Pradinis / Renginiai, pramogos / Antrasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas subūrė tautiečius iš keliasdešimt šalių

Antrasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas subūrė tautiečius iš keliasdešimt šalių

Liepos 10–13 dienomis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime apsilankė apie 3700 lankytojų iš kelių dešimčių pasaulio valstybių. Visuomenės harmonizavimo parke susibūrė tautiečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Danijos, Prancūzijos, Islandijos, Suomijos, Rusijos, Airijos, Turkijos, Egipto, Indonezijos ir kt.

„Viskas praėjo sklandžiai, tiek lankytojų, tiek dalyvių, tiek aptarnaujančiojo personalo atsiliepimai labai šilti, todėl rezultatais esame patenkinti. Lankytojų aktyvumas diskusijose, pranešimuose, susitikimuose įrodo, kad pavyko sukviesti tikslinę mūsų auditoriją, žmonės išnaudojo progą bendrauti jiems aktualiomis temomis. Netgi renginio tiekėjai negalėjo atsistebėti, kad tai bene pirmasis renginys, kuriame nedingo ir nebuvo sugadintas joks inventorius. Tai – detalė, tačiau ji gerai iliustruoja susirinkusių lankytojų nusiteikimą ir požiūrį. Esame dėkingi visiems atvykusiems žmonėms, visiems partneriams ir rėmėjams, dalyviams, kurie palaikė idėją ir prisidėjo prie jos įgyvendinimo“, – sako viena renginio iniciatorių Ieva Davydenko.

Penktadienį susirinkusius dalyvius pasveikino ir su jais bendravo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Visuomenės harmonizavimo parke susirinko per pusantro šimto žinomų verslo, kultūros, politikos ir mokslo atstovų. Renginyje lankytojai išgirdo 19 pranešimų verslo, politikos, kultūros ir mokslo temomis, vyko 17 diskusijų, 7 sesijos susitikimų su žymiais keliautojais, sportininkais, rašytojais, teisininkais, barų ir restoranų savininkais, sėkmingą karjerą padariusiais asmenimis. Festivalio teritorijoje dirbo daugiau nei 100 savanorių, jie prisidėjo prie sklandaus lankytojų aptarnavimo.

Išskirtinio dėmesio sulaukė ekonomisto Nerijaus Mačiulio pranešimas tema „Technologijos, keičiančios pasaulį ir darbo rinką“. Įprastoje mokslo auditorijoje netilpę daugiau kaip 1200 lankytojų pranešimo klausėsi Hipodromo erdvėje. Sunkiai politikos palapinėje tilpo ir visi norintieji išgirsti grupės „Antis“ lyderio Algirdo Kaušpėdo pranešimą „Zombiai puola Lietuvą“. Teatrališko pranešimo metu Algirdui Kaušpėdui talkino Lietuvos kino ir teatro aktorius Marius Repšys, padėdamas iliustruoti šiuolaikinių zombių požymius.

Festivalio scenoje koncertavo 16 Lietuvos muzikos grupių ir atlikėjų, tarp kurių: Jurga, Leon Somov & Jazzu, „Skamp“, „Golden Parazyth“, „Biplan“, „Liūdni Slibinai“, GJan, „Keymono“, „Beissoul & Einius“ ir kiti.

„Šis festivalis yra neeilinis. Ir labai gera, kad turime progą čia dalyvauti“, – kalbėjo Leon Somov ir Jazzu duetas, kurių pasirodymo metu buvo pristatyta ir ant Visuomenės harmonizavimo parke esančio kalno įžiebta įspūdinga Niujorke gyvenančio lietuvių menininko Ray Bartkaus pakilimo tako instaliacija.

Šeštadienį įvyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo metu prisistatytų projektų kūrėjų apdovanojimai. Geriausiu projektu visuomenės ir pilietiškumo srityje išrinkta visuomenės sąmoningumą auginanti kampanija „Myliu Pandą“, kultūros srityje nepralenkiama buvo Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota programa, skatinanti taisyklingą lietuvių kalbos vartojimą „Kalbą kuriu aš“. Nacionalinis verslo planų konkursas „Verslauk“ nugalėjo verslo srities projektų kategorijoje, būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais skatinančios „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ išrinktos geriausiu mokslo srities projektu.

Specialiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykęs režisierius Vincas Sruoginis gausiai susirinkusiems žiūrovams pristatė drauge su Jonu Ohmanu ir Marku Johnstonu sukurtą filmą apie miško brolius „Nematomas frontas“. „Lithuanian shorts“ sudarytoje programoje lankytojai išvydo per pastaruosius dvejus metus 10 lietuvių kurtų trumpametražių filmų, buvo rodomas Cezario Graužinio trupės spektaklis „Drąsi šalis“.

Lankytojus kvietė daugiau kaip 15 kūrybinių dirbtuvių. Tarp jų: robotikos mokykla, dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės tandemas „LT identity“, menininkė Agnė Kišonaitė, gudrioji kalbų mokykla „Bliu Bliu“. Vyko jogos užsiėmimai, stalo žaidimai, lindihopo šokiai. Sporto entuziastai dalyvavo krepšinio, futbolo, tinklinio turnyruose, vyko Pasaulio lietuvių bėgimas.

PLJS inf.
Ryčio Šeškaičio nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top