Pradinis / Renginiai, pramogos / Aistringasis tango kaitino šiauliečių širdis

Aistringasis tango kaitino šiauliečių širdis

Liepos 27 d. Chaimo Frenkelio vilos parke vyko trečiasis XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Grupės „Ariel Ramirez tango quintet“ pasirodyme skambėjo melodijos iš Buenos Airių, scenoje sukosi tango šokėjai Brigita ir Carlosas Rodriguezai. Šis pasirodymas sulaukė tokio didelio šiauliečių susidomėjimo, kad, dar neprasidėjus koncertui, visos sėdimos vietos buvo kaipmat užpildytos.

Ketvirtadienį vykęs renginys – tai naujas projektas, sukurtas šiam vasaros festivaliui. Jame pirmą kartą kartu pasirodė savo sričių profesionalai iš Buenos Airių. Argentiniečio bandonijos virtuozo Arielio Ramirezo ir grupės pasirodymas visus, pasirinkusius vasarišką vakarą praleisti muziejaus parke, nukėlė į Argentiną ir tradicinio tango aukso amžių. Klausytojams buvo pristatytos įspūdingiausios Astoro Piazzolos, Carloso Gardelio, Anibalo Troilo ir kt. kompozitorių kūrinių ištraukos, perteikiančios tango ir argentinietiškos muzikos kultūrą. Kartu su A. Ramirezu scenoje pasirodė Lenkijos atlikėjai: Dominika Białostocka (gitara), Marlena Grodzicka (violončelė), Marcin Spera (kontrabosas), Darek Samerdak (fortepijonas).

Tango melodijos neįsivaizduojamos be bandonijos garsų, kuriuos šiauliečiams dovanojo grupės „Ariel Ramirez tango quintet“ lyderis. Groti šiuo instrumentu Arielis Ramirezas pradėjo mokytis sulaukęs trylikos metų. Jo talentą pirmasis atrado gerai žinomas smuikininkas ir vokalistas Nestoras Garnica. A. Ramirezo žvaigždė sužibo jam prisijungus prie legendinės Argentinos muzikos grupės „Los carabajal“. Koncertavęs visoje Lotynų Amerikoje, vėliau, kaip bandonijos virtuozas, A. Ramirezas buvo pakviestas su įvairiais atlikėjais pasirodyti Europoje.

Aistras Chaimo Frenkelio vilos parke kurstė gerai Lietuvoje ir už jos ribų žinoma tango šokėjų pora Brigita ir Carlosas Rodriguezai. B. Rodriguez – iš Šiaulių kilusi profesionali aktorė, šokėja, choreografė ir argentinietiškojo tango mokytoja, kurį šoka jau daugiau nei 16 metų. Tango moteris susidomėjo studijuodama Lietuvos muzikos akademijoje, joje įgijo aktorės-šokėjos specialybę. Tuo metu Vilniuje argentiniečių tango pamokas vedė Eduardo Gimenezas, kuris rinko profesionalių šokėjų trupę spektakliui. Ten prasidėjo B. Rodriguez, kaip tango šokėjos, kelias.

Carlosas Rodriguez yra argentinietiškojo tango profesionalas, vienintelis šios šalies šokėjas Baltijos šalyse. C. Rodriguezas šokėjo karjerą pradėjo dar vaikystėje, kai „Rancheria“ teatre Buenos Airėse vaidino tango spektaklyje. Po to daug metų vyras šoko milongos stiliumi Buenos Airių ir Kordobos milongose, kol vieną dieną nusprendė mokytis tango salono stiliaus su maestro Jorge Dispari ir Maria del Carmen Romero. Anot C. Rodriguezo, tango nėra vien žingsniai ar jų deriniai, tango – tai kultūros, kurioje jis gyvena nuo vaikystės, išraiška.

Fotografas Edvardas Tamošiūnas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top