Pradinis / Uncategorized / Augintinio priežiūra: kada apsilankyti pas veterinarą?

Augintinio priežiūra: kada apsilankyti pas veterinarą?

Augintiniai – mažieji mūsų šeimos nariai. Jų sveikata bei gerovė ne ką mažiau svarbi nei mūsų pačių. Tam, kad jais pasirūpintumėte tinkamai, nepamirškite reguliariai su augintiniu apsilankyti pas veterinarą. Pateikiame trumpą atmintinę, kada reikėtų suplanuoti vizitus į veterinarijos kliniką.

Pirmoji apžiūra. Įsigijus augintinį svarbu jau pirmosiomis dienomis apsilankyti veterinarijos klinikoje. Šio apsilankymo metu veterinarijos gydytojas ne tik apžiūrės jūsų augintinį, patikrins jo judrumą, nugaros bei pilvo odą, ausis bei dantis, bet ir papasakos apie jo priežiūrą, padės parinkti tinkamą maistą. Taip pat bus pradėta augintinio medicininė knygelė. Veterinaras informuos jus apie augintiniui būtinus skiepus ir sudarys jų planą. Taip pat patars paženklinti augintinį, po oda implantuojant mikroschemą.

Skiepai. Įsigijus augintinį būtina apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ir suplanuoti jo vakcinaciją. Nepaskiepytų gyvūnų nepatartina vedžioti lauke, nes šie neatsparūs plačiai paplitusioms ligoms. Pirmieji skiepai skiriami 6 arba 8 savaičių šuniukams. Veterinarijos gydytojos Kamilės Ausmanės teigimu, šie skiepai labai svarbūs, nes apsaugo augintinį nuo tokių ligų kaip šunų maras, parvovirusinis gastroenteritas, paragripas. Vėliau skiepai kartojami po 4-ių savaičių, šuniukas taip pat paskiepijamas nuo pasiutligės. Kačiukai pradedami skiepyti nuo 9–12 savaičių amžiaus, pakartotinis skiepas skiriamas po 3–4 savaičių. Pagal skiepų kalendorių augintinius Lietuvoje nuo pasiutligės pakartotinai paskiepyti būtina kiekvienais metais.

Higiena. K. Ausmanės teigimu, dažniausia šunis kamuojanti higienos problema – dantų apnašos. Reguliariai nevalant augintinio burnos ertmės bei dantų, pradeda kauptis bakterijos, kurios sukelia dantenų uždegimą. Problemai įsisenėjus, atsiradusios apnašos pradeda skleisti nemalonų kvapą, palaipsniui susiformuoja akmenys. Augintinis pradeda jausti skausmą, praranda apetitą, gali pasireikšti dantenų kraujavimas. Kaupiantis bakterijoms vystosi stipresnis uždegimas, kuris kenkia augintinio sveikatai. Nesprendžiant problemos augintinis gali ne tik prarasti dantis, bet ir rimtai sunegaluoti. Taigi labai svarbu reguliariai valyti šuns burnos ertmę, o pastebėjus apnašas, paraudusias dantenas ar užuodus nemalonų kvapą kreiptis į veterinarą. Šiuo atveju augintiniui gali prireikti atlikti dantų higieną ultragarsiniu skaleriu.

Veterinarijos klinikose atliekamos ir kitos svarbios augintinių higienos procedūros, tokios kaip ausų valymas, nagų kirpimas, paranalinių liaukų išspaudimas.

Profilaktika. Dauguma veterinarijos gydytojų pataria bent kartą per metus profilaktiškai patikrinti savo augintinio sveikatą. Vyresniems nei 7 metų šunims ir katėms apsilankymas pas veterinarą rekomenduojamas kas pusmetį. Atsakingas augintinio būklės tikrinimas gali užkirsti kelią ligoms, užtikrinti ilgą ir laimingą gyvenimą.

Negalavimai. Ne visi augintinio sveikatos pokyčiai mums pastebimi, tačiau, suabejojus savo mažojo draugo sveikata, patartina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją. Net menki augintinio elgsenos pokyčiai gali padėti identifikuoti sveikatos sutrikimus. Atsiradęs vangumas, apetito stoka, padidėjęs jautrumas, nemiga – kiekvienas iš šių pokyčių gali signalizuoti apie ligą. Taigi pastebėjus ką nors neįprasto derėtų kreiptis į veterinarijos kliniką.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top