Pradinis / Sportas / Atsakas po smūgio: Simas Bertašius ir vėl pagerino Lietuvos rekordą

Atsakas po smūgio: Simas Bertašius ir vėl pagerino Lietuvos rekordą

„Norėjosi energiją nukreipti tinkama linkme“, – šyptelėjo dar vieną Lietuvos rekordą pagerinęs bėgikas Simas Bertašius. Penktadienį sportininkas sulaukė skausmingos žinios – svajonę dalyvauti olimpinėse žaidynėse teks atidėti trejiems metams. Tačiau suvaldyti emocijoms ir susitelkti į naują tikslą pakako savaitgalio.

Simas Bertašius. Regimanto Tarasevičiaus nuotr.

Pirmadienį Nansi (Prancūzija) vykusiose „World Athletics“ kontinentinio turo varžybose S. Bertašius 1500 m rungtyje finišavo trečias, distanciją įveikęs per 3 min. 37,75 sek. Jis 0,07 sek. pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą. Sportininkas iškovojo 1182 reitingo taškus, kurie bus svarbūs kovojant dėl kelialapio į Judžine (JAV) kitąmet vyksiantį pasaulio lengvosios atletikos čempionatą.

Varžybose triumfavo Boazas Kiprugutas iš Kenijos, nuotolį nubėgęs per 3 min. 36,15 sek. Antras finišavo Alžyro atstovas Samiras Keddaras, kurio laikas – 3 min. 36,90 sek.

„Tai turbūt vienas greičiausių bėgimų karjeroje, dar prieš startą mačiau, kad laukia puiki kompanija, o tempą diktuojančio bėgiko darbą atliks lenkas Adamas Czerwinskis, atliekantis šias pareigas tiek auksinio turo varžybose, tiek Deimantinėje lygoje. Bėgau grupės gale, žiūrint retrospektyviai – nelabai protingai. Vis stengiausi ištrūkti iš paskutinės pozicijos, aplenkti varžovus, bet visi bėgo greitai ir glaudžiai, tad mano bandymai lenkti baigdavosi tuo, kad posūkius įveikinėdavau plačiai, pirmo takelio išorinėje dalyje“, – pasakojo S. Bertašius.

Tai buvo trečias lietuvio startas kontinentinio turo varžybose šį sezoną. Pirmus du sykius – Graikijoje ir Čekijoje – mūsiškis iškovojo pergales, o distanciją abu kartus įveikė greičiau nei per 3 min. 38 sek. Vis dėlto durų į dar aukštesnio lygio varžybas pirmosios vietos ir Lietuvos rekordas neatvėrė.

„Šiek tiek pikta, kad per svarbiausią mėnesį, birželį, galėjau dalyvauti tik dvejose aukšto lygio varžybose. Žinoma, suprasčiau, jei tų varžybų nebūčiau laimėjęs ir nebūtų aukštų rezultatų. Nežinau… Manau, reitingo sistema iškreipia konkurenciją, galbūt vieni vadybininkai turi daugiau galių savo žmones „prastumti“ į aukšto lygio varžybas, nepaisant jų rezultatų, o kiti neturi tokių sugebėjimų ir pažinčių. Pikta, nes žinau, kad jei būčiau dalyvavęs daugiau aukštesnio lygio varžybų, galbūt būčiau galėjęs įšokti į olimpinį traukinį. Yra, kaip yra“, – teigė S. Bertašius.

Atrankos į Tokijo olimpines žaidynes reitinge Juozapo Garalevičaus auklėtinis liko ketvirtas už brūkšnio. Varžydamasis su pagrindiniais konkurentais S. Bertašius šį sezoną nepralaimėjo nė vienam varžovui, iškovojusiam teisę dalyvauti žaidynėse.

„Tą pačią dieną, kai sužinojau, jog nepatekau į olimpines žaidynes, norėjosi energiją nukreipti tinkama linkme ir bandyti rodyti aukštus rezultatus varžybose per likusį vasaros sezoną. Norisi pagerinti savo asmeninį rekordą iki tokio rezultato, kuris atvertų daugiau durų, kad kitą sezoną būtų paprasčiau rinkti reitingo taškus“, – sakė S. Bertašius.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top