Pradinis / Šeima ir sveikata / Delfinų terapijos centrui – Klaipėdos ir Čikagos „Rotary“ klubų dovana

Delfinų terapijos centrui – Klaipėdos ir Čikagos „Rotary“ klubų dovana

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centrą pasiekė dovana – modernus defibriliatorius. Jį padovanojo nuolatinės Delfinų terapijos centro rėmėjos – Klaipėdos ROTARY „Aditės“ klubo moterys – kartu su kolegomis iš JAV – „Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“.

Prietaisas įrengtas centro fojė, visiems matomoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje. Šis defibriliatorius pritaikytas ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugėsi, kad tai – jau antrasis defibriliatorius muziejuje. „Per metus muziejų ir delfinariumą aplanko apie 800 tūkstančių žmonių. Kol kas, ačiū Dievui, dar nebuvo tokios situacijos, kad būtų tekę gelbėti gyvybę. Dabar jaučiamės pasiruošę padėti net širdies smūgio atveju“, – sakė O. Žalienė.

Per pastaruosius mėnesius uostamiestyje tai jau trečias toks padovanotas prietaisas viešojo sektoriaus įstaigoms – jie geradarių dėka atsirado Klaipėdos dramos teatre ir savivaldybės pastate.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje ir daugumoje Europos valstybių. Todėl pirmosios pagalbos suteikimas neatsiejamas nuo defibriliatoriaus panaudojimo. Šis prietaisas padeda atkurti širdies ritmą dar iki atvykstant medikams. Defibriliatorius sureguliuoja širdies skilvelių virpėjimą ir pavojus gyvybei stipriai sumažėja – panaudojus šį aparatą per pirmas tris minutes 75 proc. atvejų žmogus atsigauna.

„Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“ informacija parengta pagal www.atviraklaipeda.lt pranešimą

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top