Pradinis / Lietuviai svetur / Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo labdaros renginyje surinkta įspūdinga suma sergantiems Lietuvos vaikams

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo labdaros renginyje surinkta įspūdinga suma sergantiems Lietuvos vaikams

Rugsėjo 21 d., šeštadienį, jau vienuoliktą kartą vyko Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo („Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“) rengiamas kasmetis golfo turnyras, kurio metu surinktos lėšos skiriamos labdarai.

Golfo turnyro dalyviai

2007 m. įkurtas Čikagos lietuvius vienijantis klubas – naujų idėjų nestokojanti pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas yra padėti ne tik Čikagos lietuvių bendruomenei, bet ir Lietuvoje vykdomiems projektams, reikalingiems finansinės paramos. Siekdami įgyvendinti naujus projektus, lietuviai bendradarbiauja ir su kolegomis „Rotary“ nariais, taip galima gerokai padidinti surinktą sumą. Tačiau pagrindinė klubo teikiama pagalba skiriama sergantiems vaikams Lietuvoje, būtent jiems bus skirtos ir šio jau tradiciniu tapusio kasmetinio golfo turnyro metu surinktos lėšos. Ankstesnių labdarai skirtų renginių lėšos buvo panaudotos insulino pompoms Lietuvoje diabetu sergantiems vaikams pirkti, medicininei įrangai, skirtai Šiaulių ligoninei, nupirkti (bendradarbiaujant su Šiaulių „Rotary“ klubu), paramai „Pieno bankui“ Kauno klinikose ir kt. 

Renginys prasidėjo „Old Oak Country“ klube Homer Glen (Ilinojus) surengtu golfo turnyru, kuriame dalyvavo ne tik golfo žaidėjai, bet ir jų šeimų nariai, klubo draugai. Šįkart sulaukta svečių ir iš Lietuvos – Kaune įsikūrusio „Rotary“ klubo ,,Sumus“ atstovų. Šio klubo krikštatėviai yra Čikagos lietuvių „Rotary“ klubas. Turnyro metu buvo pardavinėjami loterijos bilietai, buvo galima pasivaišinti užkandžiais, organizatoriams talkino gražus būrys savanorių.

Vakare turnyro dalyviai ir svečiai rinkosi į to paties „Old Oak Country“ klubo pokylių salę. Joje vyko šventinė vakarienė. Susirinkusius pasveikino LR generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius, jis pasidžiaugė prasmingu Čikagos „Rotary“ klubo ir R. Kaukėno labdaros grupės bendradarbiavimu, padėkojo Čikagos „Rotary“ klubo nariams už gražias ir svarbias paramos iniciatyvas. Klubo narius ir vakaro svečius sveikino ir JAV lietuvių bendruomenės Krašto valdybos pirmininkas Arvydas Urbonavičius, įteikdamas simbolines dovanas klubo vadovams bei vienai iš veikliausių jo narių Austėjai Sruogai, kuri aktyviai darbuojasi ir JAV lietuvių bendruomenėje.

Aukciono prizai

Vakarinė programos dalis prasidėjo įteikiant pagrindinius golfo turnyro prizus – pirmą vietą laimėjo „Sruoga Team“. Ištraukus loterijos bilietus paaiškėjo laimingieji, kuriems atiteko piniginiai prizai ir planšetinis kompiuteris „iPad“. Kai kurie vakaro svečiai laimėtus prizus paaukojo labdarai, ypač laiminga buvo mažoji vakaro viešnia Mėja, kai jai savo laimėtą planšetinį kompiuterį padovanojo Anthony Biasetti. Nemaža suma buvo surinkta ,,gyvojo“ aukciono metu – jame buvo varžomasi dėl kelių vertingų prizų, didžiausio susidomėjimo sulaukė mūsų šalies krepšininkų sportinė atributika su jų parašais, Lietuvos menininkų meno kūriniai, Sandros Ščedrinos meninės fotografijos darbas ir įvairios kelionės į įspūdingas Amerikos vietas.

Robertas Blinstrubas, vienas iš pirmųjų, įsijungusių į klubo veiklą,  kreipdamasis į susirinkusius pasidžiaugė šio klubo sėkmingais darbais ir tarp Amerikos lietuvių plintančia labdaros idėja. ,,Tai mus visus daro stipresnius ir turtingesnius“, – sakė klubo senbuvis. Klubo prezidentas Tony Merfeld palinkėjo Čikagos „Rotary“ klubui naujų idėjų ir sėkmės jas įgyvendinant, o svečius kvietė prisidėti prie klubo projektų.

Vakaro svečias – labdaros bei paramos fondo įkūrėjas, garsus Lietuvos krepšininkas Rimantas Kaukėnas – trumpai pristatė šio fondo veiklą. Nuo 2012 m. Lietuvoje veikiantis fondas yra atlikęs daugybę gerų darbų, jo veikla suteikia viltį, stiprybės ir džiaugsmo onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Šio fondo atstovai, kaip patys sako, turi vieną paprastą tikslą – palengvinti gyvybiškai pavojingomis ligomis sergančių vaikų ir jų šeimų naštą, padėti jiems išgyventi sunkios diagnozės traumą, ilgą gijimo kelionę ir pripildyti vaikų gyvenimą šviesos. Stengdamasis pripildyti sergančių vaikų gyvenimą šviesos, fondas pildo ligoniukų svajones, fondo atstovai lanko juos ligoninėse ir namuose. Rengia įvairius renginius ir atrakcijas, organizuoja susitikimus su žymiais sportininkais, dainininkais, aktoriais ir kitais visuomenėje gerai žinomais žmonėmis. Aprūpina vaikus reikalinga medicinos įranga, nekompensuojamais medikamentais ir kitomis šeimai reikalingomis priemonėmis, padeda įgyvendinti svarbius gydymus, reabilitacijas, operacijas užsienyje ir Lietuvoje. Šis fondas bendradarbiauja ir su užsienyje veikiančiomis lietuviškomis organizacijomis.

Rimantas Kaukėnas kreipėsi į susirinkusius: ,,Susipažinęs su Čikagos „Rotary“ klubo nariais ir kartu praleidęs šiek tiek laiko supratau, kuo ypatinga ši žmonių grupė. Esate sunkaus darbo, vienybės, meilės savo šaliai ir dosnumo pavyzdys. Šiandien tiek daug žmonių kreipėsi į mane ir dėkojo už labdaringą darbą Lietuvoje, tačiau iš tiesų aš turėčiau jums padėkoti už viską, ką padarėte ir darote dėl Lietuvos! Jūsų darbas, aukos ir labdaringa veikla yra nepaprastai vertinga teikiant medicininę pagalbą Lietuvos žmonėms, ypač vaikams. Jūsų dėka mes galime turėti reikalingą medicininę įrangą, vaistų ir būtinų reikmenų ligoniams. Turime suprasti, kad Lietuva ir jos tauta yra ne tik tie, kurie gyvena šalies viduje. Lietuva iš tikrųjų gyvena žmonių širdyse, kad ir kur jie būtų ar gyventų. Žinau, kad lietuviai visada padės vieni kitiems labai sunkiu metu, kaip jau ne kartą yra buvę. Mes tiesiog turime mokytis mylėti vieni kitus ir kiekvienas rodyti gerą pavyzdį. Pirmasis žingsnis turėtų būti išmokti pasakyti „ačiū“ ir pradėti daryti gerus darbus.“

Labdaros bei paramos fondo įkūrėjas Rimantas Kaukėnas pristatė šio fondo veiklą

Kartu su fondo įkūrėju iš Lietuvos atvyko ir mažoji Mėja su tėveliais. Salėje neliko abejingų Mėjos mamos papasakotai dukros ligos istorijai: ,,Viskas prasidėjo nuo „nekalto“ kojų skausmo. Net baisiausiame sapne negalėjau susapnuoti, kas gali nutikti. Skausmas kiekvieną dieną didėjo ir tapo nepakeliamas, Mėja kartojo su ašaromis akyse: „Mama, prašau, padėk man! Aš noriu miegoti! Aš nebegaliu to kentėti!“ Mes praleidome kelis mėnesius bandydami išsiaiškinti, kokia liga sukelia skausmą, po daugybės tyrimų išgirdome diagnozę: „Jūsų vaikas serga kraujo vėžiu.“ Mus perkėlė į vaikų hematologinės onkologijos skyrių, ten buvo atliekami papildomi tyrimai, tęsėsi chemoterapija ir kiti baisūs dalykai. Į mūsų klausimą, kiek yra galimybių, kad mūsų dukra išgyvens, gavome atsakymą – 85 proc.

Po ilgo ir sunkaus gydymo išgirdome gerą žinią, kad vėžinių ląstelių nebeliko visame kūne, gydytojai mus sveikino, tačiau netrukus vėl apsilankę pas medikus išgirdome dar vieną diagnozę – Mėja turi genetiškai paveldėtą limfoblastinę leukemiją. Tada gydytojai davė 60 proc., kad mergaitė išgyvens. Mėjai buvo skirti 7 chemoterapijos gydymo kursai, kai kurie iš jų buvo be galo sunkūs. Buvo dienų, kai mažylė nenorėjo nieko daryti, nes buvo tokia silpna. Laikas, praleistas ligoninėje, buvo sunkiausias, tačiau iš ten liko ir gražių prisiminimų: kai sveikata leido, juokėmės, žaidėme, mūsų palatą lankė garsūs žmonės, lankėme užsiėmimus vaikams ir tėvams. Mėja susidraugavo su kitais ligoniukais. Padedant Dievui, mergaitė pustrečių metų buvo remisijoje. Paskutinę tabletę ji išgėrė šių metų sausio 25 d.“

Neliko abejingų Mėjos mamos (d.) papasakotai dukros ligos istorijai, o Mėja palinkėjo visiems vaikams kuo greičiau pasveikti
Mėja traukia laiminguosius loterijos bilietus, šalia jos – vakaro vedėjai Aurika Savickaitė ir Vytenis Kirvelaitis

Mėjos šeima sakė esanti be galo dėkinga Rimanto Kaukėno paramos fondui už dovanas, už renginius, į kuriuos buvo pakviesti, už Mėjos geras emocijas, kurios suteikė jai sparnus ir padėjo išgyti. Šiuo metu mergaitė mėgaujasi savo vaikyste, bandydama atsigriebti už metus, kuriuos teko praleisti ligoninėje dėl savo ligos. Rugsėjį ji grįžo į 5-ą klasę, atgal pas seniai matytus draugus. Mergaitė sakė mėgstanti dainuoti, žaisti su šuniukais.

Lietuvoje yra tiek daug tokių vaikų kaip Mėja, kuriems reikalinga parama. Mėjos tėveliai ir toliau nori tęsti puikią draugystę su Rimanto Kaukėno fondu, kad kartu galėtų padėti kuo daugiau vaikų, kuriems to tikrai reikia. O Mėja palinkėjo visiems vaikams kuo greičiau pasveikti.

Pristatant Kaukėno fondą buvo parodytas filmukas apie šio fondo remiamus vaikus, kurie nuoširdžiai pasakoja apie savo ligą, taip pat dalijasi savo svajonėmis ir norais. Daugelis jų labiausiai trokšta vieno – būti sveiki, to paties jie linki ir visiems, kurie serga.

Koncertavo grupė iš Lietuvos „La Forza“

Susirinkusiems koncertavo grupė iš Lietuvos ,,La Forza“ – dainininkių Renatos Norvilės ir Neringos Nekrašiūtės atliekamos dainos taip tiko jaukiai vakaro nuotaikai. Po koncerto svečių laukė staigmena – įsidrąsinusi Mėja užlipo ant scenos ir sudainavo kelias dainas. Mažoji dainininkė sulaukė tiek plojimų ir palaikymo, kad galime tikėti, jog šią stiprią ir drąsią mergaitę turėsime progų išgirsti dar ne kartą.

Vakaro metu vyko ir „tylusis“ aukcionas –  jame buvo galima įsigyti ne vieną vertingą prizą, padovanotą klubo rėmėjų ar pačių „Rotary“ klubo narių. Labdaros renginio metu buvo surinkta 60 tūkst. dolerių suma. Čikagos lietuvių „Rotary“ klubas, pasitaręs su Rimanto Kaukėno fondu, nusprendė parengti projektą, kuris leis šią sumą, iš jos atėmus renginio išlaidas, su „Rotary International“ pagalba padvigubinti. Ji bus skiriama klubo vykdomiems projektams.

Klubas nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio labdaros renginio. Dar kartą įsitikinome, jog drauge galime daug ką gero ir reikalingo nuveikti.

Daugiau apie Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo veiklą sužinosite apsilankę „Facebook“ paskyroje:  https://www.facebook.com/RotaryClubofChicagolandLithuanians/

Loreta Timukienė

Nuotraukos – Sandros Ščedrinos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top