Pradinis / Aktualijos / „Deimantinės lygos“ varžybose Andrius Gudžius įspūdingai pranoko visus

„Deimantinės lygos“ varžybose Andrius Gudžius įspūdingai pranoko visus

Viskas pagal planą – pasaulio disko metimo čempionas tapo „Deimantinės lygos“ varžybų lyderiu. Ketvirtadienį Osle (Norvegija) surengtame prestižinių varžybų etape triumfavęs Andrius Gudžius atitrūko nuo varžovų, tačiau ant laurų neužmiega – nuvertinti negalima nė vieno konkurento.

Norvegijoje lietuvis pirmą kartą karjeroje per vienas varžybas du kartus diską numetė bent 69 metrus. Geriausiu trečiu bandymu įrankis nuskriejo 69,04 m, o penktasis metimas buvo beveik identiškas – 69,00 m.

„Pirmos varžybos, kur dukart mečiau 69 metrus. Sąlygos buvo geros, vėjas palankus, tačiau nebuvo stiprus. Sektorius gal truputį per greitas, bet šiaip viskas normaliai. Yra, ką galima pagerinti, – rezultato nesureikšmino A. Gudžius. – Mečiau savo lygiu, prieš tai paskutinėse varžybose mečiau 68,98 m. Vyrai pasirodė irgi neblogai. Nelabai žiūrėjau į rezultatų skirtumus, svarbiausia pasiekti geriausią rezultatą pačiam.“

Geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas antrą vietą užėmusį iranietį Ehsaną Hadadį aplenkė net pusantro metro (67,55 m). Trečią vietą iškovojo Švedijos lengvaatletis Danielis Stahlis – 67,04 m.

„Dauguma šių metikų bus pagrindiniai varžovai ir Europos čempionate, dar trūksta Piotro Malachovskio ir Roberto Hartingo. „Deimantinėje lygoje“ gal išskirčiau Fredricką Dacresą – aršiausias konkurentas. Manau, Danielis Stahlis grįš į savo vėžes ir mes apie 70 metrų. Nereikia atsipūsti, gerai pasirodyti gali tai vienas, tai kitas. Kiekvienose varžybose viskas prasideda iš naujo, tai puikiai parodė etapas Romoje, kur buvau antras“, – sakė A. Gudžius.

Bendroje „Deimantinės lygos“ varžybų įskaitoje, pasibaigus dviem etapams iš keturių, 15 taškų surinkęs A. Gudžius įtikinamai pirmauja. Antrą vietą užima E. Hadadis (13 tšk.), trečią – D. Stahlis (11 tšk.). O pirmą etapą Romoje laimėjęs jamaikietis F. Dacresas Osle liko tik aštuntas ir bendroje įskaitoje nukrito į ketvirtą poziciją.

Beje, būtent Jamaikos diskininkas ilgą laiką buvo laikomas planetos sezono lyderiu. Dar vasarį F. Dacresas įrankį numetė 69,83 m, tačiau prieš kelias dienas šis rezultatas buvo anuliuotas. Oficiali to priežastis – dviem gramais per lengvas diskas.

Tad geriausias planetos sezono rezultatas priklauso A. Gudžiui – 69,13 m.

„Ar kalbėjau su Dacresu apie anuliuotą metimą? Ne – kam berti druską ant žaizdos? Yra kaip yra, ne sezono lyderis svarbiausia – viską parodo vieta varžybose, o ne tai, kelintas esi lentelėje. Tačiau Lietuvos trispalvę matyti viršuje visada yra malonu“, – teigė A. Gudžius.

Kitas „Deimantinės lygos“ etapas, kuriame varžysis ir disko metikai, jau sekmadienį vyks Stokholme (Švedija). Praėjusiais metais A. Gudžius tapo šių prestižinių varžybų čempionu, finale Briuselyje (Belgija) įrankį numetęs 68,16 m.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotrauka Alfredo Pliadžio

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top