Pradinis / Kelionės / Žiemos pramogos Lietuvoje

Žiemos pramogos Lietuvoje

Šiandien prasidedanti kalendorinė žiema Lietuvos gyventojams suteiks galimybių mėgautis tik šiam sezonui būdingomis pramogomis. „Ne visos šalys gali džiaugtis keturiais metų laikais, todėl raginame visus žiemą išbandyti tai, ko nepatirsi vasarą, rudenį ar pavasarį. Slidinėjimas, važinėjimas rogėmis, buriavimas ledrogėmis – tai tik keletas malonumų, dėl kurių žiemą verta palikti šiltus namus. Visuose Lietuvos regionuose žiemos pramogų pasiūla gausi ir įvairi, beliko tik sulaukti minusinės temperatūros ir bent trupučio sniego“, – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) Vietinio turizmo poskyrio vedėja.

Buriuoti ledrogėmis galima ne tik ant Kuršių marių, bet ir ant visų užšalusių ežerų. Šio sporto entuziastai labai mėgsta Rėkyvos, Platelių bei Galvės ežerus. Ir mažiems, ir dideliems patinka važinėti rogėmis, kurias traukia haskių veislės šunys. Tokios pramogos laukia Kernavės bei Vievio seniūnijose. Pasivažinėjimą arklių traukiamomis rogėmis siūlo dauguma kaimo turizmo sodybų.

Slidinėjimo paslaugų šiemet itin gausu. Atnaujintame sostinės Liepkalnio žiemos sporto centre laukia net dešimt trasų, Ignalinos žiemos sporto centre – keturios trasos, Anykščiuose – taip pat keturios, Birštone – viena, Druskininkuose – viena atvira ir dvi uždaros. Pajūrio regionas jau irgi pagaliau gali pasiūlyti trasas slidinėjimo entuziastams – atnaujintame Utrių kalne Klaipėdos rajone jos net keturios. Jei nėra sniego – ne bėda, visose išvardytose vietose sniegą gamina sniego mašinos, tereikia minusinės temperatūros. Neturintieji inventoriaus viską gali išsinuomoti slidinėjimo centruose.

Tūkstančiai lygumų slidinėjimo mėgėjų kasmet dalyvauja „Snaigės“ žygiuose, kurie Lietuvoje rengiami nuo 1963 m. Jie vyksta Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Jonavos apylinkėse.

Dar keletas populiarių žiemos sporto švenčių, kurios sutraukia tūkstančius žiūrovų – tai žiemos raliai Utenoje (2016 m. sausį vyks dešimtasis ralis) bei Dusetose ant Sartų ežero vykstančios žirgų lenktynės.

„Mes tikimės, kad žiemos pramogų gausa Lietuvos gyventojus skatins keliauti po šalį ne sezono metu. Vietinis turizmas yra labai sparčiai auganti sritis. Vien per devynis šių metų mėnesius vietinis turizmas, remiantis apgyvendinimo statistika, augo beveik 11 proc. Tai nuteikia optimistiškai ir viliamės, kad ir metinis vietinio turizmo augimas bus ne mažesnis nei 10 procentų“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Per devynis šių metų mėnesius šalies apgyvendinimo įstaigose apsistojo 889,6 tūkst. Lietuvos gyventojų, net 10,8 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu metu pernai. Palyginkime, 2010 m. vietinių turistų šalies apgyvendinimo įstaigose nakvojo 556,1 tūkst., o 2005 m. – tik 502 tūkst. lietuvių.

Šiuo metu skaičiuojama, kad vietiniai turistai sudaro 45,1 proc., o užsieniečiai – 54,9 proc. visos turizmo rinkos.

VTD nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top