Pradinis / Kelionės / Žiema jau ne už kalnų. Kaip išsirinkti kokybiškas automobilio padangas?

Žiema jau ne už kalnų. Kaip išsirinkti kokybiškas automobilio padangas?

Kasdien naudojant transporto priemonę, ja tenka rūpintis ištisus metus. Be jokios abejonės, puikiai suvokiame, kad tai padaryti nėra taip paprasta. Drąsiai galima teigti, kad itin daug dėmesio automobiliui turime skirti būtent tuomet, kai oras lauke atvėsta ir mašina į šiuos pokyčius ima reaguoti kaip niekada jautriai. Puikiai suvokiame, kad pats svarbiausias aspektas čia yra ne kas kita, kaip tik garantuojamas saugumas. O kelionės metu svarbiausiu objektu čia tampa ne kas kita, kaip tik padangos. Tad visiškai natūralu, kad daugeliui iš mūsų kyla klausimas: kaip išsirinkti kokybiškas padangas savo automobiliui? Puikiai suprantame tai, kad išmanyti, kokie kriterijai šiuo klausimu yra patys svarbiausi, – nelengva užduotis. Dėl šios priežasties labai svarbu žinoti bent keletą esminių dalykų, kurie padės nepasiklysti plataus asortimento vingiuose.

Padangos pasirinkimo elementai

Esama skirtingų padangų tipų. Be jokios abejonės, mums geriausiai yra pažįstami tokie kaip zieminės padangos, vasarinės padangos ir universalaus tipo. Gerai žinome tai, kad vasarines padangos bus naudojamos jau nebe taip ilgai. Nenumaldomai bėgant laikui ir artėjant šaltajam sezonui, vis dažniau pagalvojame, kad laikas įsigyti padangas žiemos sezonui. Pastarosios gali būti dygliuotos arba nedygliuotos. Vienas ar kitas būtina pasirinkti atsižvelgiant į tai, kokiomis kelio dangomis planuojate važiuoti, kokios yra jūsų automobilio savybės, manevringumas ir pan. Svarbu pabrėžti tai, kad su žieminėmis padangomis galima važiuoti tik nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. Kitu atveju tai gali būti laikoma kelių eismo taisyklių pažeidimu, o gresianti bauda kai kuriomis situacijomis gali būti tikrai nemaloni. Tai TA panaikinimas. Tad jei dvejojate, ar galite važiuoti su vienomis ar kitomis padangomis, pravartu pasirinkti universalų tipą. Verta paminėti, kad bet kokiu metų laiku galima važiuoti padangomis, kurios yra pažymėtos užrašais „four season“ arba „all season“.

Tęsiant kelionės saugumą užtikrinančių padangų analizę, svarbu dėmesį atkreipti ir į kai kuriuos kitus aspektus. Renkantis reikėtų atsižvelgti ne tik į padangos tipą, bet ir į tokius elementus kaip:

  1. Padangos dydis. Jis turi būti nurodomas ant kiekvienos padangos. Čia įvardijamas jos plotis ir profilio aukštis. Taip pat neretai coliais nurodomas ir šiai padangai tinkančio ratlankio dydis. Jei šis aspektas yra pasirenkamas netinkamai, galima turėti labai rimtų nemalonumų, tokių kaip automobilio arkos pažeidimai, spidometro veikimo nuokrypiai, vairavimo komforto praradimas ar net kuro sąnaudų padidėjimas.

  2. Protektoriaus gylis. Šis aspektas nurodo tai, kokiame aukštyje turi būti pritaikoma padanga. Verta paminėti, kad žieminių padangų protektoriaus gylis negalėtų būti mažesnis kaip 3 mm.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top