Pradinis / Lietuviai svetur / Darbą pradeda nauja Norvegijos lietuvių bendruomenių taryba

Darbą pradeda nauja Norvegijos lietuvių bendruomenių taryba

Gegužės 21 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Osle per Norvegijos lietuvių bendruomenių tarybos (NLBT) metinį susirinkimą išrinkta naujoji NLBT valdyba. NLBT pirmininku dvejų metų kadencijai išrinktas Trøndelago lietuvių bendruomenės pirmininko pavaduotojas doc. dr. Gediminas Karoblis. NLBT organizacija, vienijanti Norvegijos lietuvių bendruomenes, įsteigta pernai, lituanistinių mokyklų sąskrydžio „Draugystės tiltas“ metu, Bergene (Norvegija).

Norvegijos lietuvių bendruomenių tarybos metinio susirinkimo dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Norvegijoje Izolda Bričkovskienė. Ambasadorė akcentavo finansinės, programinės ir metodinės paramos lituanistiniam mokymui svarbą ir tai, kad pats laikas keisti požiūrį į neformaliojo švietimo lituanistines mokyklas. Privalu jau dabar rūpintis, kad jaunoji karta išlaikytų lietuviškumą, taptų sąmoningais lietuviais ir galėtų puoselėti savus ryšius su Lietuva. Juk jie ir yra potenciali Lietuvos ateitis.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, Lina Žukauskaitė ne tik labai išsamiai papasakojo apie galimybes Norvegijos lietuvių bendruomenėms dalyvauti bendruose projektuose, bet ir informavo, kaip sekasi įgyvendinti ryšių su užsienio lietuviais politikos formavimo ir įgyvendinimo programas, kuriomis siekiama padėti užsienio lietuviams puoselėti tautiškumą ir bendruomeniškumą, išlaikyti lietuvišką tapatybę, stiprinti organizacinius gebėjimus, skatinti užsienio lietuvių įsitraukimą į Lietuvos politinį, visuomeninį, ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininkė Dalia Henke pabrėžė, kaip yra svarbu išlaikyti po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių tautinį sąmoningumą ir kad pasaulio lietuvių balsas turi būti labiau girdimas Lietuvoje.

Švietimo tarybos pirmininke vienbalsiai patvirtinta Edita Jakubkienė pristatė paskutinį balandžio savaitgalį Norvegijos lituanistinių mokyklų mokytojų suvažiavimo metu įsteigtą Švietimo tarybą. Tai visas lituanistines mokyklas, kurių Norvegijoje yra net dvylika, vienijanti taryba.

Įžvalgomis apie Lietuvos politinių partijų realijas dalijosi dr. Mažvydas Jastramskis, politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas.

Bendravimas suvažiavimo metu buvo itin smagus, juk visus jungia Lietuva ir noras išlaikyti jos kultūrą, tradicijas ir kalbą. Buvo diskutuojama apie įsitraukimo į sveikos ir saugios visuomenės formavimo procesus bei pilietinės visuomenės poreikius Lietuvoje. Politika yra susijusi su valdžia, su visuomenės pasidalijimu į valdančiuosius ir valdomuosius, todėl nepakanka vien rinktis bei spręsti, kas valdys, būtina stebėti, kaip priimami visiems svarbūs sprendimai, ir reikalauti iš politikų ir valdininkų, kad jie būtų skaidriai vykdomi. Mes patys turime tapti sąmoningais lietuviais, dirbti Lietuvos naudai gyvendami išeivijoje ir tuo pačiu metu jaustis vertingesni Lietuvai, negu gyvendami Tėvynėje. Tai ir yra svarbiausia, ką duodame Lietuvai dabar.

NLBT inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top