Pradinis / Lietuviai svetur / Čikagos lituanistinė mokykla šeimas subūrė į šokių vakarą „Šokame su ČLM žvaigždėmis“

Čikagos lituanistinė mokykla šeimas subūrė į šokių vakarą „Šokame su ČLM žvaigždėmis“

Čikagos lituanistinėje mokykloje jau skaičiuojame šeštadienius iki mokslo metų pabaigos. Tie šeštadieniai praeina labai greitai, nes jie ir panašūs, ir kartu visi  kitokie.  Tai ir pamokos, ir svečiai, ir šventės, ir kasdienybė. O skaičiuojame todėl, kad norime viską, ką suplanavome, suspėti nuveikti. Idėjų daug, o šeštadienių mažai.

Balandžio 9-oji – ypatingas šeštadienis. Kiekvienais metais Tėvų komitetas organizuoja lėšų telkimo vakarą. Kaip ir prieš dvejus metus, šių metų vakaro tema buvo „Šokame su ČLM žvaigždėmis“.   Jau kelias savaites trys suaugusiųjų ir keturios vaikų poros repetavo ir ruošėsi šiam vakarui. Jiems visiems padėjo ir šokti mokė mokytoja Sandra Krumhorn-Stašaitis su savo komanda.

Ir štai vakaras atėjo. Į Jaunimo centrą rinkosi pasipuošę svečiai – mokinių tėveliai, šeimų draugai, mokytojai, mokinukai ir svečiai, palaikantys lietuvišką švietimą ir kultūrą. Kaip visada prieš šventinį renginį svečiai fotografavosi, šnekučiavosi ir apžiūrinėjo tyliajam aukcionui aukotas dovanas, kėlė kainas ir rinkosi, ką norėtų įsigyti.

Vakarą pradėjo mokyklos direktorė Laima Apanavičienė ir Tėvų komiteto pirmininkas Antanas Rašymas. Jie padėkojo mokyklos rėmėjams p. Paparčiams už visakeriopą paramą mokyklai. Džiaugiamės, kad ši puiki lietuviška šeima yra mūsų mokyklinės šeimos dalis ir galėtų būti pavyzdžiu daugeliui.

„Šokame su ČLM žvaigždėmis“ vedė Laurynas Ivinskis, jis ir pristatė konkurso vertinimo komisiją ir dalyvius. Šokėjus stebėjo ir vertino Gintaras Grinkevičius, Vitalija Ivinskis, Arvydas Bagdonas, Audra Lintakienė ir Vilma Vaičienė.

Svečius supažindinome su šokėjais – dešimtos klasės mokinė Vėjūnė Sidaugaitė sukūrė filmą, kuriame šokėjai prisistato ir pasakoja, kodėl nusprendė dalyvauti šiame renginyje.

Vaikų šokių konkurse dalyvavo: Beatričė Bartnikaitė ir Markas Ivanauskas (1 skyrius) šoko ča ča ča; Gabija Bičkutė ir Benas Bartninkas (3 skyrius) šoko rumbą, Marley Arquines ir Nathan Krumhorn (4 skyrius) šoko Vienos valsą, Karolina Imbrasaitė ir Lukas Sekona (5 skyrius) šoko pasodoblį.

Suaugusiųjų grupėje varžėsi tėveliai Kristina Žuk ir Evaldas Girdžiūnas, mokytojos Vilmos draugai Jorge Licona su partnere Itza Espinosa ir mokytojai Daiva Juzėnienė ir Mindaugas Braslauskas.

Žiūrovai negailėjo aplodismentų visoms vaikų poroms, o savo mylimiausiais išrinko Gabiją ir Beną. Juos taip pat gyrė vertinimo komisija. Bet nugalėjo Nathan ir Marley. Norime padėkoti visiems vaikučiams ir jų tėveliams už žavingas akimirkas su jų vaikučiais – jie visi nugalėtojai.

Ypač įdomu buvo stebėti suaugusiųjų pasirodymus. Pirmieji pasirodė Kristina ir Evaldas. Jie šoko tango. Nors abu šokėjai ne pirmą kartą susidūrė su pramoginiais šokiais, jiems taip pat prireikė daug repeticijų, kad šokis pavyktų. Smagu buvo stebėti ne tik šokėjus, bet ir jų palaikymo komandą.

Antrieji pasirodė Jorge su partnere. Susižeidusi koją,  Jorge šokių partnerė mokytoja Vilma Sekona nebegalėjo šokti, tad ją pakeitė jų kolektyvo narė. Ši pora sužavėjo aistringu lotynišku bačatos šokiu  ir akrobatiniais skrydžiais.

Salsą šoko mokytojai Daiva ir Mindaugas. Penktus metus mokykloje antrokus mokanti Daiva Juzėnas ir dailę jau antrus metus dėstantis Mindaugas šią patirtį pavadino iššūkiu: abu šokius mėgsta, bet niekada nešoko pramoginių šokių. Jiems taip pat padėjo Sandra Krumhorn-Stašaitis, jie repetuodavo mokykloje kiekvieną šeštadienį po pamokų keletą savaičių, ir jų premjera ne tik sužavėjo visus vakaro žiūrovus, bet ir atnešė pergalę. Ši pora iškovojo pagrindinę taurę, glėbį aplodismentų ir daug daug nuoširdžių šypsenų. Žavėjomės įdėtu darbu, šios poros drąsa ir  dėkojome už nuostabų ir išraiškingą šokį.

Programoje taip pat dalyvavo 12 porų, susibūrusių į „Šokio mylėtojų“  grupę. Jos šoko  valsą pagal dainą „Mūsų dienos kaip šventė“.  Kartu pasirodė Vida Brazaitytė ir Eduardo Fabianovich, Sandra ir Nerijus Stašaitis, Laura ir Algis Kuliešis, Mary Ellen ir Linas Martis, Vitalija Mickienė ir Ramūnas Vidžiūnas, Ingrida ir Edmundas Pranckevičius, Rita ir Antanas Rašymas, Marija Adamonis ir Rimas Rekašius, Dalia ir Linas Sadauskas, Irma Zabarowski ir Domas Vaitkus, Lena ir Nerijus Bartnikai, Regina ir Romas Vasiliauskai. Šis šokis buvo vakaro kulminacija. Jis privertė visus linguoti, dainuoti ir džiaugtis šiuo vakaru, šia akimirka. Šokio choreografija – Ramunės Pabalės (Tomo Petreikio šokių studija Vilniuje).

Kai dalyviai buvo apdovanoti, įamžintos nugalėtojų šypsenos, išdalyti autografai, aukcionas vis tęsėsi, o svečiai linksminosi grojant Jūratei ir Rimantui Grabliauskams.

Svečius vaišino „Kunigaikščių užeiga“, vakarienę tiekti padėjo mokinukų mamos ir dešimtokai Tautvydas Polius, Emilija Vaškytė ir Justina Ališauskaitė. Desertais pasirūpino mokytojos, mamytės ir „Racine bakery“.

Vakaro metu vyko ne tik Tylusis aukcionas, bet ir loterija.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie mums aukojo, dovanojo prizų aukcionui, rėmė mus finansiškai ar savo darbu, savo kūryba prisidėjo prie šios šventės sėkmės.

Nors šventė baigėsi, Tėvų komitetas ir mokyklos kolektyvas neturės laiko ilsėtis. Jau šį šeštadienį vyks Lietuviško žodžio šventė, kurios metu apdovanosime geriausius knygų skaitytojus, rašinių rašytojus. O po to sumuosime rezultatus laikydami egzaminus ir išlydėdami 24-ąją laidą į plačiuosius vandenis. Vildamiesi, kad, matydami šio vakaro sėkmę, ne tik šie, bet ir visi mokinukai supras, kaip svarbu būti savo kultūros ir tautos dalimi ir šlietis vieniems prie kitų.

Audronė Sidaugienė, direktorės pavaduotoja

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top