Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Aktualijos»10 patarimų, kurie gali būti naudingi pirmąsias dvi 2015 metų savaites
Aktualijos

10 patarimų, kurie gali būti naudingi pirmąsias dvi 2015 metų savaites

Komentarų: 03 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

2015 m. sausio 1 d. Lietuvos nacionaline valiuta tampa euras. Litai, kaip mokėjimo priemonė, galutinai nustos galioti 2015 m. sausio 16 d., o išsikeisti grynuosius litus bus galima neribotą laiką. Kad valiutos pasikeitimas nesukeltų nepatogumų, pateikiame dešimt patarimų, kurie gali būti naudingi pirmąsias dvi 2015 metų savaites.

Parduotuvėse atsiskaityti su kortelėmis paprasčiau

Sausio 1–15 d. atsiskaityti už prekes ir paslaugas galima litais ir eurais. O grąža, išskyrus kelias išimtis, turi būti atiduodama eurais. Prekybininkų skaičiavimais, dirbant su dviem valiutomis, aptarnauti vieną grynaisiais pinigais atsiskaitantį pirkėją gali užtrukti 2–3 kartus ilgiau nei įprasta. Todėl norėdami apsipirkti be įtampos ir netikėtumų, žinokime pagrindinius dalykus:

1. Nesupainiokime kainų eurais ir litais – tam tereikia atidžiai pasižiūrėti etiketėse ir mokėjimo kvituose pateiktą informaciją. Įsiminkime oficialų kursą (1 euras lygus 3,45280 lito) ir nepasiduokime galimam klaidingam įspūdžiui apie neva triskart sumažėjusias prekių ir paslaugų kainas. Kainos dviem valiutomis – litais ir eurais – bus skelbiamos iki 2015 m. birželio pabaigos, o ne vėliau kaip nuo sausio 15 d. kainos eurais etiketėse turi būti nurodomos ne mažesniu šriftu nei kainos litais.

2. Jeigu galime, atsiskaitykime mokėjimo kortelėmis – tai operatyvus atsiskaitymo būdas dviejų valiutų galiojimo periodu!

3. Nesinaudokime parduotuvėmis kaip valiutos keityklomis: esant galimybei, už mažos vertės pirkinius atsiskaitykime atitinkamai nedidelio nominalo banknotais ar monetomis.

4. Neverskime kasininkų perskaičiuoti žvangančio taupyklių turinio. Verta žinoti, kad pardavėjai ir paslaugų teikėjai per vieną atsiskaitymą neprivalo priimti daugiau kaip 50 monetų, nesvarbu, kokia jų vertė (t. y. nesvarbu, ar atnešime 51 monetą po vieną centą, ar 51 monetą po 5 litus).

5. Būkime kantrūs ir tolerantiški pardavėjams ir kitiems pirkėjams.

Pinigų keitimas: skubėti neverta

Jei turime sukaupę didesnes sumas grynųjų litų, kurių nepavyks išleisti per dviejų valiutų galiojimo laikotarpį, tada verta pasinaudoti nemokamomis valiutos keitimo paslaugomis. Keli paprasti patarimai gali palengvinti pinigų keitimo procesą:

6. Jeigu nėra ypatingo reikalo, neskubėkime keisti litų pirmosiomis 2015 m. savaitėmis – ir banknotai, ir monetos bus keičiamos ilgą laiką, o Lietuvos banke keitimo laikas apskritai neribojamas. Litai nemokamai keičiami: 343 bankų padaliniuose iki birželio 30 d. (nuo liepos 1 d. iki gruodžio 31 d. 89 padaliniuose bus galima išsikeisti tik litų banknotus), 330 Lietuvos pašto skyrių iki kovo 1 d., 14 kredito unijų skyrių iki kovo 1 d., 3 Lietuvos banko kasose neribotą laiką.

7. Visos keitimo vietos ir jų darbo laikas nurodyti interneto svetainėje www.euras.lt. Išmaniųjų įrenginių naudotojai gali įsidiegti svetainėje esančias mobiliąsias aplikacijas, padėsiančias lengvai surasti artimiausias keitimo vietas. Nesinaudojantys internetu ar išmaniaisiais įrenginiais asmenys artimiausias keitimo vietas gali sužinoti paskambinę nemokama euro telefono linija 8 800 34 528.

8. Norint išsikeisti daugiau nei 15 tūkst. litų, privaloma iš anksto informuoti banko skyrių, kuriame ketinama keisti pinigus. Lietuvos pašto skyriuose per vieną operaciją bus galima išsikeisti ne daugiau kaip 1 000 eurų (3 452,80 lito).

9. Litus į eurus keičia tik Lietuvos bankas, komerciniai bankai, Lietuvos paštas ir kredito unijos, todėl saugokimės sukčių, siūlančių iškeisti valiutą kitose keitimo vietose, pavyzdžiui, gatvėje ar namuose. Apie tokius atvejus būtinai praneškime policijai.

10. Susiruošę į valiutos keitimo vietą, nepamirškime asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės) – valiutą keičiančios įstaigos turi teisę jo paprašyti.

Jei kyla klausimų ar neaiškumų, susijusių su euro įvedimu, atsakymus galima rasti interneto svetainėje www.euras.lt arba paskambinus nemokama euro linija 8 800 34 528.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisEuropos V. Disnėjumi vadinamo V. Starevičiaus garbei – jo kurtų personažų skulptūros
Kitas straipsnis Šventiniai euro laukimo renginiai

Susiję straipsniai

Laimingo gyvenimo formulė: dirbi 6 mėnesius – 6 mėnesius ilsiesi?

17 kovo, 2026

Patvirtintas 2026 metų Kauno biudžetas ir strateginis veiklos planas: didžiausios investicijos – švietimui, socialinėms paslaugoms ir infrastruktūrai

24 vasario, 2026

Elektromobilių rinka auga, o dyzelis traukiasi į paraštes

11 vasario, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.