Pradinis / Aktualijos / Didesnėse valstybės institucijose siūloma įrengti vaikų kambarius

Didesnėse valstybės institucijose siūloma įrengti vaikų kambarius

Seimas pradėjo svarstyti Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pristatytas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-845), kuriomis siūloma didesnėse valstybės institucijose įrengti vaikų valandinės priežiūros kambarius. Tai, pasak parlamento vadovės, yra vienas iš jos vadinamo šeimų paketo projektų.

Teikiamais pakeitimais siekiama, kad valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, kuriose yra ne mažiau kaip 100 darbuotojų pareigybių, turi būti įrengti vaikų valandinės priežiūros kambariai. Kitoms įstaigoms, organizacijoms ir įmonėms būtų rekomenduojama įrengti tokius kambarius pagal poreikį. Minimalius reikalavimus vaikų valandinės priežiūros kambariui turėtų nustatyti Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

„Tokiame vaiko kambaryje tėvai galėtų palikti vaikus trumpalaikei priežiūrai. Juos prižiūrėti galėtų arba vienas iš tėvų, įtėvių, dirbančių atitinkamose institucijose ar įstaigoje, arba kitas šios institucijos darbuotojas. Vaiko kambariai yra ypač praktiški ir naudingi tada, kai vaikų pamokos baigiasi anksčiau nei tėvų darbo valandos. Tada netenka rūpintis tuo, kas turėtų juos parvežti namo, ar su kuo palikti vaiką. Net neabejoju, kad visi, turintys vaikų, anūkų, su tokiomis situacijomis esate ne kartą susidūrę“, – pristatydama pataisas kalbėjo Seimo Pirmininkė.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, tokio dydžio institucijos ar įstaigos paprastai turi pakankamai ir nenaudojamų patalpų, ir vidinių finansinių rezervų įrengti vaiko kambarį. „Prie vaiko kambario įrengimo, kaip rodo jau mūsų šalies praktika, mielai prisideda dažniausiai ir patys darbuotojai, paaukodami nereikalingų žaislų, knygų ar kitų priemonių“, – tvirtino Seimo vadovė. Ji teigė neabejojanti, kad viešojo sektoriaus pavyzdys paskatintų vaiko kambarius aktyviau įrenginėti ir privačiose įmonėse.

Po pristatymo už įstatymo pakeitimus vieningai balsavo 110 Seimo narių. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Žmogaus teisių komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 9 d.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top