Pradinis / Grožis ir mada / Kremai su apsauga nuo saulės: kada naudoti maksimalią apsaugą?

Kremai su apsauga nuo saulės: kada naudoti maksimalią apsaugą?

Vasarą vos ištaikę laisvą progą skubame pasimėgauti saulės spinduliais. Vis dėlto tokiomis karštomis dienomis skubėti prie ežero ar į paplūdimį nebūtina – įdegti (taip pat ir nudegti) odą galima tiesiog per pasivaikščiojimą mieste. Kosmetologė Katerina Stankūnė teigia, kad šiuo metu UVA bei UVB spinduliuotė itin didelė, tad kremas su apsauga nuo saulės yra būtinas, net jei į lauką išeinama tik trumpam. Pasak vieno prekybos tinklo komercijos vadovės V. Drulienės, kremą su apsauga nuo saulės galima išsirinkti net iš beveik 120 skirtingų kremų.  

Pixabay.com nuotr.

„Kremų su apsauga nuo saulės mūsų asortimente galima rasti ištisus metus, tačiau pardavimo padidėjimą pastebime nuo gegužės mėnesio, o paklausa pasiekia piką liepos mėnesį. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius pirkėjai įsigijo daugiau nei 25 tūkst. kremo nuo saulės pakuočių, beveik tiek pat jų pirkėjai įsigijo ir praėjusiais metais per tokį patį laikotarpį“, – atskleidžia prekybos tinklo komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Pasak estetinės medicinos specialistės Katerinos Stankūnės, saulėje yra visiems taip reikalingo vitamino D, tačiau reikia nepamiršti, kad neatsakingas deginimasis didina tikimybę susirgti odos vėžiu. „Jei norite turėti sveiką ir gražią odą, rekomenduoju naudoti priemones, kurios yra su SPF15 apsauga. Jei turite odos susirgimų, žaizdų, neseniai atlikote lazerines procedūras, būtina naudoti didžiausią SPF apsaugą turinčią priemonę (SPF50). Teptis priemonę rekomenduoju likus mažiausiai penkiolika minučių iki saulės vonių – tam, kad  būtų suteikiama maksimali UVA ir UVB apsauga, priemonė turi visiškai susigerti į odą. Vykstant pasimėgauti saulės voniomis, ypatingą dėmesį reikia skirti veido odai, nugarai, pečių juostai, apatinei kojų daliai – šiose vietose dažniausiai nudega oda ir dažniausiai atsiranda melanoma. Priklausomai nuo pasirinktos priemonės teptis apsauginiu kremu reikia maždaug kas tris valandas, nes prakaitas, vanduo ir odos prilietimas nuvalo apsaugą“, – patarimais dalijasi kosmetologė.

„Pirkėjai šiuo metu gali rinktis iš beveik 120 skirtingų gamintojų bei skirtingą apsaugą nuo saulės turinčių kremų, kurių dalis yra skatinantys įdegį. Pastebime, kad tarp pirkėjų patys populiariausi kremai su apsauga nuo saulės yra su maksimalia apsauga – net 3 iš 5 pačių populiariausių kremų nuo saulės yra su SPF50. Jų per pirmuosius penkis šių metų mėnesius įsigyta net dvigubai daugiau nei pernai, lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu“, – pirkėjų įpročius atskleidžia V. Drulienė.

K. Stankūnė teigia, kad siekiant optimalaus apsaugos ir įdegio rezultato reikėtų naudoti kremus nuo saulės su SPF15 apsauga. „Jeigu oda yra jautri, su susirgimais, rekomenduoju naudoti ir didesnę apsaugą turinčius kremus. Išeidami iš namų kartu su savimi nepamirškite pasiimti ir balzamo lūpoms su SPF, nešioti akinius nuo saulės su UVA ir UVB spindulių apsauga“, – sako estetinės medicinos specialistė.

Ji atskleidžia, kad išsitepę kremu nuo saulės vitamino D vis tiek gauname. „Vitamino D „neįmanoma“ užsikrauti visiems metams, tad vasarą, atsakingai deginantis, jo reikėtų gauti iš saulės, o šaltuoju metų laiku, kai saulė nėra tokia aktyvi, reikėtų papildomai vartoti vitaminą D. Degindamiesi atsakingai nudegimų ir kitų nemalonių pasekmių, sukeltų saulės vonių, išvengsite“, ­– teigia K. Stankūnė.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top