Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»KARJERA»Ar šeima ir karjera yra suderinama?
KARJERA

Ar šeima ir karjera yra suderinama?

Komentarų: 04 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Šiemet parodoje „Vaikų šalis“ bus ieškoma atsakymo į klausimą, ar šeima ir karjera yra suderinama. Kaip teigia projekto „Sumanios mamos erdvė“ organizatorė ir sumanytoja, keturių vaikų mama Birutė Jakučionytė, daugybė projektų Lietuvoje dabar tik ir skatina moterų verslumą: „Sumani mama“, „Veikli“, „Išmani“, „Versli“ ir pan. Atrodo, kad tai tapo savotiška norma, kasdienybe, būtinybe. Moterys verslauja, įsitraukia į visuomeninę veiklą, siekia karjeros. O ką veikti vyrui, jeigu moteris šeimoje atlieka visus vaidmenis?

„Šių metų konferencijoje dėmesį sutelksime ir į kitą medalio pusę, kalbės ir vyrai. Drauge su psichologais, verslaujančių, į visuomeninę veiklą įsitraukusių ar karjerą darančių moterų vyrais gvildensime klausimus: „Ką jaučia ir galvoja tėčiai, kai mamos verslauja?“, „Kodėl moterys eina verslauti? Gal joms kažko trūksta šeimoje?“ – sako B. Jakučionytė.

Kaip teigia psichologė Ramunė Želionienė, šiuolaikinėje visuomenėje sąvoka „supermamos“ asocijuojasi su ta moterimi, kuri yra ne tik puiki žmona, puiki mama, bet ir versli, savarankiška moteris. Žinoma, visi šie vaidmenys bei jų suderinimas supermamai – tai joks iššūkis. Ar iš tiesų taip yra?

Pasak psichologės, supermama – tai ne ta moteris, kuri yra ir gera mama, ir gera vadovė. „Supermama – tai ta mama, kuri, net ir turėdama daug vaidmenų, nepaisydama sveiko ir adekvataus nuovargio po intensyvios dienos, sugeba neaprėkti pervargusio vaiko, kuris vakare sunkiai užmiega. Tai ta mama, kuri vis dar žino, apie ką svajoja jos vaikai. Tai ta mama, kuri gali nutraukti darbinį pokalbį tada, kai jos reikia vaikui, kuri susirgus vaikui pati imasi jo priežiūros namuose, nes supermama žino – motinos galia jos vaikams, šeimai yra didžiulė. Tokios mamos elgiasi išmintingai, nes svarbiausias jų prioritetas lieka šeima“, – įsitikinusi R. Želionienė.

Vienu metu visur geriausia nebūsi

Dvi Lietuvoje gerai žinomos keturių vaikų mamos, aktorė Donata Rinkevičienė ir buvusi orų pranešėja Birutė Šaltytė-Belousuvienė, tvirtina, kad derinti motinystę ir karjerą, žinoma, įmanoma, tačiau norėjimas nebūti tik kažkuo vienu atima galimybę šimtu procentų atsiduoti motinystei arba savo tikslų siekimui.

„Kol mano vaikai buvo maži, apie jokią karjerą negalėjo būti ir kalbos. Penkerius metus buvau su jais namuose ir labai tuo džiaugiuosi, mat nepraleidau svarbių, mano manymu, savo vaikų akimirkų: pirmi dantukai, žingsniai, žodžiai, pirmi piešiniai ir t. t. Niekam neprimetu savo nuomonės ir jokiais būdais nesmerkiu moterų, kurios dirba ir tuo pačiu metu siekia savo tikslų. Tiesiog aš pati taip pasirinkau, ir kiekviena moteris laisva rinktis tai, kas jai atrodo geriausia“, – sako aktorė ir keturių vaikų mama Donata Rinkevičienė.

Pašnekovė teigia savęs supermama tikrai nelaikanti. Vaikai jau paaugę, todėl išties daugiau dėmesio aktorė gali skirti savo pomėgiams, užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti. „Stengiuosi, kad vaikai nepritrūktų mano dėmesio. Šeimoje turime mamadienius, kai vaikai būtinai po vieną praleidžia dieną mieste tik su mama“, – apie gražias šeimos tradicijas pasakoja D. Rinkevičienė.

Tiek aktorė Donata, tiek buvusi orų pranešėja Birutė sako, jog, kad ir ką pasirinksi, atsiranda šiokia tokia „auka“. „Žmonės pasirenka, kiek jiems vaikų turėti, ir tais vaikais reikia rūpintis. Moteris gali dirbti ir du, ir tris darbus, moterys apskritai daug sugeba. Tačiau kiekvienu atveju vis tiek kas nors nukenčia. Jeigu nuspręsi būti tik mama – nukentės tavo karjera, jeigu atsiduosi karjerai – nukentės tavo vaikai, nes negalėsi skirti jiems tiek dėmesio, kiek galbūt reikėtų. Gimus mūsų trečiajam vaikui po kelių mėnesių sugrįžau į darbus. Buvau visomis prasmėmis veikli moteris, bet dirbdama veikiausiai praleidau tam tikras svarbias mūsų trečiojo vaiko augimo akimirkas“, – įsitikinusi B. Šaltytė-Belousuvienė.

Keturis vaikus auginanti Birutė sako, kad kartais būna blogesnė, kartais geresnė mama, o kalbant apie supermamas ji įsitikinusi, kad superžmonių tikrai nebūna, nes visur geras šimtu procentų būti negali. „Pastaruosius septynerius metus mano pagrindinis darbas buvo rūpintis savo gausia šeima, ir tik dabar turiu galimybę daugiau laiko skirti ne tik vaikams, bet ir sau. Mano du vyresnieji mokosi ir dirba, todėl dabar daugiausia dėmesio skiriu dviem mažiausiems“, – teigia B. Šaltytė-Belousuvienė ir pabrėžia, jog tai nereiškia, kad meilės ir dėmesio ji nerodo jau užaugusiems vaikams.

Mama turi save realizuoti

Psichologė R. Želionienė kiekvienai moteriai siūlo visų pirma pasvarstyti, ar jos galės vienu metu atlikti tiek pareigų. „Visada reikia elgtis išmintingai. Juk moteris, sklidina kūrybinio potencialo, gali sprogti, jei atsisakys savo veiklos. Tokiai moteriai verta susirasti galimybę kurti net ir turint vaikų. Visada yra išeitis, galbūt gali padėti seneliai, kiti artimieji ar auklės. Siūlyčiau susilaikyti nuo kraštutinumų ir pripažinti: sukūrus šeimą joje svarbiausi yra vyras ir moteris, tačiau moteriai tenka išskirtinė galimybė ir privilegija išnešioti vaikus, juos gimdyti ir būti vaikui kurį laiką nepakeičiamai“, – mintimis dalijasi psichologė.

Apie motinystės ir karjeros derinimą bus galima sužinoti lapkričio 6–8 dienomis „Sumanios mamos erdvėje“ (parodoje „Vaikų šalis“).

Organizatorių inf.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisNekeptas meduolių tortas su bananais
Kitas straipsnis Larisai Kalpokaitei – užduotis turint 10 eurų savaitę išmaitinti 5 asmenų šeimą

Susiję straipsniai

Pomėgis, virtęs darbu: profesinis mokymas atvėrė kelią kuršėniškiui suburti automobilių bendruomenę

22 balandžio, 2026

TOP darbdaviai 2025: paaiškėjo, kurios įmonės Lietuvoje labiausiai traukia darbuotojus

15 balandžio, 2026

Iš Indijos kilusi ir Lietuvoje karjerą sukūrusi C. Ignatio: „Judėti pirmyn skatina prasmės pojūtis“

9 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.