Pradinis / Sportas / Europos čempionate bėgsiantis A. Sorokinas: „Esu stipresnis nei tada, kai pagerinau pasaulio rekordą“

Europos čempionate bėgsiantis A. Sorokinas: „Esu stipresnis nei tada, kai pagerinau pasaulio rekordą“

Tikslai – patys aukščiausi. Pernai pasaulio 24 val. bėgimo rekordą pagerinęs Aleksandras Sorokinas nusiteikęs pakoreguoti istorinius įrašus. Praėjusių metų rugpjūtį Lenkijoje Lietuvos ultrabėgikas per parą nubėgo 309,399 km. Į šiuos skaičius Vilniaus „Cosma“ atletas taikysis ateinantį savaitgalį Italijoje vyksiančiame Europos 24 val. bėgimo čempionate, kuriame laikomas pretendentu į auksą.

Aleksandras Sorokinas. Organizatorių nuotr.

„Apie skaičius nenoriu galvoti. Žinoma, noriu pasirodyti geriausiai, kaip galiu, žiūrėsime, kaip bus. Nerimauju dėl karščio, kol kas ten laikosi 25 laipsniai. Jei keliais laipsniais būtų mažiau, būtų visai gerai. Forma labai gera, jaučiuosi stipresnis nei prieš metus, kada pavyko pagerinti pasaulio rekordą Lenkijoje“, – prieš išvykdamas į Italiją sakė A. Sorokinas.

Europos čempionate daugkartinį planetos rekordininką lydės nemaža komanda: drauge vyks sportininko tėtis, brolis, treneris bei žurnalistas. Be to, Lietuvos atstovai varžysis ir komandinėje įskaitoje – trasoje mūsiškiai bėgs trise.

Svarbiausiam metų startui A. Sorokinas ruošėsi Kenijoje, ten sportininkas praleido net 40 dienų.

„Visų pirma, Kenija man suteikia ištvermės. Ten aukštikalnės, vyksta cheminiai procesai, adaptacija prie deguonies trūkumo. Karščio ten nebuvo, nes Kenijos aukštikalnės daugiau nei 2000 metrų aukštyje, o naktimis netgi būdavo gana šalta – tik 10 laipsnių. Šįkart papuoliau į lietaus sezoną, tai keturias savaites gyvenau tarp debesų, keturias savaites iš dangaus pylė lietus. Jau trečią kartą vykau į Keniją, tarsi į namus – turiu daug pažįstamų, viską žinau. Netgi pamačiau Eliudą Kipchogą“, – šyptelėjo A. Sorokinas.

Grįžęs iš aukštikalnių sporto klubo „Cosma“ lengvaatletis dalyvavo Zarasų pusmaratonyje, jame tapo čempionu. Sportininkas buvo ir šio renginio ambasadorius.

Jei sekmadienį Lietuvos lengvaatlečiui pavyktų užlipti ant prizininkų pakylos, savo medalių kolekciją jis papildytų dar vienu įspūdingu laimėjimu. A. Sorokinas yra ne tik šios rungties planetos rekordininkas, bet ir pasaulio čempionas – šį titulą iškovojo 2019-aisiais. Praėjusiais metais jis buvo išrinktas geriausiu Tarptautinės ilgų nuotolių bėgimo asociacijos (IAU) sportininku.

Robertas Trakys, sporto klubas „Cosma“

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top