Pradinis / Mokslas ir švietimas / 3 išmanūs sprendimai, padėsiantys sparčiau išmokti užsienio kalbą

3 išmanūs sprendimai, padėsiantys sparčiau išmokti užsienio kalbą

Išmaniosios technologijos ne tik palengvina gyvenimą, bet ir suteikia kokybiškos informacijos ir žinių. Dar visai neseniai, norint išmokti užsienio kalbą, reikėjo brangių kursų, žodynų ar trumpų pasikalbėjimų knygelių, o šiandien užtenka įsidiegti programėlę į savo išmanųjį telefoną. Tyrimų duomenys rodo, kad 59 proc. apklaustųjų, nemokėję ar beveik nemokėję kalbos, per 12 savaičių su kalbos tobulinimo programėlėmis pagerino žinias bent per vieną kalbos lygį.

„Šiuolaikinės programėlės leidžia mokytis naujos kalbos dar paprasčiau, patogiau ir pigiau. Norint džiaugtis užsienio kalbos mokėjimu nebereikia lankyti daug laiko užimančių kalbos kursų – galime džiaugtis ne mažiau efektyviomis bei pinigų nekainuojančiomis alternatyvomis išmaniuosiuose telefonuose“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Išmokite kalbos pagrindus ir žodyną

Yra daugybė programėlių savarankiškam mokymuisi, iš kurių kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamiausią. Mokantis kalbą pirmą kartą, rekomenduojama rinktis kurią nors iš populiariausių programėlių: „Mondly“ arba „Busuu“.

„Pasirinkus norimą išmokti kalbą, ją mokytis teks anglų ar kita įvaldyta užsienio kalba. Tiesa, tobulėjant technologijoms tikėtina, kad ateityje atsiras programėlių, kuriose mokytis bus galima ir lietuvių kalba. Dar viena gera žinia yra ta, kad šiose programėlėse galima mokytis ne tik atskirų žodžių, bet ir kasdienių pokalbių, rinktis įvairias realaus gyvenimo situacijas, taip pat rasti žaismingų sprendimų bei virtualių užduočių, padėsiančių mokytis interaktyviai“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

Mokydamiesi kalbos bendraukite su virtualiu partneriu

Nors pagrindinio žodyno supratimas ir įsisavinimas yra kalbos mokymosi pagrindas, tačiau reali praktika padės ugdyti kalbos rišlumą. Programėlės yra gera alternatyva kalbų kursams, nes per jas galima rasti tinkamą mokymosi partnerį, kuris padėtų ne tik greičiau perprasti, bet ir įvaldyti elementarias frazes ar kalbos struktūrą.

„Turint kalbos pagrindą visuomet norisi pasitikrinti ir įsivertinti žinias, todėl keliaujame į užsienį, žiūrime mėgstamą serialą su subtitrais ar klausome muzikos užsienio kalba. Tačiau dažną ištinka lengvas nerimas, supratus, jog reali kalba gali pasirodyti kiek kitokia nei vadovėlyje. Norintiems išvengti nesklandumų, rekomenduojame išmėginti programėles, leidžiančias bendrauti su asmenimis jų gimtąja kalba. Toks sprendimas yra ir „AppGallery“ programėlių parduotuvėje prieinamas „HelloTalk“. Programėlėje susiradę mokymosi bičiulį, su juo galite bendrauti vaizdo skambučiais ar žinutėmis. Besimokydami užsienio kalbos tokiu metodu lavinsite taisyklingą tarimą, greičiau mokysitės iš daromų klaidų ir užmegsite įdomių pažinčių, atrasite naują kultūrą“, – pažymi U. Eidžiūnaitė.

Keliaudami naudokitės išmaniais vertėjais

Prieš vykstant į svečią šalį vertėtų gerai pasiruošti. Dėl to patartina į išmanųjį telefoną atsisiųsti vertimo programėlę, kuri pagelbėtų patyrus neperžengiamą kalbos barjerą.

„Šiandien internetiniai vertėjai yra tokie galingi, kad gali išversti ne tik rašytinį tekstą, bet ir pokalbį realiuoju laiku. Programėlėse sumaniai išnaudojamos balso įrašymo ir fotoaparato funkcijos. Šios funkcijos pravarčios ne tik kasdienėse situacijose, bet ir esant skubios pagalbos poreikiui. Tarp labiausiai laiko patikrintų išmaniųjų programėlių rikiuojasi „iTranslate“ – ją atsisiuntę vartotojai gali naudotis daugiau nei 100 skirtingų kalbų vertimu. Su šia programėle nereikės jaudintis, kad kelio nuorodos nuves ne ten, kur reikia, be to, galėsite drąsiai užsisakyti patiekalų, kurių pavadinimo iš pradžių nesupratote“, – apibendrina U. Eidžiūnaitė.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top