Pradinis / Interjeras / Būsimoji dizainerė Deimantė Malūnavičiūtė sulaukė tarptautinio pripažinimo

Būsimoji dizainerė Deimantė Malūnavičiūtė sulaukė tarptautinio pripažinimo

Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dizaino katedros trečiojo kurso studentės Deimantės Malūnavičiūtės kūrinys kėdė-lagaminas „LA.GĖ.DĖ.“ (vadovė Gražina Šutienė) buvo išrinktas geriausiu darbu Europos Komisijos skelbtame ekologiško dizaino konkurse „Žadintuvas“ Lietuvoje ir Briuselyje renginio „Žalioji savaitė“ metu.

Lietuva: konkursas „Žadintuvas“

Konkursui mūsų šalyje buvo pateikta daugiau nei 40 įvairių darbų, sukurtų iš antrinių žaliavų. Tai įvairūs baldai, šviestuvai, žaislai, papuošalai ir kitokie dekoratyviniai interjero elementai. Tarp geriausių kūrinių į parodą buvo atrinkti ir šviestuvai iš popieriaus, kartono ir plastiko, papuošalai iš dviračio grandinių, kultūrinio paveldo – vadinamųjų sodų – atmaina, sukurta iš plastikinių šiaudelių, ir kt.

Studentė Deimantė Malūnavičiūtė džiaugėsi laimėjusi konkursą Lietuvoje. „Nesitikėjau laimėsianti, šiemet konkursiniai darbai buvo stiprūs, estetiškai pateikti, tvarkingi“, – pasakojo jaunoji menininkė.

Paklausta apie vartojimo kultūrą ir ekologiją D. Malūnavičiūtė sakė: „Niekada net šiukšlių nerūšiavome, o dabar artimieji ir aš elgiamės priešingai: rūšiuojame, žiūrime, ką perkame ir net kaip prekės įpakuotos. Juk daugybė šiukšlių neatsiranda šiaip. Kiekvienas turim pradėti nuo savęs.“

Sukurti šį darbą Kauno kolegijos studentę paskatino noras atkreipti šeimos dėmesį į tai, jog minimaliomis priemonėmis iš nereikalingų daiktų galima pagaminti šį tą įdomaus ir naudingo. „Radau garaže seną močiutės kėdę ir nusprendžiau ją prikelti naujam gyvenimui. Tikiu, kad šis darbas padės susimąstyti apie gamtos saugojimą, atliekų rūšiavimą“, – teigė D. Malūnavičiūtė.

Sudedamoji kėdė-lagaminas, papuošta siaubo romano personažo Frankenšteino portretu, tarsi simbolizuoja surinkimą iš įvairių dalių, o pavadinimas „LA.GĖ.DĖ“ gimė kaip santrumpa iš žodžių „LAGaminas“ ir „kĖDĖ“.

Konkurso nugalėtoja apvanota prizu – jai įteiktas 2000 litų vertės „IKEA“ kuponas.

Belgija, Briuselis: renginys „Žalioji savaitė“

Birželio 3–5 dienomis D. Malūnavičiūtė savo kūrinį pristatė Belgijos sostinėje Briuselyje. Lietuvės darbas eksponuotas kartu su italų, prancūzų ir bulgarų kūriniais. Kauno kolegijos studentė renginio lankytojams pristatė savo kūrinį ir už jį buvo įvertinta pirmąja vieta.

Kauno kolegijos inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top