Pradinis / Uncategorized / Sriubų šventė Vilniuje

Sriubų šventė Vilniuje

Antradienio vakarą vilniečiai ir miesto svečiai skubėjo į bendrą vakarienę – Sriubų šventę. Ją pirmą kartą Lietuvoje surengė Maltos ordino pagalbos tarnyba, kartu paminėdama jau 10-ąją labdaros akciją „Maltiečių sriuba“. Renginio svečiai galėjo pasivaišinti daugiau nei 10 skirtingų sriubų, kurias siūlė ne tik įvairūs restoranai, bet ir žinomi žmonės: Vytaras Radzevičius, Vaida Kurpienė, Vaida Grikšaitė-Česnauskienė su Lietuvos futbolininkų žmonų komanda, Aistė Guogienė. Sveikinimo žodžius tarė ir paramą skurstantiems seneliams renginyje parodė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, ilgametis akcijos globėjas Valdas Adamkus, rašytoja, meno istorikė Kristina Sabaliauskaitė ir daug kitų.

„Man asmeniškai labai didelė garbė, manau, kiekvienam vilniečiui taip pat, kad ši puiki akcija prasideda Vilniuje. Iš čia pasklinda po visą Lietuvą ir pasieks stalą ir širdį tų žmonių, kurie ne visada turi su kuo pakalbėti ir ką pavalgyti. Maltos ordino pagalbos tarnybos nariai labai taikliai sako: „Priimti daug sunkiau nei duoti.“ Reikia suprasti, kad priimti nėra blogai, ir reikia drąsos tai padaryti. Taigi vilniečiai, jeigu jums reikia sriubos ar pagalbos, nesikuklinkite tos pagalbos priimti. O tų, kam nėra nepritekliaus, noriu paprašyti, kai rašysite laišką Kalėdų Seneliui, paprašykite, kad paaukotų Maltos ordinui. Tos lėšos tikrai bus paaukotos prasmingai“, – pradėdamas akcijos „Maltiečių sriuba“ renginių maratoną per visą Lietuvą sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis, kaip miesto šeimininkas, pirmasis įpylė simbolinį sriubos samtį ir taip paskelbė šventės pradžią.

Šiuo išskirtiniu renginiu pradedama labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ renginių kelionė per visą Lietuvą – iš viso bus surengta daugiau nei 30 renginių Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Jų metu miestų gyventojai ir svečiai bus kviečiami pasivaišinti sriuba ir paaukoti bei taip prisidėti prie pagalbos Malto ordino pagalbos tarnybos globojamiems seneliams. Artimiausi renginiai vyks Rokiškyje, Šilalėje, Alytuje, Klaipėdoje, Marijampolėje.

Sriubų šventės Vilniuje dalyviai buvo vaišinami įvairiausiomis sriubomis: burokėlių, šviežių kopūstų, su bizoniena ar pankoliais, charčio. Aistė Guogienė siūlė pasivaišinti šiupinine sriuba, žurnalistas ir receptų knygos „Pasaulio puodai“ autorius Vytaras Radzevičius praeivius vaišino kaukazietiška sriuba chašlama, mitybos specialistė kartu su partneriais „21 diena“ kvietė pasivaišinti viena populiariausių sriubų tarp savo sekėjų – lęšiu sriuba su pomidorais ir gvazdikais, o Vaida Grikšaitė-Česnauskienė vaišino sočia guliašine sriuba.

Visus šventės dalyvius vienijo vienas tikslas – noras padėti vienišiems skurstantiems Lietuvos senukams. „Nuo devyniolikos metų kasmet dalyvauju įvairiuose labdaros projektuose, tarp jų – ir skirtuose seneliams. Manau, dalytis būtina. Kai pabendrauji su senais žmonėmis, jų gyvenimas ir vienišumas sukrečia. Širdį suspaudžia, kai pamatai kokiame skurde dalis jų gyvena, kaip jiems trūksta ne tik maisto, buitinių dalykų, bet ir  žmogiškos šilumos bei bendravimo. Jei šalia jūsų gyvena senas vienišas kaimynas ar kaimynė, užsukite nors kartais ar pakvieskite pas save puodelio arbatos, pakalbinkite sėdintį ant suolelio vasarą. Pinigais tai nekainuoja nieko, o vertė didžiulė. Seni būsime visi, ir niekas negalime žinoti, kokia bus mūsų senatvė“, – mintimis dalijasi V. Kurpienė. Ją papildo ir V. Grikšaitė-Česnauskienė: „Negaliu likti abejinga pagyvenusių žmonių situacijai Lietuvoje. Jiems reikia tiek nedaug – artimųjų dėmesio, pagarbos. Apie šiltą maistą net negali būti kalbos. Prisidedu prie akcijos „Maltiečių sriuba“, nes būtent ji atkreipia visuomenės dėmesį į senų žmonių problemą. Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas galime padėti skurstantiems Lietuvos senukams.“

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top