Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Žiemos žūklės šventė Mindūnuose

Žiemos žūklės šventė Mindūnuose

Vasario 13 d. Mindūnuose (Molėtų r. sav.) vyko Žiemos žūklės šventė. Šiemet ji buvo kitokia. Pirmą kartą šventė buvo be žūklės. Tarptautinės žūklės varžybos, ekečių gręžimo varžybos ir stintelių gaudymas ant Baltųjų Lakajų ežero dėl pernelyg anksti atėjusio pavasario neįvyko. Tačiau iš ryto visi norintys buvo kviečiami pasivaikščioti su gidais Mindūnų žvejų takais: Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubas kvietė į pėsčiųjų žygį po Mindūnų kraštą.

Po žygio Ežerų žvejybos muziejaus kieme prasidėjo tradicinės pramogos, Molėtų krašto žvejų organizuojamos sportinės rungtys, liepsnojo laužas, vyko iš visos Lietuvos suvažiavusių amatininkų gaminių mugė, viliojo mindūniškių karštai rūkytos žuvys ir visų taip lauktos Žuvienių varžytuvės. Ir kas tik tos žuvienės šiemet nevirė – viens už kitą gardesnius kvapus skleidė daugiau negu 10 įvairiausio dydžio katilų, tikriausiai Mindūnuose dar tiek rūšių žuvienės vienu metu kulinarinio paveldo puoselėtojai nėra virę… O kur dar medžiotojų šiupininės, Labanoro regioninio parko troškinio ar Molėtų moterų klubo ypatingai keptų blynų kvapas…

Netrukus ežerų dievas Ežerinis visų, šventėn susirinkusių, sveikinti pakvietė Molėtų rajono savivaldybės merą Stasį Žvinį, aplinkos viceministrą Liną Jonauską, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direktorių Gedą Kukanauską, LR Seimo narius Petrą Čimbarą ir Valentiną Stundį, Airijos ambasadorių Davidą Noonaną, LKSKA asociacijos ,,Nemunas“ pirmininką Kęstutį Levickį, Mindūnų seniūnę Virginiją Salapėtienę.

Vėliau atidaryta 2015 m. Pasaulio spiningavimo iš valčių čempionų – Sigito Lukštos ir Gintauto Šiukščiaus – visų pelnytų apdovanojimų paroda ir naujoji ekspozicija „Smart Ežerų žvejybos muziejus“. Lankytojus ekspozicijoje pasitiko „gyvos“ ežerų žuvys, natūralaus dydžio ir kiek įmanoma panašios į tikrąsias. Tos žuvys juda ir kalba. Idėja įgyvendinta sukuriant gėlavandenių žuvų natūralaus dydžio interaktyviai judančius silikoninius modelius, valdomus išmaniaisiais telefonais.

Šventėje buvo ką veikti visiems. Gerą pusdienį rungėsi šachmatų ir šaškių mėgėjai, didžiajame Amatų centro ekrane buvo galima žaisti gėlavandenių žuvų žaidimą, medžioklės muziejuje – žiūrėti dokumentinį filmą „Ežerų dugne“. Organizatoriai tikrino norinčiųjų taiklumą šaudymo iš lanko bei šaudymo pneumatiniu šautuvu ar dažasvydžio šautuvais varžytuvėse, kvietė pamėginti kuo toliau nusviesti kareiviškų batų porą bei dalyvauti geriausio anekdoto apie žvejybą konkurse.

Šventėje koncertavo dainininkas Arvydas Vilčinskas, Molėtų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Luokesa“ ir Suginčių krašto muzikantai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top