Pradinis / Sportas / Europos jaunimo klubų čempionų kroso taurės varžybose Klaipėdos „Nikė“ užėmė 11-ąją vietą

Europos jaunimo klubų čempionų kroso taurės varžybose Klaipėdos „Nikė“ užėmė 11-ąją vietą

Šių metų vasario 2 d. Albufeiroje (Portugalija) 51-ąjį kartą Europos jaunieji kroso bėgikai kovojo dėl Europos klubų čempionų taurės. Trečią kartą Lietuvos istorijoje šiose varžybose dalyvavo Klaipėdos „Nikės“ vaikinų jaunimo komanda.

Falesijos miestelio parke susirinko 289 atletai iš 57 lengvosios atletikos klubų. Atletai atvyko iš 22 Europos, 3 Afrikos (Etiopijos, Eritrėjos, Maroko) ir Pietų Amerikos (Brazilijos) šalių. Bėgikai varžėsi individualioje ir komandinėje įskaitose.

„Noriu pasidžiaugti tokiu jaunimo pasiekimu, nes treti metai iš eilės mes patenkame tarp geriausių ir labiausiai pripažintų Europos klubinių komandų. Komandos tikslas buvo patekti tarp aštuonių geriausių Europos klubų, tačiau pritrūko truputį sėkmės. Drąsiai galiu teigti, jog jaunimo išvykimas į tokio lygio varžybas ir sukaupta patirtis yra jau laimėjimas, be to, garsinami šalies ir Klaipėdos miesto vardai“, – sakė Klaipėdos lengvosios atletikos klubo treneris Mindaugas Krakys.

Individualioje įskaitoje 6,2 km kalnuotoje kroso trasoje klaipėdiečiai užėmė 11 vietą tarp 16 geriausių Europos jaunimo komandų. Ant nugalėtojų pakylos – du Turkijos klubai „Kocaeli Darica Belegetim“ ir Stambulo „Fenerbahce“, treti liko šeimininkai portugalai „Sport Lisboa Benfica“. Lietuvių komanda aplenkė tokias šalis, kaip Suomija, Italija, Belgija ir Danija.

Geriausiai iš klubo narių pasirodė Dominykas Butkevičius (20:19 min.). Jis iškovojo 30-tą vietą tarp 81 atleto.

Kitų jaunųjų Lietuvos bėgikų laikas:
Tomas Rėzgis (20:48 min.)
Modestas Pabiržis (21:10 min.)
Benediktas Mickus (21:18 min.)
Lukas Jasinskas (21:24 min.)
Danielius Matias (21:26 min.)

Ant prizinių pakylų individualioje įskaitoje šiemet taip pat dominavo Turkijos atstovai: Saffet Elkatmis (19:05 min.), Enis Korkmaz (19:14 min.) ir Aras Onur (19:15 min.).

Pasak trenerio M. Krakio, daugiau nei septynerius metus Klaipėdos „Nikės“ klubo vidutinių ir ilgųjų nuotolių bėgikai įrodo, kad jie stipriausi Lietuvoje. Tik iškovojus šalies klubų čempiono vardą suteikiama galimybė dalyvauti Europos jaunimo klubų taurės varžybose.

„Daugeliui jaunų atletų šios varžybos suteikia puikią progą tobulinti sportinius pasirodymus tarptautinėje arenoje. Taip reikia prisitaikyti prie temperatūros skirtumo, pasikeitusios bėgimo dangos ar varžytis su skirtingos brandos sportininkais (pietinių šalių sportininkai subręsta anksčiau nei šiaurinių). Tačiau, nepaisant visko, komanda stengėsi ir, manau, pasirodė sėkmingai“, – pasakojo treneris.

Klubo „Nikė“ sportininkai dėkingi AB „Klaipėdos nafta“, AB „Smiltynės perkėla“, Klaipėdos miesto savivaldybei ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijai už suteiktą galimybę varžytis su stipriausiais jaunaisiais Europos bėgikais.

Ateinantį rudenį klubo laukia atsakingas startas Europos jaunimo klubų čempionų taurės varžybose Leirijoje (Portugalija) ir Europos jaunimo klubų čempionų kroso taurės varžybose.

LLAF informacija
Mindaugo Krakio nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top