Pradinis / Sportas / Lietuvai – pasaulio vaikų ir jaunimo muai tai čempionato sidabras bei bronza

Lietuvai – pasaulio vaikų ir jaunimo muai tai čempionato sidabras bei bronza

Antalijoje (Turkija) rugsėjo 28–spalio 3 dienomis vykusiame pasaulio vaikų ir jaunimo muai tai čempionate lietuviai iškovojo du medalius. Mia Bazytė lipo ant antrosios vietos pakylos ir pasipuošė sidabru, Dominykas Dirkstys liko trečias ir parvežė Lietuvai bronzą. Čempionate dalyvavo 824 sportininkai iš 58 pasaulio šalių.

Neįtikėtinas susikaupimas ir įspūdingi rezultatai

Mergaičių (iki 11 metų) svorio kategorijoje iki 30 kg sporto klubo „Lotosas“ auklėtinė Mia Bazytė nukeliavo iki pat finalo. Tik jame lietuvė nusileido (27:30) turkei Zeynep Cam ir pelnė sidabrą.

Svorio kategorijoje kovojo 8 mergaitės. Pirmoje kovoje dešimtmetė lietuvė nugalėjo Baltarusijos atstovę, kitoje kovoje nugalėjo atstovę iš Rusijos, o finale pralaimėjo šalies čempionato Turkijos atstovei. Turkė pakeliui įveikė Kolumbijos ir Uzbekistano atstoves.

Jaunių (iki 17 metų) svorio kategorijoje iki 75 kg bronza atiteko sporto klubo „Muaythai imperija“ atstovui Dominykui Dirksčiui. Jis pateko į pusfinalį, kuriame turėjo pripažinti ruso Igorio Ekimenko pranašumą (27:30).

Svorio kategorijoje kovojo 9 sportininkai. Pirmoje kovoje mūsiškis įveikė atstovą iš Moldovos. Pusfinalyje Dominykas pralaimėjo Rusijos atstovui. Šis tapo čempionato nugalėtoju finale įveikęs kovotoją iš Uzbekistano.

Lietuvos muaythai federacijos prezidentas džiaugėsi jaunuolių pergalėmis ir pabrėžė, kad šie medaliai – istorinis pasiekimas visai šaliai.

„Mažoji Mia pirmą kartą dalyvavo pasaulio čempionate ir sugebėjo iškovoti sidabrą – jos koncentracija ir motyvacija stebino visus, o ir rezultatas kalba pats už save. Jaunių kategorijoje kovojęs Dominykas taip pat pademonstravo puikų pasirengimą ir parvežė Lietuvai bronzą – didžiuojamės ir dėkojame už atiduotas jėgas.“

Kiti pasirodymai – puikios pamokos

Čempionate jėgas išbandė ir Jurgita Slugevičiūtė, Aleksandras Kapanadzė, Oskar Visockas, tačiau šiems sportininkams nugalėti nepavyko jau pirmajame rate.

Į kovas sportininkus lydėjo ilgametę patirtį turintis muai tai treneris Andrejus Zemitanas.

Šiame čempionate puikiai pasirodė du tarptautinės kategorijos teisėjai Saulius Šeškevičius ir Robertas Šiuška.

„Džiaugiamės, kad turėjome galimybę į pasaulio muai tai čempionatą nuvažiuoti su tokia didele komanda, kuri ne tik pateisino, bet ir viršijo visų lūkesčius. Juk Lietuva tokia maža, o jaunieji sportininkai parsiveža net du medalius.  Šios rinktinės nariai – mūsų ateitis ir kartu istorinio pasiekimo herojai“, – apžvelgdamas rezultatus pakilios nuotaikos neslėpė E. Norkeliūnas ir pridūrė, kad kiekviena tokia pasaulinio lygio patirtis yra itin reikšminga visai Lietuvos muai tai bendruomenei.

Nuotraukos LMF archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top