Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Dėmesys Lietuvos ateičiai

Dėmesys Lietuvos ateičiai

Lietuvių tauta − garbinga ir sena, turinti kuo didžiuotis ir pasidžiaugti. Savita mūsų kalba, įdomūs papročiai, turtinga ir įspūdinga mūsų tautos istorija gyvenant šalia didelių ir įtakingų valstybių. Kokie mes būsime ateityje? Tai priklauso nuo kartų, kurios išauga iš sodinukų − mažų mergaičių ir berniukų. Kaip gerai būtų, kad jie Lietuvą pažintų ir mylėtų, kad gerbtų savo protėvius ir sugebėtų laisvai mąstyti.

„Mes gyvename laisvoje Lietuvoje. Mums ir mūsų vaikams priklauso Lietuvos ateitis. Mylėkite savo protėvių sunkia kova pasiektą laisvę, stiprinkite ją savo žiniomis, gražiais darbais. Ir tegu saulė dar ilgai šviečia virš laisvos Lietuvos ir virš mūsų galvų“, − šiais žodžiais Naujųjų Valkininkų bibliotekininkė Danutė Blažulionienė pradėjo renginį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Visiems atsistojus buvo giedamas Lietuvos himnas. Biblioteka buvo papuošta trispalve vėliava, visi susirinkusieji padainavo dainą „Trys spalvos“. Jaunieji bibliotekos skaitytojai skaitė Marijos Inkrataitės-Blažulionienės, Vytauto Rudoko eilėraščius apie Lietuvą, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Minėjimui pasibaigus visi susirinkusieji skirstėsi į komandas, sėdo prie stalų ir prasidėjo viktorina. Joje dalyvavo keturios komandos: „Išminčiai“, „Žalia giria“, „Lietuvos vaikai“ ir „Pimpačkiukai“. Sugalvoti komandai pavadinimą ir buvo pirmoji viktorinos užduotis. Antroji − nupiešti komandai plakatą. Reikėjo atsakyti į 20 klausimų apie Lietuvą. Ketvirta ir penkta užduotys buvo skirtos raštingumui patikrinti: komandos taisė netaisyklingus sakinius, pagal abėcėlę surašė Lietuvos miestų pavadinimus. Visas užduotis vertino komisija, daugiausia taškų surinko „Žalios girios“ komanda.

Renginyje dalyvavo gausus būrys sanatorijos „Pušelė“ vaikų su auklėtoja. Ji ir vedė viktoriną.

Visi šventės dalyviai gavo padėkos raštus už dalyvavimą renginyje ir viktorinoje.

Danutė Blažulionienė

www.varena.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top