Pradinis / Grožis ir mada / Ateities spėjimas, 2020 metų archetipai ir mada koronaviruso pandemijos metu

Ateities spėjimas, 2020 metų archetipai ir mada koronaviruso pandemijos metu

Australijos lietuvė Kristina Dryža, verslo ir vadybos srityje žinoma kaip viena įtakingiausių pasaulio futurologių ir verslo konsultančių, 2020 m. sausio 30 d. „Verslo žinių“ konferencijoje skaitė pranešimą apie archetipus, kurie turės didžiausią įtaką 2020 metams. Mes pradėjome analizuoti, stebėti ir įsitikinome, kad Kristina buvo teisi. Ji numatė, kad 2020 m. vyraus šie archetipai: Atsiskyrėlis, Gyduolis, Džokeris ir Išvaduotojas.

Kristina Dryža

K. Dryža taip taikliai nuspėjo, kad net neįtikėtina. Būtent šiuo metu mes stebime jų šešėlinių būsenų pasireiškimą: išoriškai primestą izoliaciją; sveikatos problemas; chaosą / netikras naujienas; įstatymų tironiją. Tam, kad suvoktumėte, kaip galite pasinaudoti šiuo žinojimu, trumpai paaiškinsime, kas yra tie archetipai.

Termino autorius yra psichiatras ir analitinės psichologijos pradininkas Karlas Gustavas Jungas. Jis tvirtino: „Visos pačios galingiausios idėjos žmonijos istorijoje kilo iš archetipų.“ Archetipai yra psichinės galios modeliai, glūdintys giliuosiuose pasąmonės sluoksniuose. Kolektyvinė pasąmonė – tai pasąmonės forma, bendra visai visuomenei, ir paveldimų smegenų struktūros produktas. Pagrindinis kolektyvinės ir individualios pasąmonės skirtumas tas, kad ji yra bendra skirtingiems žmonėms, nepriklauso nuo jų asmeninės patirties ar vystymosi istorijos. Kolektyvinėje pasąmonėje įsirėžia tam tikro kolektyvo išgyvenimai, kurie perduodami iš kartos į kartą.

Archetipai – tai dalis kolektyvinės pasąmonės. „Mes gimstame instinktyviai rezonuodami su tomis archetipinėmis istorijomis, nes taip sukurta pasąmonė…“ – tvirtino K. G. Jungas.

Kas atsitiks, jeigu suvoksime esantys vieno ar kito archetipo galios lauke? Mums atsivers galimybių langas! Gimusi įžvalga gali kardinaliai pakeisti tolesnį gyvenimą. Įžvalga – toks smegenų procesas, kuris naujai sudėlioja mūsų mąstymą, leidžia surasti išeitį iš, rodos, beviltiškos situacijos. Paprasčiausias to pavyzdys – netikėtas suvokimas, kaip išspręsti mokyklinę matematikos užduotį, prie kurios jau sunkiai kankintasi gerą pusdienį ar ilgiau.

Kokią istoriją mums gali lemti K. Dryžos numatyti archetipai? Apžvelgsime juos skirtingais lygmenimis: dvasine ir fiziškąja prasme (jie gali atsispindėti net mūsų dėvimuose rūbuose).

Pirmasis archetipas – Atsiskyrėlis (-ė). „Norint augti, reikia pažvelgti į savo vidų. Kiekvienais metais ateina žiema, kiekviename projekte yra kokono stadija. „Žiemos miegas“, vienuma, savistaba ir refleksija – atsiskyrimas – yra nepaprastai svarbūs mūsų vidinei brandai. Užuot užpildę tyliąją erdvę nereikšmingu užimtumu ar rūpesčiais, gal galime pabandyti susisiekti su lobiu, kurį gali suteikti tik tyla?“ – klausia Kristina.

Plintant koronavirusui dauguma iš mūsų papuolė į izoliacijos spąstus. Šioje situacijoje daugelį žmonių kankina nerimas ir nežinomybė. Ar neprimena ši situacija juodai baltos vaikystės nuoskaudos, kai jūs buvote nepelnytai nubausta? Mūsų vaikystėje dar buvo įprasta pastatyti į kampą, uždaryti vieną kambaryje, neleisti žaisti su draugais. Todėl visai nekeista, kad iš pasąmonės žvelgia tie patys jausmai – nuoskauda, pyktis, liūdesys… Daugelis „susitraukė“ – pradėjo taupyti, kaupti atsargas, rengtis, kuo papuolė.

Stiliaus kortose „Style Cards by Natali Radkevice“, grįstose archetipais, Atsiskyrėlė aprašyta kaip besikankinanti ir vieniša moteris. Vienatvė yra jos skausmas ir išsigelbėjimas. Drabužiuose ji slepiasi kaip savo tvirtovėje.

Kiekvienas archetipas turi savo šešėlinę pusę – Atsiskyrėlė bėga genama savo baimių, o ne noro pabūti viena. Atsisako padėti, užsidaro savo pačios sukurtame pasaulyje, kuris gali būti užpildytas pykčio, nerimo ar baimės. Renkasi maišinę netvarkingą aprangą.

Apsidairykite: jei aplinkiniai žmonės yra apsirengę, kuo papuola, kažkokiais senais beformiais rūbais, greičiausiai jie yra Atsiskyrėlio (-ės) archetipo spąstuose.

Tačiau nereikia išsigąsti, archetipai visada turi ir savo šviesiąsias puses, kurias jūs galite atverti. Šviesioji Atsiskyrėlės pusė – tai sąmoningas atsiskyrimas nuo pasaulio, kelias į save, siekis „išmokti“ vienatvės, atsiskyrimo, kad būtų galima susikoncentruoti į savo vidinį pasaulį. Pradėti domėtis tomis žinių sritimis, kurios jus traukė, bet neturėjote joms laiko. Atsiskyrėlė sujungia savyje du polius – giliausius išgyvenimus ir aukščiausią pažinimą. Ji įgauna aiškumą, galią ir mokėjimą susitarti su savimi. Tarnauja savo pačios kūrybinio prado išlaisvinimui.

Ten, kur yra bėda ir ligos, visada atsiranda gydančioji galia – Gyduolis (ė). Kristina rašo: „Gyduoliai gydo ne tik ligą. Išgydyti reiškia atkurti visumą, grąžinti pusiausvyrą. Taigi, kaip mes galime sufokusuoti gydomąjį lęšį į daugelį mūsų gyvenimo aspektų ir kolektyvinių sistemų, kuriuos reikia pataisyti? Ar galime pasirinkti gydymąsi? Tai turėtų būti holistiškas pasirinkimas, paremtas pagarba mūsų bendruomenei, mylimai planetai ir mums patiems.“

Ištikus tikrai bėdai Gyduolės siūlo savo paramą kitiems, kuria jėgos ratus moterims, groja sielą gydančią muziką, kaip kad Alicija Eiliakas, moko ir skatina medituoti, atsipalaiduoti, nusiraminti ir teikia psichologinę pagalbą tiems, kuriems jos reikia. Gyduolės nepasiduoda nevilčiai ir neužkemša eterio baimėmis, panika, savo dvasios jėga palaiko ir skatina kitas.

Tikrą Gyduolę moterį galima pajusti net iš jos aprangos, kurioje, anot stilistės Natali Radkevice, vyrauja stiliaus natūralumas ir etnicizmas, mantijos, galvos apdangalai ir stambūs papuošalai. Ją atpažinti padeda ir minimalus makiažas, natūralūs plaukai.

Gyduolės galia – harmoningos sąmonės ir pasąmonės sąveikos rezultatas, o gyvenimiška jėga, drąsa ir aistringumas yra šios pusiausvyros išraiška. Aistra pasireiškia noru padėti kitiems sustiprinant jų kūną, protą ir dvasią. Gyduolės sugeba skausmą paversti išgijimu. Jų tikslas – ne išmokyti slėpti savo instinktus, o dažnai ir archajines baugias jėgas po geradarystės kauke, o išmokyti tas jėgas sutramdyti meile, švelnumu ir atkaklumu.

Tik pažiūrėkite į Giedrę Pukienę ar Anną Bochan ir suprasite, kodėl jos tokios populiarios tarp sielos žaizdų turinčių moterų.

Atsiskyrėlė ir Gyduolė – du archetipai, padedantys atkurti pusiausvyrą šių dienų krizėje. Iššūkis yra tas, kad sąmoningumas yra raktas.

Patarimas: paeksperimentuokite su drabužiais, pamėginkite sukurti savo kokoną ir kuriam laikui jame pasislėpti, tegul jis apsaugo jus tarsi motinos įsčios ar ola, paslėpta nuo visų akių. Kokonu gali būti ir jūsų mėgstamas šiltas chalatas ar storas megztinis. Ir tada įgykite drąsos ir tapkite gyduole, susiraskite savo skaras, skareles ir talismanus, apvyniokite turbaną ant galvos, užsidėkite amuletą, malas ar rožinius – viską, ką anksčiau įsigijote Indijoje, Maroke ar kitur, o gal gavote kaip dovaną. Uždekite smilkalus, žvakes ir susijunkite su savo vidiniu gyduoliu.

Krizei užsitęsus (o jau aišku, kad ji tęsis) Džokeris, fokusininkas, pradeda reikšti savo teises ir rodyti savo galią. Kuo ilgiau truks krizė, tuo stipresnė jo jėga pasireikš. Greitai jis taps pagrindiniu žaidėju, gins savo teises ir demonstruos galią.

Kristina Dryža jį apibūdina taip: „Jis išryškina iliuziją, atveria mūsų didžiausią nepasitikėjimą savimi, abejones ir moko mus, kad viskas turi savo priešingybes (paradoksas yra jo vizitinė kortelė). Tai gali padėti mums sugriauti nusistovėjusius formalumus ir panaikinti struktūras, kurių mes daugiau nebenorime ar kurių mums nereikia. Jei galime suvokti Džokerį, fokusininką, apgaviką kaip pasiuntinį, kokias rekomendacijas jis teikia mūsų ankstesniam aklumui?“

Džokeris laužo taisykles, skelia anekdotus ir naudojasi gudrumu, kad įgytų pirmenybę. Jis gali sukelti rimtų rūpesčių ar būti juokdariu (grėsmingas legendinis blogiukas ar apsigimęs klounas) – tai priklauso nuo to, kaip ilgai tęsis neapibrėžtumas. Tačiau jis visada vertas dėmesio, nes gali išmokyti vertingų pamokų.

Iš esmės fokusininkas yra sunkmečio archetipas, kuris moko išversti nepalankią situaciją į kitą pusę – savo naudai, padeda išmokti ne tik to, kaip išsivaduoti iš bėdų, bet ir kaip tuo pasinaudoti. Žinoma, Džokeris ne visada laimi, tačiau jis tikrai suteikia sau geriausią šansą tai padaryti.

Taro magija tvirtina, jog jei jūs neįsisąmoninote, kad juokdarys jau turi galią, tada beprotystė, sumišusi su drąsa, lydės jus ant bedugnės krašto, kur juokdarys ir toliau džiaugsmingai žais pasaulinius rūpesčius, nebijodamas nuslysti į bedugnę pasitikėdamas savo sėkme.

Tik įgavęs vidinio pasitikėjimo, nebijantis vienatvės, įgijęs vidinę pusiausvyrą žmogus pasiruošęs žengti žingsnį į bedugnę ar į karstą, kurį magas su ilgakoje padėjėja ruošiasi perpjauti su siaubingu pjūklu.

Tai lemiamos pasiruošimo dienos, tai dienos, kada blanki idėja pradeda įgauti ryškius kontūrus, o delnus niežti pabandyti. Jūs esate pasiruošusi žengti į herojės kelią, kuri, kaip vaikas, elgiasi lengvai, spontaniškai ir lyg žaisdama. Tai ypatingos vertės dienos, kada kūrybinės idėjos pradeda materializuotis.

Aprangoje šis archetipas gali pasireikšti skirtingai. Jis sukelia norą apsivilkti tai, kas šaus į galvą, derinti skirtingas spalvas, tekstūras ir stilius, provokuoti ar juokinti.

Jūs turėtumėte drąsiai atverti rūbų spintą ir pravėdinti suplėkusį orą. Pats laikas padaryti tvarką. Nauji laikai reikalauja ypatingų rūbų, rūbų, leidžiančių jums kelti koją už jūsų namų ribų.

Mano patarimas: ištraukite iš spintos visus beprotiškus dalykus, kuriuos kažkada nusipirkote egzotiškose šalyse, sendaikčių turguose ir folkloro festivaliuose. Pižamos vakarėlių laikas baigėsi, atėjo laikas eksperimentams. Kur, jei ne namie, geriausia išbandyti naują amplua. Įžūlumas ir ekstremalumas suteiks energijos naujam postūmiui. Surenkite namų madų šou! Dalykitės nuotraukomis su draugėmis ir draugais. Paleiskite naują „Facebook’o“ virusą.

Ir paskutinis K. Dryžos 2020 m. archetipas – Išlaisvintojas (-a).

„Laisvė. Viltis. Drąsa. Atėjo laikas paklausti, kodėl esame įkaitai? Kas neleidžia mums sužadinti ir išnaudoti savo potencialo? Ar galime išsivaduoti iš baimės pančių? Koks vidinis ir išorinis maištas būtinas šią tamsią valandą? Ar galime įkūnyti tiesos, grožio ir teisingumo idealus? Išvaduotojas šaukia mus išsilaisvinti ir išlaisvinti kitus nuo visų formų priespaudos“, – sako K. Dryža.

Tai tikras himnas maištui, sukilimui, galų gale kruvinai revoliucijai. Natali Radkevice stiliaus kortose Išlaisvintoja aprašyta kaip labai aktyvi moteris, visiškai pasinėrusi į savo misiją ir nuolatos pasiruošusi rizikuoti. Feminizuotas elegantiškumas drąsiai naudojant vyriškos mados detales – jos vizitinė kortelė. Kaip ir visi išvaduotojai, ji gali turėti labai ryškią šešėlinę pusę, nes sutraukusi svetimus pančius gali pati tapti tironiška, gali įsivyrauti narcisizmas, savęs išaukštinimas, garbėtroškiškumas ir pagyrūniškumas.

Jos šviesioji pusė įkūnija begalinį pasitikėjimą savimi, meilę gyvenimui ir jo džiaugsmams – turtui, valdžiai, didybei. Turi organizatorės talentą, siekia vadovauti, vesti. Išlaisvina save ir kitas nuo pasenusių įsitikinimų. Pasižymi energija ir stipria motyvacija. Gana dažnai tai moteris, kuri pasiekė tikslą tinkamai susiklosčius aplinkybėms, taip pat savo protu ir ryžtingumu.

Pagal Taro kortas, tai išlaisvinimo stadija, kai griūna sienos, bokštai, taisyklės, nusistovėjusi tvarka, turtingas tampa vargšu ir vargšas gali tapti turtingas, t. y. atsiveria visiškai naujos galimybės.

Galite, žinoma, neklausyti mūsų patarimų, bet tada gali tekti išmokti priimti skausmą ir neigiamą patirtį, sunaikinti senąjį supratimą apie save ir pasaulį. Jūs nieko nebevaldysite ir nekontroliuosite vien todėl, kad nebeliks kuo ir ką kontroliuoti, ego bus pažeistas ir suskaidytas į dalis. Tačiau visi pasaulyje nori išganymo ir apsivalymo. Ši audra sukelia katarsį, nušluoja iliuzijas, sunaikina formalumus, grąžindama mūsų sielos esmę į jos nuogą, pirmapradę būseną, tvirtina Taro magija.

Tačiau jei jūs leidote laiką ieškodami naujų kelių savo viduje ir išorėje, šis galimybių langas dabar priklauso jums!

Išvaduotoja aktyvi ir dinamiška, jos niekas nekausto, nevaržo, taip pat ir rūbai. Aprangoje šis archetipas pasireiškia pabrėžta nepriklausomybe, individualumu ir elegantiškumu. Derinti eleganciją su vyriškos aprangos detalėmis yra stilinga.

Pakelkite galvą, pasipuoškite, pasidažykite ryškiu lūpdažiu – tai jūsų ir tik jūsų metas. Pats laikas žengti žingsnius, apie kuriuos seniai svajojote.

Natali Radkevice

Krizė leido suprasti, ar jus tenkina esamas sutuoktinis, ar tenkina darbovietė, galų gale ar tenkina šalis. Jūs subrendusi, pasiruošusi ir LAISVA.

Autoriai stilistė ir psichologė Natali Radkevice ir Darius Radkevičius

Nuotraukos – iš „Style cards by Natali Radkevice“ ir interneto šaltinių

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top