Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Violeta Palčinskaitė – neįtikėtinų istorijų herojė

Violeta Palčinskaitė – neįtikėtinų istorijų herojė

Varėnos viešojoje bibliotekoje pristatyta poetės, dramaturgės, scenaristės, vertėjos Violetos Palčinskaitės prisiminimų knyga „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“. Kartu su autore atvyko leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė, bardas Vygantas Kazlauskas.

Leidėja L. Varanavičienė teigė, kad knyga pažymėta magija, neeiliniu talentu, nėra jokios banalybės, jokių standartų, jokio melo. Tokių gerų skaitytojų atsiliepimų Lolita nėra sulaukusi apie kitas leidyklos knygas: „Skaičiau, bet dar skaitysiu ne kartą, nes autorė autoironiška“, „Jei nežinočiau, kas yra autorius, knygą pirkčiau dėl skyrių pavadinimų“ („Juokas juokais“, „Žodžiai – burtažodžiai“, „Keturiasdešimt kupranugarių“, „Tas prakeiktas žydiškumas“, „Pilyje be meilužio“ ir kt.).

Violeta prisipažino, kad niekada nėra skaičiusi memuarų, niekada nenorėjo pati rašyti tokios knygos. O atsitiko taip – likimas pasišaipė. „Ko gero, parašiau kažkaip kitaip nei kiti“, – sakė ji. Autorė papasakojo,  kad gyvenime jai teko patirti daug neįtikėtinų dalykų, burtų, pavyzdžiui,  vienas anglas ją norėjo nupirkti už 40 kupranugarių, net į Sovietų ambasadą sumanė kreiptis, bet skaitytojai mano, kad ši ir kitos keistenybės išgalvotos. Parašyta absoliuti teisybė. Panaudoti autentiški interviu, bet dažnai tenka išgirsti, kad tai meistriškai sukurti ir į knygos siužetą įpinti tekstai.

Renginio viešnia prisiminė Juozą Miltinį: „J. Miltiniui patiko, kad jam nenusileidau, mokėjau atsikirsti. Kartą, nužvelgęs mane ir mano suknelę, sušuko: „Maniau, kad tu prancūziško skonio moteris, o dabar. Iš kur ištraukei tą skudurą?“ Aš nepasidaviau, atsakiau, kad languotas kaklaraištis prie jo dryžuotų marškinių irgi toli nuo Paryžiaus. J. Miltinis nužvelgė savo kaklaraištį ir paliepė Blėdžiui atnešti peilį. Ir ką manote – nusipjovė peiliu tą kaklaraištį. Išdaigos išdaigomis, bet puikių dramaturgijos pamokų tikrai gavau iš J. Miltinio. O tas nupjautas kaklaraištis išsaugotas ir panaudotas kaip iliustracija knygos skyriui apie J. Miltinį.“

Vygantas Kazlauskas atliko dainas pagal V. Palčinskaitės žodžius, sakė, kad Violetos eilėraščiai jį sužavėjo drąsa, nuotaika, energija, įtaigumu, gražiais vaizdais.

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top