Pradinis / Lietuviai svetur / Bėgimas „Penki už Lietuvą“ Rogalande

Bėgimas „Penki už Lietuvą“ Rogalande

Rugsėjo 19 dieną Rogalando lietuviai rinkosi prie Mosvatneso ežero (Stavangeris, Norvegija) į aštuntus metus rengiamą pasaulio lietuvių bėgimą „Penki už Lietuvą“.

Šiais metais bėgimas buvo suskirstytas ne tik į moterų ir vyrų kategorijas, bėgo ir šeimos, tiesa, tik simbolinę 500 metrų distanciją. Nustebino, kad viena šeima nepatingėjo atvažiuoti net 300 kilometrų. Nors oras nelepino, nuotaiką kėlė vaikų gausa. Žmonės rinkosi pasipuošę lietuviška atributika, registravosi, segėsi bėgimo numerius, pūtė geltonos, žalios ir raudonos spalvų balionus, fotografavosi prie trispalvės ir renginio vėliavų.

Pirmiausia bėgo šeimos, jos apdovanotos diplomais ir medaliais. Kai medaliai buvo išdalyti, starto liniją kirto moterys ir vyrai. Moterų kategorijoje pirmoji finišo liniją kirto Agnė Ulfsnes (22 min. 49 sek.). Antra vieta atiteko Auksei Gudijūtei (24 min. 12 sek.). Trečią vietą užėmė Toma Mockutė (26 min. 32 sek.).

Vyrų kategorijoje pirmasis 5 kilometrus įveikė Marius Paulikas (17 min. 10 sek.). Antras buvo Matas Paulikas (18 min. 47 sek.). Trečia vieta atiteko  Mantui Kabeliui (19 min.).

Dalyviams diplomus įteikė ir medalius užkabino renginio organizatorė Renata Kučinskaitė-Ivaškevičė. Prizus įsteigė Ingrida Alm, „Bjørklund, Amfi Madla“, o nugalėtojams juos įteikė Lietuvos garbės konsulas Stavangeryje Toras Almas (Tor Alm). Keksiukais visus vaišino Laura Cikanavičienė, filmavo ir medalius parūpino Julius Berger. Renginį rėmė Rogalando lietuvių bendrija.

Po bėgimo renginio organizatorė pasidalijo žinute: „Antrus metus iš eilės organizuoju šį renginį ir džiaugiuosi mūsų bendruomene! Kaip sakoma: „Tu tik pašauk mane vardu!“ Ir visada kas nors atsilieps! Dėl to ir nebaisu imtis organizavimo darbų, nes žinau, kad aš tikrai ne viena! Labai smagu matyti gausėjančias šeimų bėgikų gretas. Pati esu mama ir puikiai žinau, kaip kartais sunku išsiruošti kartu su vaikais, o jeigu ir oras nedžiugina, tai ir motyvacijos pristinga. Todėl buvo labai smagu šiais metais sutikti net 14 šeimų. Visada malonu sutikti bėgimo senbuvius ir dar maloniau sutikti naujokus. Tada atsiranda intriga, kas laimės šiais metais.“

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Vitalijaus Mišino

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top