Iš praėjusią savaitę Teherane (Iranas) vykusios 29-osios Tarptautinės biologijos olimpiados kaunietis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazijos abiturientas Paulius Valiukevičius grįžo su įspūdingu laimėjimu – sidabro medaliu.
Puikiais rezultatais baigęs LSMU gimnaziją, talentingas jaunuolis pasirinko medicinos studijas LSMU gimtajame mieste, o ateityje svarsto tapti mokslininku.
Patekęs į Tarptautinės biologijos olimpiados dalyvių ketvertuką, liepos 15–22 dienomis Teherane jaunuolis žiniomis rungėsi su 280 geriausiųjų jaunųjų biologų iš viso pasaulio. Šiandien pats pripažįsta: tai buvo rimtas iššūkis, o ypač daug žinių, įgūdžių prireikė praktinėms olimpiados užduotims – jos buvo itin sunkios, o laiko buvo duota labai mažai.
„Rinkausi taktiką negrįžti prie jau išspręstų užduočių, eiti į priekį ir kuo daugiau spėti, nes kitaip būčiau sugaišęs laiko ir galbūt surinkęs mažiau taškų“, – pasakojo vaikinas. Įveikti stresą jaunuoliui padėjo nuostata, kad nors įspūdingas ir atsakingas renginys, tai vis dėlto šioks toks žaidimas, tad tiesiog reikia padaryti geriausia, ką gali.
Nugalėtojai buvo paskelbti olimpiados uždarymo renginyje. P. Valiukevičius pasakojo, kad, išgirdęs tarp nugalėtojų minint Lietuvos vardą ir savo pavardę, iš džiaugsmo net pašoko nuo kėdės, ir tik grįžęs su medaliu, suprato, kas įvyko.
„Iki svarbių mokslo pergalių Paulių atvedė ne tik gabumai, bet ir sistemingas, kruopštus kelerių metų darbas. Paulius – labai nuoseklus, turi stiprų loginį mąstymą, atsakingai siekia tikslo. Jį dažnai galėdavai sutikti ne tik gimnazijos, bet ir LSMU bibliotekoje. Manau, auga puikus jaunasis mokslininkas“, – gabiam abiturientui negailėjo pagyrimų LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys.
Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektoriaus studijoms prof. Kęstučio Petrikonio, tai, jog tokie gabūs moksleiviai renkasi LSMU, universitetui – ne tik įvertinimas, bet ir didelė atsakomybė.
„Gabių jaunuolių lūkesčiai labai dideli, jie dažnai itin motyvuoti siekti naujų iššūkių. Toks jaunimas skatina universitetą augti, dėstytojus – tobulėti“, – sako prof. Kęstutis Petrikonis. Ir čia pat perspėja: pirmaisiais studijų metais laukia sudėtingas, griežtokas, varžantis bendrųjų universitetinių žinių kaupimo laikotarpis. Tolesnes domėjimosi sritis, kuriose realizuoja save, gabūs, motyvuoti studentai, renkasi tik įgiję stiprių bazinių medicinos žinių pagrindus.