių filmų festivalis Prancūzijoje ir kitur.

Renginio partneris – Lietuvos kultūros institutas.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top