Dėl išplitusios koronaviruso infekcijos paskelbtos pandemijos netekome daugelio mums įprastų dalykų: nebegalime lankytis koncertuose, su draugais susitikti kalėdinėse mugėse, pasilinksminti, kartu palydėti senųjų metų. Šis prieššventinis laikotarpis yra kitoks. Bet nenusiminkime! Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Dabar turime daugiau laiko paskaityti gerą knygą, kartu su šeimos nariais pažiūrėti kokį filmą ar įgyvendinti savo seniai puoselėtą svajonę, pavyzdžiui, pradėti tapyti ar pagaliau išmokti groti pianinu. Nėra nieko neįmanomo, juolab šiais laikais, kai internete galima rasti visko.
Lietuvę pianistę Ievą Dūdaitę-Radžiūnę karantinas ir nuotolinės galimybės įkvėpė viso pasaulio lietuviams pasiūlyti unikalų projektą – grojimo pianinu pradžiamokslio vaizdo pamokas. Nieko panašaus Lietuvoje dar niekas nėra pasiūlęs! Mokytis groti galima patogiu metu pasirinktoje vietoje pagal asmeninius dažnumo ir kartojimo poreikius.

Grojimas pianinu – tai ne tik meditacija, terapija, išėjimas iš komforto zonos ar hobis – įrodyta, jog grojant atsinaujina ir stiprėja neurologinės jungtys, taip pat gerėja atmintis, koncentracija, mažėja tikimybė susirgti demencija, Alzheimeriu ir kitomis ligomis. Taigi tai puiki priemonė prieš senėjimą. Bet svarbiausia, jog grojimas – tai ramybės, kurios šiais laikais taip stinga, ir tobulėjimo šaltinis.
Pianino pradžiamokslis – tai septyni 25–30 minučių trukmės pamokų vaizdo įrašai. Tai ir teorinė dalis, ir praktinė užduotis grojant pianinu. Visai vaizdo pamokai prireiks maždaug valandos. Pradžiamokslis išmokys įvadinių grojimo subtilybių.
Unikalaus projekto autorė Ieva labai džiaugiasi šiuo savo sumanymu: „Tikrai labai rekomenduoju. Tai tarsi trys su puse valandos nektaro. Šis pradžiamokslis išmokys pagrindų ar padės atgaivinti žinias. Įdėjau tiek širdies ir žinių, kad pati savo vaiką groti pianinu mokyti pradėčiau būtent su šiuo pradžiamoksliu. Bus ir daug papildomos teorinės, garso bei vaizdo medžiagos.“
Ieva muzikos mokytis pradėjo būdama šešerių. Vėliau, sulaukusi septyniolikos, kibo į rimtus mokslus tarptautinio bakalaureato koledže Triesto mieste, Italijoje. Paskui baigė dvejas bakalauro ir dvejas magistrantūros studijas Olandijoje. Be fortepijono studijų, gabi mergina įgijo Europos ekonomikos ir politikos bei menų administravimo specialybes. Pastarosios studijos jai padėjo vėliau, kai teko būti savo pačios vadybininke. Vokietijoje, prestižinėje Karlsrūhės konservatorijoje, I. Dūdaitė-Radžiūnė baigė moderniosios muzikos magistrantūros studijų programą.

Šiemet I. Dūdaitė-Radžiūnė su debiutiniu albumu „Tiersen Meets Chopin“ buvo nominuota dviejose kategorijose – jaunojo atlikėjo ir solinio įrašo – geriausių klasikinės muzikos atstovų Vokietijoje prestižinei premijai „OPUS CLASSIC 2020“. Ji atsidūrė tarp 450 geriausių Vokietijos 2020 metų instrumentalistų, dainininkų, dirigentų, kompozitorių.
Po vienuolikos svetur praleistų metų I. Dūdaitė-Radžiūnė grįžo gyventi į Lietuvą. Kovo 28-ąją, per pirmąjį karantiną, ištekėjusi pianistė su vyru apsistojo Vilniuje. Muzikė turi savo klasę sostinėje, kuria naujas programas, planuoja išleisti ir antrąjį kompaktinį diską, tik dar derina repertuarą.
Daugiau informacijos apie I. Dūdaitę-Radžiūnę ir jos unikalų projektą galite rasti apsilankę jos interneto svetainėje ievadudaite.com