Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Mažeikiuose – istoriniai personažai ir šių dienų garsenybės

Mažeikiuose – istoriniai personažai ir šių dienų garsenybės

Balandžio 6 d. Mažeikių muziejuje buvo atidaryta Vaškinių figūrų paroda. Atidarymo metu muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris sakė, kad prieš 10 metų vaškinės figūros jau buvo aplankiusios Mažeikius, tik tada jos buvo eksponuojamos kultūros centre. Direktorius pasidžiaugė, kad šioje personažų ir įžymybių kolekcijoje yra ir jo jaunystėje pamėgtas herojus – legendinis prancūzų kino aktorius Žanas Polis Belmondo.

Demonstruojamos garsios asmenybės

1Šioje unikalioje ekspozicijoje demonstruojamos Olandijos, Belgijos, Rusijos ir Estijos kolekcininkų bei meistrų sukurtos istorinės asmenybės, kino filmų ir pasakų personažai, pramogų verslo atstovai: Ivanas Rūstusis, Napoleonas Bonapartas, Čingischanas, Petras I, Marija Kiuri, Albertas Einšteinas, Leonardas da Vinčis, Salvadoras Dali, Mikelandželas, Viljamas Šekspyras, Mona Liza, Lady Gaga, Lučianas Pavarotis, Liudvikas XIV, Aleksandras I, Erkiulis Puaro, Lui de Finesas, Pjeras Rišaras, Žakas Ivas Kusto, Keira Knightley, Diana Wynne Jones, Džonis Depas,  Betmenas ir kt.

Sudėtingas figūrų gimimas

Ne vienas sutiks, kad personažai atrodo tarsi gyvi. Parodos kuratorius Armenas Arutjunjanas apie 20 metų yra susijęs su paslaptingu vaškinių figūrų pasauliu. Jis ne tik organizuoja parodas, bet ir pats dalyvauja gaminant bei restauruojant eksponatus. Įdomiai ir vaizdžiai pristatydamas ekspoziciją bei figūrų gamybos subtilybes A. Arutjunjanas papasakojo: „Prieš kuriant personažą surenkama visa esama informacija apie jį: piešti portretai, kino filmai, nuotraukos, amžininkų biografijos, autoportretai. Ji suvedama į duomenų bazę, ir ją analizuoja skulptorių komanda. Tada padaroma gipso forma, iš jos pagaminama latekso forma ir į ją liejamas vaškas, bet tai tik pati pradžia ilgo ir sudėtingo proceso, kurio metu maždaug pusmetį dirba apie 15 specialistų.“

Sunkiausias ir daugiausia kruopštumo reikalaujantis darbas – plaukų įsodinimas. Visos parodoje eksponuojamos skulptūros turi tikrus plaukus, barzdas, blakstienas ir antakius. Anot A. Arutjunjano, žmogus turi nuo 120 tūkst. iki 140 tūkst. galvos plaukų. Kad skulptūra atrodytų tikroviška, visus juos po vieną pagal identišką personažo plaukų piešinį ir struktūrą reikia susodinti į vašką. Eksponatai išsiskiria ir natūraliu žvilgsniu – visiems jiems sudėti akių lęšiukai.

Ypatingų meistrų ypatinga kokybė

A. Arutjunjanas sakė, kad tokios parodos rengiamos visose Baltijos šalyse, akcentavo ypatingą parodos eksponatų kokybę ir palygino su pasaulyje gerai žinomo Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejaus, esančio Londone, eksponatais. „Mūsų naudojamas specialus šaltas apšvietimas išryškina net smulkiausias veido detales, neveikia vaško ir todėl yra nukreiptas tiesiai į veidus, – teigė parodos kuratorius. – Jeigu pastebėsite, pas kolegas Londone figūrų veidai yra prietemoje. Visose mūsų kolekcijos skulptūrose išryškinamos net menkiausios detalės: pavyzdžiui, kai kurių vyrų veiduose matyti netvarkingai nuskustos barzdos likučiai ar neryškūs apgamai. Tokios smulkios detalės, kaip sagos, irgi kruopščiai gaminamos meistrų.“ Pasak pašnekovo, dažnas lankytojas, net ir išgyvenęs karus ir apie kai kurias eksponuojamas vaškines asmenybes iš istorijos žinantis daug pasibjaurėtinų faktų, salėje vis tiek įdėmiai apžiūrinėja kiekvieną iš jų. Dauguma noriai fotografuojasi vaškinių figūrų fone ir netgi nori prisiliesti prie itin tikroviškai atrodančių kūrinių. Kad mažieji mažeikiškiai galėtų parodą aplankyti su tėveliais, jiems skirta atskira vaikiška ekspozicija.

Paroda vyks iki gegužės 16 d.

Laikraščio „Būdas žemaičių“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top