Pradinis / Lietuviai svetur / Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo parama sergantiems Lietuvos vaikams

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo parama sergantiems Lietuvos vaikams

Vilniaus rajone, netoli VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės, baigiami įrengti „Mamų unijos“ ,,Šeimos namai“ – reabilitacijos ir informacijos centras sunkiai sergantiems vaikams ir jų artimiesiems.

„Šeimos namuose“ bus įrengta 11 gyvenamųjų kambarių, pritaikytų sergančių vaikų priežiūrai ir jų šeimų poreikiams. Centre bus teikiama socialinė ir psichologinė pagalba ne tik sergantiems vaikams, bet ir jų artimiesiems. Po tuo pačiu stogu įsikurs reabilitacijos ir sporto centras, meno terapijos ir žaidimų kambarys. Informaciniame centre tėvai galės sužinoti apie ligą, gydymo eigą, gydymo galimybes užsienyje. „Šeimos namai“ suteiks šeimoms galimybę praleisti daugiau laiko kartu, tokių namų praktika sėkmingai pasitvirtino visame pasaulyje: „Ronald McDonald’s House“ veikia 58 šalyse, „Family House“ – JAV, „Sick Children’s Trust“ – Didžiojoje Britanijoje.

Prie šio ,,Mamų unijos“ projekto prisideda ir Čikagos lietuvių „Rotary“ klubas – jo nariai skyrė 70 000 dolerių paliatyviosios slaugos palatoms ir sensoriniam kambariui įrengti, reabilitacinei įrangai įsigyti. Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo dėka į „Šeimos namus“ jau atkeliavo masažinis stalas, reabilitacijai skirti velomedai, medicininė lova, spintelės, neįgaliesiems skirta vonia, masažinė kojų ir rankų vonelė, baseino keltuvas neįgaliesiems, sėdėjimo – laikysenos kėdutė neįgaliems vaikams, mankštos inventorius.

Planuojama, kad ,,Šeimos namai“ duris atvers šiais metais. Projekto iniciatorių ,,Mamų unijos“ teigimu, šis centras nesieks pakeisti ar dubliuoti Vaikų ligoninėje teikiamų paslaugų ir gydytojų funkcijų. Tai bus socialinė alternatyva, suteikianti šeimoms galimybę bendrauti su kitomis tą patį išgyvenančiomis mažųjų ligoniukų šeimomis. Tikimasi, kad tai padės jiems lengviau įveikti ligą ir palengvins jų kasdieną, o dalijimasis patirtimi, asmeninis palaikymas grąžins galimybę šeimai jaustis visuomenės dalimi.

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top