Pradinis / Sportas / Ėjikė Brigita Virbalytė: „Dar negaliu patikėti tuo, ką padariau“

Ėjikė Brigita Virbalytė: „Dar negaliu patikėti tuo, ką padariau“

„Pagaliau padariau tai, ką turėjau padaryti po daug metų darbo. Pirmą kartą tą dieną, kurią ir reikėjo, buvau pačios geriausios sportinės formos ir parodžiau, ką galiu“, – pasibaigus 20 km sportinio ėjimo varžyboms pasaulio čempionate sakė Brigita Virbalytė-Dimšienė.

30-metė sportininkė kiek netikėtai tapo komandos lydere pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse: 20 km įveikė per 1 val. 30 min. 20 sek. ir užėmė septintą vietą – aukščiausią tarp Lietuvos lengvaatlečių per pastaruosius du planetos čempionatus.

„Žinojome, jog šiandien bus karščiausia diena per visą tą laiką, kurį esame Pekine. Niekada nebuvau ta, kuri mėgsta karštį, treneris perspėjo, kad nepradėčiau per greitai“, – prisiminė B. Virbalytė.

Vis dėlto greitą tempą lietuvė palaikė nuo pat distancijos pradžios. Po pirmųjų 5 km B. Virbalytė tarp 49 sportininkių žingsniavo trylikta (22 min. 51 sek.), įveikusi pusę distancijos pakilo į vienuoliktą poziciją (45 min. 17 sek.), o po 15 km jau buvo dešimta (1 val. 7 min. 46 sek.). Dėl taisyklių pažeidimo diskvalifikavus dvi itales, B. Virbalytė pakilo į aštuntą vietą, o po to, aplenkusi Europos čempionato prizininkę čekę Anežką Drahatovą, – į septintą.

„Dar negaliu suvokti, jog esu septinta pasaulyje, – sakė B. Virbalytė. – Aukščiausia vieta pasaulio čempionate buvo dvidešimta Maskvoje (2013 metais – aut. past.), ir po to čempionato juokavau, kad galbūt 2019 metais ir būsiu dvidešimtuke.“

Pagal geriausią šio sezono rezultatą B. Virbalytė tarp visų sportininkių buvo dvidešimta, o pagal asmeninį rekordą – dvidešimt aštunta.

„Kažkaip atrodo, jog net nesu verta čia būti. Tiek daug gerų sportininkių yra pasaulyje… Kad atsidursiu dešimtuke, tikrai nesitikėjau. Reikės dar kelių dienų, kad tai suvokčiau“, – kuklinosi B. Virbalytė.

Pasaulio čempionatą dėl nesibaigiančių dopingo skandalų praleido Rusijos ėjikai. Vis dėlto B. Virbalytė mano, jog varžybų nugalėtoja vis tiek būtų tapusi Kinijos sportininkė Hong Liu – dabartinio planetos rekordo autorė.

„Galbūt ir galima sakyti, jog mano vieta aukštesnė dėl to, kad nedalyvavo rusės. Ėjikės džiaugėsi ne dėl to, jog nėra rusių, o dėl to, kad nėra nesąžiningų sportininkių. Vis dėlto net jei jos ir būtų dalyvavusios, prioritetą teikčiau kinėms“, – sakė lietuvė.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas baigsis sekmadienį. Varžybų dar laukia du lietuviai – ėjikas Tadas Šuškevičius bei maratonininkė Rasa Drazdauskaitė.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos inf.

Alfredo Pliadžio nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top