Pradinis / Sportas / Europos mėgėjų šachmatų čempionate lietuviai pelnė net 6 medalius

Europos mėgėjų šachmatų čempionate lietuviai pelnė net 6 medalius

Sekmadienį baigėsi Kaune savaitę vykęs Europos mėgėjų šachmatų čempionatas. Nors šiose varžybose dalyvavo atstovai iš 12 Europos valstybių, tačiau net pusė visų medalių (6 iš 12) atiteko varžybų šeimininkams – Lietuvos šachmatininkams.

2015 m. Europos mėgėjų šachmatų čempionu tapo KTU studentas ir Lietuvos šachmatų mokyklos treneris Lukas Jonkus. Įdomu tai, jog pagal pradinį reitingą jis buvo tik 17-oje vietoje ir nedaug kas galėjo numatyti, kad jį lydės tokia sėkmė. O antrojoje vietoje liko pajėgus Portugalijos žaidėjas Paulo Fanha, kuris, nors ir surinko tiek pat taškų (7,5 iš 9 galimų), kiek ir lietuvis, tačiau pagal papildomus kriterijus jam nusileido. Trečioji vieta atiteko dar vienam Lietuvos šachmatininkui Eugenijui Zigmantai. Visiems trims medalių laimėtojams Pasaulio šachmatų federacija suteiks kandidato į meistrus vardą.

2015 m. Europos mėgėjų šachmatų čempionė taip pat išaiškėjo tik pasibaigus paskutiniam 9-ajam ratui. Ja tapo šachmatininkė iš Kauno Saulė Gailiūnaitė, surinkusi 7 taškus iš 9 galimų. Tiek pat taškų surinko ir Airijos sportininkė Diana Mirza, tačiau pagal papildomus kriterijus ji liko antroje vietoje. Trečioji vieta atiteko Lietuvos sportininkei Kristinai Sulikienei. Šioms nugalėtojoms taip pat bus suteikti moterų kandidato į meistrus vardai.

Varžybos, per kurias Lietuvai nepavyko iškovoti aukso medalio, – tai partijos tarp žaidėjų, kurių reitingas iki 1600. Pirmoji vieta atiteko Izraelio atstovui Davidui Moshenbergui, antrosios vietos laimėtoju tapo Vaidotas (Lietuva), o trečioji vieta atiteko Turkijos atstovui Ilkeriui Pazarcioglu.

Kitame turnyre dalyvavo žaidėjai, kurių reitingas yra nuo 1600 iki 1800. Džiugu pranešti, jog aukso medalis atiteko jaunajam Lietuvos atstovui Augustui Gucagai, sidabras iškeliavo į Čekiją Grabarczykui Sylwesteriui, o bronza pelnytai atiteko atstovei iš Rusijos Margaritai Zverevai.

Apžvelgiant varžybų rezultatus labiausiai džiugina tai, jog Lietuva vienintelė sugebėjo iškovoti šešis medalius, o kitų šalių atstovams iš Portugalijos, Airijos, Izraelio, Čekijos, Turkijos ir Rusijos beliko tenkintis tik vienu medaliu. „Iš tiesų, kaip sakoma, namų sienos padeda, – juokavo varžybų organizatorius Kauno šachmatų federacijos prezidentas Donatas Pilinkus. – O kai sėkmė tokia didelė – tai jau meistriškumo rodiklis.“

Išsamesnė informacija apie renginį ir ratų apžvalgos yra pateikiamos renginio oficialioje svetainėje www.kaunas2015.com/naujienos.

Kauno šachmatų federacijos inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top