Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Šeima ir sveikata»B. Mielkuvienė – apie Z kartos jaunuolių mitybos įpročius
Šeima ir sveikata

B. Mielkuvienė – apie Z kartos jaunuolių mitybos įpročius

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

LEU nuotr.Verslumu pasižymintys Z kartos atstovai yra kūrybingi, smalsūs ir drąsūs. „Būtų gerai, kad jie būtų ir sveiki“, – įsitikinusi Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) sveikatinamosios mitybos ugdymo dėstytoja Birutė Mielkuvienė. Racionali jaunų žmonių mityba – sveikatos pagrindas. Ji turi įtakos fizinei ir protinei raidai, mokymosi rezultatams, gyvenimo kokybei ir trukmei. Manoma, kad tvirti sveikos mitybos įpročiai, įgyti ir suformuoti vaikystėje ir paauglystėje, išlieka ir turi teigiamą įtaką sveikatai visą gyvenimą.

Mokslininkų teigimu, vaikų mitybos įpročius lemia individualūs (maisto pasirinkimas ir suvokimas, kas yra sveika mityba), šeimos (sveikos mitybos įpročių formavimas namie ir už šeimos ribų) ir kiti veiksniai. „Vienas iš specifiškiausių Z kartos jaunų žmonių mitybos įpročių – valgyti (užkandžiauti) žiūrint televizorių, ruošiant namų darbus, žaidžiant (dirbant) kompiuteriu, dedant nuotraukas į socialinius tinklus ir t. t. Z kartos jaunuoliai geba greitai apdoroti milžiniškus informacijos kiekius ir puikiai atlikti kelis darbus vienu metu, bet jiems dažnai stinga dėmesio sveikai mitybai“, – sako B. Mielkuvienė.

Vaikai ir paaugliai yra ta mūsų visuomenės grupė, kuri dar ne visada gali teisingai nuspręsti, kuo ir kaip maitintis, todėl yra pažeidžiama greičiausiai. „Tėvų ir mokytojų pagalba vaikams ir paaugliams, renkantis maisto produktus, maisto technologijas, sveikos mitybos režimą, yra būtina“, – teigia dėstytoja.

Ji pabrėžia, jog tėvams svarbiausia žinoti, kaip paskatinti jaunus žmones maitintis sveikiau, neatsisakant kartais ir ne tokių vertingų (jaunų žmonių mėgstamų) produktų, ir kaip padėti jiems formuoti sveikos mitybos įpročius: valgyti tam skirtoje vietoje, o ne prie kompiuterio ar televizoriaus, reguliariai maitintis (4–5 kartus per dieną), valgyti įvairų maistą, atsisakyti įpročio užkandžiauti.

„Pagrindinė Z kartos jaunų žmonių mitybos problema yra ta, kad jie turi daug „svarbesnių“ dalykų gyvenime už galvojimą apie sveikos mitybos režimą, maisto produktų įvairovę racione, maisto medžiagas ir jų poreikį jaunam žmogui“, – sako B. Mielkuvienė.

Jei susidomėjote ir norite sužinoti daugiau, ateikite į paskaitą „Z kartos jaunuolių mitybos įpročiai“, kurią skaitys LEU Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Technologijų ir technologinio ugdymo katedros lektorė B. Mielkuvienė parodoje „Mokykla 2014“ (2014 m. lapkričio 23 d. (sekmadienį) 11.00–11.45 val. konferencijų salėje 5.3, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“).

LEU

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisSeimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija diskutavo LR piliečiams aktualiomis temomis
Kitas straipsnis Krepšinio treneris V. Garastas: „Nėra tokios dietos, kuri padėtų atsikratyti nesveiko gyvenimo būdo padarinių“

Susiję straipsniai

Kaune – nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui: atidaryta dar viena OCR kliūčių trasa

17 balandžio, 2026

Pasaulinę sveikatos dieną pasitinkant: pas gydytojus patenkame per vėlai, paslaugų prieinamumas netolygus

7 balandžio, 2026

Kraujo atsargos pasiekė kritinę ribą: skubiai kviečiami A (II) grupės donorai

31 kovo, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.