Pradinis / Sportas / Antanui Klibavičiui Belgijoje atiteko ir taurė, ir deimantas

Antanui Klibavičiui Belgijoje atiteko ir taurė, ir deimantas

Antverpene vykusiame tradiciniame kiokušin karatė turnyre „Diamond Cup“ Antanas Klibavičius tapo svorio kategorijos per 85 kg čempionu.

Šis turnyras priskiriamas prie aukščiausio reitingo karatė renginių, laimėtojams atitenka deimantai ir sertifikatai, o dėl jų kautis atvyksta pajėgūs kovotojai iš daugelio Europos šalių, Japonijos, Kazachstano, Rusijos.

Šiais metais turnyre jėgas išbandė 132 dalyviai iš 23 šalių, tarp jų buvo 3 pasaulio čempionai.

Lietuvai Antverpene atstovavo Lietuvos rinktinės narys Antanas Klibavičius ir tarptautinių varžybų debiutantai: Justas Bradauskas ir Benas Čekanavičius (abu – iki 85 kg). Juos treniruoja Alfredas Jakštas (Jonavos „Kumite“).

J. Bradauskas po atkaklios 2 raundų kovos pralaimėjo ispanui Juanui Carlosui Auge, o B. Čekanavičius pralaimėjo būsimam prizininkui prancūzui Jeanui-Paului Jacguot.

Dalyvauti svorio kategorijos per 85 kg vyrų varžybose užsiregistravo 31 sportininkas, o tai reiškė, kad finalo dalyviams per dieną teks atlaikyti 5 kovas (po 7 min., jei nepavyksta kovos baigti anksčiau).

A. Klibavičius (svoris – 105 kg) visą kelią įveikė įspūdingu stiliumi. Pirmojoje kovoje 22 metų lietuvis jau pirmajame raunde du kartus pasiuntė į nokdauną belgą Jeaną-Philipe’ą Depoortere ir laimėjo anksčiau laiko, o antrojoje teisėjų sprendimu 5:0 jau po pirmojo raundo įveikė norvegą Ivaną Tobiasseną.

Trečiojoje kovoje Lietuvos rinktinės nario laukė tituluotas ir patyręs kovotojas, 4 dano meistras ispanas Pablo Estensoro. A. Klibavičius vėl puikiai naudojosi savo ūgio ir svorio pranašumu, visą kovą tvirtai dominavo ir pelnytai buvo paskelbtas nugalėtoju.

Pusfinalyje mūsiškis susitiko su olandu Janu van Beeku, vėl privertė varžovą kautis pagal jo planą artimojoje kovoje, ir teisėjai dar kartą skyrė lietuviui pergalę rezultatu 5:0.

Finale A. Klibavičiaus laukė daugkartinis Europos čempionas ir prizininkas danas Brianas Jakobsenas. Tai buvo paskutinė turnyro kova, žiūrovai laukė įspūdingo finalo, tačiau B. Jakobsenas ėjo kovoti traumuota ranka ir neturėjo jokių galimybių pasipriešinti lietuviui. Jau po pirmojo raundo teisėjai nugalėtoju (5:0) paskelbė lietuvį.

Po varžybų A. Klibavičiui buvo įteikta čempiono taurė ir tradicinis deimantas. Tokius prizus taip pat gavo kazachas Jerkebulanas Beisenbajevas (iki 65 kg), rusas Aleksandras Drozdas (iki 75 kg), japonas Yuto Eguchi (iki 85 kg), rusė Alina Poliščuk (iki 57 kg), jos tautietė Marina Sobanina (iki 65 kg) ir pasaulio čempionė vengrė Csenge Szepesi (per 65 kg).

„Sportinę formą palaikau nuo pasaulio čempionato, tikslingai rengiuosi Lietuvos čempionatui, tad jaučiuosi gerai, – po turnyro pasakojo A. Klibavičius. – Turnyras Antverpene buvo aukšto lygio, parodė, kur galima tobulėti, ką reikia gludinti siekiant tobulumo. Sunkiausia buvo įveikti ispano barjerą. Jis yra patyręs vilkas, tad kova buvo sunki. Vis dėlto man pavyko primesti jam savo žaidimo taisykles, jis su jomis susitaikė, todėl man buvo patogu. Varžovas neatsilaikė. Finalas buvo labiau išbandymas pačiam sau, nes buvo ilga diena, po 4 kovų jau visokios mintys lindo į galvą. Tačiau atidaviau viską, ką galėjau, ir laimėjau.“

Savo auklėtinio pasirodymu džiaugėsi ir A. Jakštas. „Įspūdžiai puikūs, nes ir varžovai buvo stiprūs, ir pasirodėme gerai – visos Antano pergalės iškovotos be pratęsimų“, – džiaugėsi treneris.

Jau netrukus A. Klibavičių ir visus kitus geriausius Lietuvos kiokušin karatė meistrus kovinių menų gerbėjai galės išvysti Lietuvoje. Vasario 27–28 dienomis Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje vyks 2016 metų Lietuvos čempionatas. Jame konkurencija ir kovų lygis niekuo nenusileis daugumai aukščiausio lygio tarptautinių turnyrų.

„Tikslai visada yra tik aukščiausi, – apie artėjantį čempionatą sakė iki šiol jame dar nė karto netriumfavęs A. Klibavičius. – Lietuvos čempionatas yra vienas sunkiausių turnyrų, kokie tik yra pasaulyje. Čia visada turi būti aukščiausiose vietose, kad galėtum išvažiuoti į kitus čempionatus, tad ir tikslų kitų nėra – tik pirmoji vieta.“

„Ruošiamės laimėti, o kaip bus, pamatysime“, – auklėtiniui antrino A. Jakštas.

Dalius Matvejevas
Nuotraukos Jono Pivoriūno

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top