Pradinis / Aktualijos / Eventas Gužauskas – Europos čempionas

Eventas Gužauskas – Europos čempionas

Kėdainiuose vykusio 2021 metų Europos pilno kontakto karatė čempionato nugalėtojais sekmadienį tapo lietuvis Eventas Gužauskas ir vengrė Lili Mezo.

E. Gužauskas turnyrą pradėjo dvikova su rusu Aleksandru Rafikovu, o ketvirtfinalyje susitiko su ukrainiečiu Konstantinu Inozemcevu, kurį akmeniškis nugalėjo šių metų Europos kiokušin karatė čempionato pagal svorio kategorijas finale. Šį kartą tituluotas lietuvis taip pat įrodė savo pranašumą.

Pusfinalyje E. Gužauskas palaužė vieną pajėgiausių Rusijos kovotojų Viktorą Beliajevą, o finale jo laukė gerai pažįstamas kitas akmeniškis, taip pat Vladimiro Silvaško auklėtinis Paulius Žimantas.

Pastarasis sportininkas sekmadienio rytą laimėjo dvi kovas Europos kiokušin karatė taurės turnyre ir pelnė kelialapį į kitais metais vyksiantį pasaulio čempionatą pagal svorio kategorijas. Tai nesutrukdė P. Žimantui antrojo turnyro ketvirtfinalyje palaužti rusą Vitalijų Bolotovą, o pusfinalyje itin intriguojančioje dvikovoje su vilniečiu Edgardu Sečinskiu atlikti „wazari“ įvertinimo vertą smūgį ir prasibrauti į finalą.

E. Gužauskas lemiamoje kovoje su P. Žimantu įrodė, kodėl šiuo metu gali būti laikomas pajėgiausiu Lietuvos karatistu. Po galingo jo smūgio teisėjai skyrė „ippon“ įvertinimą ir kova buvo nutraukta anksčiau laiko.

„Smagu, kad buvo akmenietiškas finalas, abu esame iš to paties krašto, – po kovos kalbėjo E. Gužauskas. – Manau, buvo graži kova, o Pauliaus pergalės dar tikrai laukia ateityje. Jis dar tikrai bus čempionas.“

Moterų varžybose P. Žimanto kelią pakartojo Aneta Meškauskienė. Taip pat antrą dieną kovojusi ir šiandien Europos taurės turnyre nugalėtoja jau tapusi sportininkė pateko į finalą, tačiau jame nusileido kylančia karatė žvaigžde vadinamai vengrei L. Mezo.

Turnyro ketvirtfinalyje A. Meškauskienė susitiko su klaipėdiete Julija Balčiūte, su kuria teko kautis ir Europos taurės turnyro finale. Tuomet svorio kategorijos per 60 kg nugalėtoja paaiškėjo tik po dviejų pratęsimų, o pilno kontakto karatė turnyre taip pat vyko labai lygi kova. Joje lemiama tapo absoliučios svorio kategorijos čempionatuose galiojanti taisyklė, kad tarp kovotojų esant reikšmingam svorių skirtumui po lygios kovos pergalė atitenka lengvesnei sportininkei. Pergalė po pratęsimo būtent dėl šios taisyklės atiteko A. Meškauskienei.

Pusfinalyje būsimai vicečempionei vėl teko lipti ant svarstyklių, tačiau svorio skirtumas su vengre Csenge Toth nebuvo didelis. Sportininkėms teko kovoti dar vieną pratęsimo kėlinį, o po jo teisėjų dauguma pergalę ir kelialapį į finalą skyrė A. Meškauskienei.

Algimanto Barzdžiaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top